Anne sütü saklama

Almilaalin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2023
9
0
29
Merhabalar

anne sütü sağıp bebeğe verme ile ilgili sorularım var, anne sütünü sağıp oda ısısında bekletip bebeğime vermek istiyorum ama 2-3 saat bekleyince doğal olarak soğuyor bunu ısıtıpmı vermeliyim ayrıca diyelimki 3 saat sonra verdim o sütü ama bitirmedi sonra tekrardan verebilirmiyim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim

Anne sütü Dışarda 3 saat, buzdolabında 3 gün, dondurucuda 3 ay saklanır. Dışarda uzun süre tutulmaz. Buzdolabında tutun çıkarınca benmari usulü ısıtın. Sıcak suyun içine biberonu koyun öyle. A Almilaalin

3-3-3 kuralı var anne sütü saklamada ama havalar sıcak olduğu için ben dışarıda bekletmiyorum sütü vermek için sağdıktan sonra buzdolabına koyuyorum içeceği zaman çıkartıyorum ısıtıp veriyorum kalmış süt içinde 1 saat içinde tüketebilir deniliyor. Ben az az içebileceği kadar koyup tek seferde bitirmesini sağlıyorum hiç riske girmiyorum ama 6 saat dışarıda da bekleyebilir diyenler var ama riske atmamak en iyisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…