Anne Sütü arttırmak için çemen otu tohumu işe yarıyor mu?

Em1992

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2015
11
3
32
Kizlar ilk başlarda sütüm çok iyidir,ama artık çok azalmaya başladı.kızım henüz 3 aylık,enazından 7 8 ay emzirmeyi çok istıyorum.
Denediklerim bunlar,rezene cayı,ısırgan cay,komposto,,humana cay tabiki bol su da içiyorum günde 3 lt.internetde cemen otu çok sütü artdırdığını okudum,deneyenler varmı,ve nasıl kullanmalıyım cemen otunu
Napıyorsam olmuyor,göğüslerim dolmuyor,lütfen yardım edin daha napabilirim

Tecrübeli anneler yardiminiza ihtiyacim var
Bebegim sütüm az oldugu icin emmek istemiyor,cok üZülüyorum napiçağımı şaşırdım artık

Tmm bunlar dogru bulgur pilavı yogurtlu makarna sade soda cemen otu duymadım ama unutulan birsey varr oda sık sık emzırmenız emzırdıkçe süt kanalları açılır süt fazlalaşırrrrr....bol sütlü günlerrrrr

Canım, sütü artırmanın en büyük yolu bol su içmektir. En azından doktorlar, hemşireler öyle söylüyor. Yani eskiden olduğu gibi helvaymış, şuruplarmış, otlarmış, hepsi gereksizmiş.

Ben çemen out tableti aldım. Bebeğim iyi kilo almasına rağmen annemin bu çocuk zayıflamış, sütünü arttırmalıyız gibi lafları yüzünden az zannettim. 2. tablette sütüm artmaya başladı. 3. gün o kadar çok arttı ki bebeğime çok fazla gelmeye başladı. geceleri uyuyamaz oldum. gündüz 2, gece 3 saatte bir emzirmeme rağmen bir türlü boşalmıyordu. İlk haftalarda olan sertlik zamanla azalır ama sütün azaldığı anlamına gelmez. Bebeğin ihtiyacı kadar üretiliyordur. Fazlası üretilmiyordur. Ben çemen otu ile başa döndüm ve bebeğin ihtiyacının üzerine çıktı süt. Sonra süt kanalları tıkanmaya başladı. Gerçekten sütüniz azsa, bebeğiniz iyi kilo almıyor ve doktor mama takviyesi öneriyorsa, kullanın.

Aksi takdirde çemen otu sütü çok fazla arttırıyor ve o da tıkanmış süt kanalları, mastit gibi başka sorunlara sebep olabilir.

Canım, sütü artırmanın en büyük yolu bol su içmektir. En azından doktorlar, hemşireler öyle söylüyor. Yani eskiden olduğu gibi helvaymış, şuruplarmış, otlarmış, hepsi gereksizmiş.

aynen buna ek olarak da bebeği bol bol emzirme gerekiyormuş. bebek emdikçe vücut süt üretmesi gerektiğini anlıyor yani sütüm az diye mama verince sütünün daha da azalmasına sebep oluyorsun çünkü bebek doyduğu için daha az emiyor. gittikçe sütün biter mama verirsen

o bence yapısal bir durum cok cok su ıcıp cok beslenıp herseyı yapıp sutu az olanıda gordum hıc bırsey yapmayıp sutu bol yaglı olanınıda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…