Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
korunmayı bıraktıgımdan beri kasıklarıma zaman zaman kramplr giriyor, acaba yumurtlama donemi belirtisi mi? Daha 1 haftadır bıraktık korunmayı

Ya ben bu durumu anlatmak istemediğim için her ay ne için izin isticem onu düşünüyorum her şeyi soruyorlar noldu neyin var vs. Vs.
Ay canım çok haklısın insanlar da ilgileniyor mu merak mı ediyor yoksa burun sokma huylarından mı böyle yapıyor anlamıyorum bence de anlatma ama ne bileyim farklı bir durum öne sürüp gitsen olmaz mı ben bazen bir bahane buluyorum boyun fıtığı var işte mr çekilecek şu bu falan diye sallıyorum eğer öyle bir durumda rapor getir falan demeyeceklerse hastalık çok yani söylenebilir. Bazen de yani sizi ilgilendirmez paylaşmak istemiyorum sık sık kontrole gitmem gerekiyor da diyebilmemiz lazım yani gerçekten herhangi bir başka hastalık bile olsa Allah korusun paylaşmak istemeyebiliriz bunlar çok mahrem şeyler bence ne bileyim kıl dönmesi yaşamıştım ameliyat olmuştum onu soruyorlar falan bazen bu insanlara şak diye söylemek de etkili olabiliyor böyle utanıyorlar sorduklarına.
Ay o insanlara neymiş ya bu insanların hadsizliği beni deli ediyor. Sen mi bakıcan o çocuğa da yap diyorsun? İnsanların birçok maddi manevi zorluğu olabilir çocuk düşünmüyor olabilir ve düşünüyor ve olmuyor olabilir bu insanlar nasıl böyle düşüncesiz insanların yatak odasına karışıyor ya. Ben gerçekten tahammül edemiyorum. Bir de insan bu zorluğu yaşayan kişilerden daha çok anlayış bekliyor. Bir akrabamın 14 yıl sonra oldu çocuğu. Kendisi türlü zorluk ve çevre baskısı yaşadı. Ben evlenince aynısını bana yapmaya başladı kendisi şok olmuştum en azından hassas olmasını beklerdim. Senin arkadaşın da onun gibi yapmış gerçekten bu insanların empati yokluğu ya da başkasının üzerinden mutlu olup haz duymaları beni deli ediyor uzak durmak veya gereken cevabı vermek en iyisi.
Sabah yaptım negatif cıktı erken yapmış olabilirmiyim ki beyaz akinti kafamı çok karıştırıyor hiç böyle olmazdım.
Erken olabilir tabi test fotosunu çektşyseniz bakalım gönderin. Beyaz akıntı genelde hamilelik belirtisi ama tabi enfeksiyon veya farklı bir durum mantar falan da olabilir. O tür akıntıların özellikleri daha farklı oluyor. Adet geçtikten 3 4 gün sonra anca belirgin çizgi gözükebiliyor idrar testinde yani daha erken olabilir. 10 günde bile ancak gören var

Evet o yüzden eski arkadaşım görüşmüyorum konuşmuyorum ne zaman beni görse hemen oğlunu anlatıyor bencil
inşallah biz de bir gün evlat sahibi olursak farkında olmadan birilernin bu şekilde canını sıkmayız. yaşayan bildiği için o kadar hassas davranıyorum ki bu konuda . ve hassas davranmayan o kadar insan varken....

Bişeyler uyduracağım artık ben de özel hayatım hakkında soru sorulmasından ya da detay vermekten hiç hazetmem. Ev aldım mesela iş yerinden kimseye söylemedim laf arasında öğrendiler ev aldığımı diyorlar neden söylemedin insan bi tatlı alır vs. Dedim söylemek zorunda mıyım ayrıca neden tatlı alayım yani

zuahahah tapunun üzerinde baklava dağıtsaydın kuzum neden aaaa

Benim 21 i dün gece yine regl ve bel ağrım vardı sabaha sökülür dedim yine tık yok inşallah pazar ya da ptsi olurum yoksa randevunu değiştirmem gerekecek
Canm niye öyle diyorsun olmazsın inşallah da bebişin alırsın kucağına belli olmaz o
hadi inşallah guzel haberlere cnm bnm

Adet olmadım canım belirti de yok

Evet ya çok haklısın başkasına da sormam yani anlatmak paylaşmak isterse yapar zaten. Onların tatlı yiyesi gelmiş seni bahane ediyorlar eminim arkadan konuşmuşlardır da.. ne diyeyim bu insanlara bir de maaş sorulmasından hiç hazetmiyorum ben sormuyorum yani ne oluyor benim maaşımı öğrenince? Gider tablomu da çıkarayım mı sana nedir yani

Adete son 9 gün kaldı ama ne zaman geciyo neden stres ya of. Sadece kasık hassasiyetin var bıraz okdr düne göre daha az

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…