Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bilmiyorum umarım tüpü almazlar. Basınçla açılmamış. Kimyasaldan sonra oldu benim biliyorum ben. Laporoskopi gerekebilir dedi radyologla da görüşecek pazartesi konuşcaz moralim bozuldu
Tıkanıklık yüzünden tüpü almaları mı gerekebilirmiş canım anlamadım sağ taraf için ne dediler

Tüp kapalıysa aşılama önerilmiyor bildiğim kadarıyla ama laparoskopide illa ki açarlar diye düşünüyorum ve en en kötü yine tüp şansı hiç bu işlemleri yapmadan bile vardır
Buna şimdi baktım da tek tüp tıkalıysa deneyebiliyorlarmış ama du bakalım salim kafayla doktorla da bi tekrar konuşsun. Laparoskopi gerekşiyorsa o da yapılsın da sonra ihtimalleri değelendirirler. Her halükarda hiçbiri olmasa tüp bebek var dediğim gibi. Şu an o her şey bitmiş gibi hissediyor. Ben eşimin son değerlerini aldığımızda öyle oldum. İkimiz konuşamadık bile

O benim düşüncem, ama o kıvrım kıvrım olan hidroselpenksse alıncak bence
he evet alacaklar tüp bile olmaz dicekler. ya bırak ne aalaka öyle bı durum olsa alıncak kadar zaten bunu dile getırırler. enfeksyon yok bse yok. sıvı birinden geçmiş sonucta depilmi zar zor farketmez geçmiş sonuç itibarıyle. bırı sıkıntılı dıgerınde umut var. he benı oyalar zaman kaybetmem dersende baska secenekte var elınde. kotuyu cagırma çağırrmaa. ya hamıle kalp dış gebelık olsa? kalmamanda bır hayır varmıs gordunmu. şimdi guzel bır plan yapılır o açmak ıcın neyse o opersyona girilir açılır. açılmazsada tüpü koyduruverirsin. kocanın değerleride iyi. eksin bir tane tüp ama artın cok daha fazla

minseo kuzum geçmiş olsun Seni anlıyorum, doktor da bana miyom var dediğine dünyam başıma yıkılmıştı. İnsan hamileliğe engel olacak bi küçük enfeksiyon bile duysa geriliyor. Ben son bebeği miyomdan kaybettim sanıyordum. Kimyasal olunca, kanama bitince mucize gibi bir şey oldu. Tertemiz bir rahmim olduğu ortaya çıktı. Ama bir ben bir Allah bilir o kanama bitene kadar ne yaşadığımı.
Peki sonra ne düşündüm biliyor musun? Madem miyom yok, her şey normal, gebe de kalabiliyorum neden hep kaybediyorum? İnan ki bir sebep olmasını çok istedim. Şimdi hormon testlerim de iyi çıkınca, baştan çok sevindim ama son 2 gündür suratım yine 5 karış. Neden diyorum neden sebebini bulamıyoruz? Tedavi sürecim neden başlamıyor, neden herkes çok iyisin diyor ama ben kayıplar yaşıyorum?
Seni üzse de bak sebebi bulundu. Şimdi durumunu düzeltme aşamasına geçeceksin. Umudun hep olacak, sorun çözülünce de hayırlıysa bebeğin gelecek
Bugün istediğin kadar üzül ama yarından sonra toparlan bu arada acıdı mı nasıl oldu?

O benim düşüncem, ama o kıvrım kıvrım olan hidroselpenksse alıncak bence
Şu an düşünerek hiçbir şeyi çözemeyeceksin zaten. Bana sayko bir doktor "dermoid kisti laparoskopiyle alamam, içeriyi kötü görürsem yumurtaklarını hatta rahmini de almam gerekebilir" dediğinde 25 yaşımdaydım. Evli olmayı geç hayatımda biri bile yoktu. Ben günlerce çocuğum olmayacak mı diye ağladım. Sen şu ana gelemedin. Hala doktorun açıklama yaptığı o andasın. Biraz hazmedince düşünüp mantıkla değerlendirebileceksin. Şimdi her şeyin sonu geldi gibi hissedersin ama inan öyle değil. Burda yazdıklarımızı okumak daha kötü hissettirecekse uzaklaş istersen sakinleşene kadar yok ben uzaklaşamam dersen de biz buradayız. Çok şükür rahmin sağlıklı. Biraz sakinleşince sen de buna bakıp şükredeceksin. Dış gebelik riskini erkenden öğrenip engel olabildiğinize şükredeceksin. Emin ellerdesin. Eşin yanında

Geçmiş olsun. Senin ilaçla yumurta takibi mi planlıyorlar bu durumda?

minseo canım geçmiş olsun atlattın şükür. Biliyorum hepimizin dedikleri, doktorun söyledikleri ayrıca senin kafandakiler karmakarışık olmuş durumda.. Emin ol bu şekilde eğer hamile kalsaydın şu anki durumundan bin kat kötü olacaktın çünkü dış gebelik ihtimali inanılmaz yüksek. Ben yaşadım ve iç kanamayla farkedildi nerdeyse şoka giriyormuşum. Tabi laporoskopiyle gitti tüp. Halbuki daha önce çekindiğim hsg de böyle bir şey çıkmamıştı Bir anda gelişmiş olabilir ya da kürtajdan sonra olmuş olabilir çünkü kalbi duran bir gebeliğim olmuştu. Ee sonra Kaldı mı bir tüp. Bende kendimi çok zor topladım bir yıl denedik olmadı 2 aşılama bir tüp denedik olmadı ama sonra kendiliğinden rabbim nasip etti tek tüple hamile kaldım. Ama benim miniğimin yaşayacak ömrü yoktu.. yani tek tüple de hamile kalıyorsun tabiki de..
Sonrasında benim tek kalan tüpümün alınması da senin gibi boğum boğum olmasıydı. Ama Rahime sıvı geçişi de vardı. İstersen içini temizleyip şans verelim tek tüpün sonuçta dedi tüp doktorum ama tekrar genişleyip dış gebelik olma ihtimali yine var dedikleri için ben aldırmıştım. Tekrar aynı şeyleri yaşamak istemedim. Doktorunla detaylı görüştükten sonra en hayırlı kararı verirsin inşallah canım. Rabbim nasip ettikten sonra hangi yolla gelirse gelsinler miniklerimiz

Geçmiş olsun. Senin ilaçla yumurta takibi mi planlıyorlar bu durumda?
Hayır canım, henüz o kısma gelemedik. Ben ilk kimyasalı geçen Nisan’da yaşadım. 5+3te bildiğin kese iç çamaşırıma düştü, gördüm yani Doktor çok normal vs dedi. Sonra enfeksiyon çıktı onu hallettik. 6 ay korunduk. Ekim gibi tekrar çalışmalara başladık. Şubat başı gebeliğimi öğrendim yine. Beta 151di. Sonra lekelenme başladı, o sıra doktor sanki miyom var dedi. Çok korktum. Neyse bu kez kanama oldu sadece, keseyi falan görmedim. Temizlenince, kontrole gittim. Miyom yok. Kültür testi yaptırdık yine, enfeksiyon falan da geçmiş. Hormon testleri de temiz geldi. 28 yaşındayım, yaklaşık 2 yıllık evliyim. Bir süre yine korunacağız, hep kayıp olacak sanıyorum Haftaya smear da yapacağız, ondan sonra bırakacağız. Doktor tekrar denemeye başladığında istersen yumurta takibi yapalım dedi. Bakalım biraz zaman geçsin, sonra karar vereceğim.

İki kaybın için de çok üzüldüm. İlkini gözünle görmen travmatik olmuştur. Doktorlar da böyle normal deyip geçince iyice sinir oluyor insan. Sana normal sen her gün görüyorsun da bizim için her olayın büyük etkileri var. Enfeksiyonun geçmesi güzel habermiş. Miyomun olmaması da aynı şekilde. Smear da temiz çıkar inşallah. Sonra güzelce planlamanızı yaparsınız. Çağırdıkça geliyor. Olumsuz ihtimalleri hiç dillendirmeyelim. Bir ya da iki defa olan her seferinde tekrar edecek diye bir kural yok. Vücudumuzun dengesi her ay her döngümüzle değişiyor. Hormon değerlerimiz de öyle. Sen güzel ihtimalleri düşün, iyiyi çağıralım iyi olsun her şey. Bir dahakini sağlıkla kucağına alırsın inşallah

Filmden anlayan varsa bakabilir mi? Bi radyologa sorduk sol normal tüp görüntüsü o boğum boğum olan dedi, sağda da tıkanıklık varmış ama görünüyor opak madde geçmiş dedi. Bi sağlık çalışanına daha sorduk o da opak madde geçmiş yapışıklığı açmış dedi sizce? Turuncu olan az verdiği hali pembe olanlar basınçlı verdiği hali

Eklentiler

• IMG_20210320_151958.jpg
    73,2 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20210320_152059.jpg
    82,6 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20210320_152116.jpg
    73,6 KB · Görüntüleme: 58
Tebrikler canım gözün aydın

canımm hayırlıı olsun oh guzel bır haber geldı umutlarımız yeşerdii

Süper hayırlı olsun sağlıklı bir hamilelik geçirirsin inşallah

Gözün aydın. Hayırlı olsun
Allah hepinizden razı olsun kızlar Rabbim isteyen herkese yaşatsın. Ben hala kendimde değilim inanılmaz bı his bu çok karmaşık duygular ne düşüneceğimi bilemiyorum şu an

Canım aynen pembe görüntüde geçiş var gerçekten. Zaten benim doktorum bile açık normal ama radyologun raporunu bekleyelim o önemli demişti . Seninki ikinci durumda gayet normal gözüküyor? Dur bakalım radyolog raporu ne zaman yazacak? Bence sorduğunuz kişi daha uzman bu konuda belki de tıkanıklık açıldı şu an gayet normal hadi inşallah

Gerçekten doktorların olaya normal bakmasına çok şaşırıyorum. Ben düşük yaptım diyorum doktor saçmalama ne düşüğü diyor kızıyor Onlar en zorlarını gördükleri için haklılar ama bizim gibi anne olmak isteyenler için kimyasalmış, öyleymiş, böyleymiş farketmiyor ki. İyi dileklerin için de ayrıca teşekkür ederim Allah hepimize en doğru zamanda, sağlıklı gebelik ve hayırlı evlatlar nasip etsin

Kuzu ben anlamam ama görüntü olarak evet geçmiş ama az geçmiş gibi diğerine ise çok güzel geçmiş görünüyor.

Evet ya onlar tamamen duygulardan sıyrılmış vaziyette profesyonel bakıyor, biz onu yapamıyoruz tabii ama teknik olarak sende bir hasar bırakmamasına bakıyor sonuçta bu da bizim için artı.
Amin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…