Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
minseo iiçindeki sıkıntıyı yüreğimde hissediyorum inan. ama sana kımse kısırsın demedi. eşinide değerlri iyi. tüpü acmayı denıcekler bellı ki . yok olmadımı tek tüplede kalmak zormu dediler. ozaman direk tup bbek yaparsın . ama Alalhın ıznıyle gelecek o bebek yani. belkı ugrastırcak ama olacak. ki bence tüpede gerek kalmıcak . kendıne gelince doktorla bıdaha gorusemezmısın

O, zaten demişti kimyasaldan sonra yapışma olabilir diye şu durumda gebelik olsa da dış gebelik olma ihtimali çok yüksek dedi
Anladım canım Allah korusun. Bak geç olsun güç olmasın diyoruz hep. Her ay olmadıkça üzüldük ama belki daha sıkıntılı bir durum olacaktı senin sağlığın için. İnşallah şimdi baştan her şeye sıfırdan başlayacaksın tertemiz sağlıklı bir bedenle.

minseo Kuzucum diyelim ki en en en kötü ihtimali düşünmek istiyorsun. Beraber düşünelim Benim anladığım sana böyle bir şey de denmemiş çünkü tüp şişmiş, enfeksiyonlu, sıvı birikimli şu bu kurtarılamaz dememiş ama diyelim ki dediğin gibi. Diyelim en kötü ihtimal oldu, o tüp alındı. Öteki de boğum boğum sıvı zor geçti diyorsun ama geçti. Tamam diyelim orda da en kötü ihtimal oldu, sperm geçemedi (sıvının geçtiği yerden sperm de geçer ama diyelim geçemedi) aşılama ve tüp bebek bunlar için var. Rahim düzgün demişler, orada bir sorun yok demişler. Destekleyici tedavide önemli olan bunlar değil mi? Eşinde bir sıkıntı yok? Spermlerinde yapışıklık da varsa aşılamada da tüp bebekte de ikisi de engel değil. Doktorun sana zaten mikroenjeksiyon önermişti. En kötü senaryoda bile doktorunun önerisini uygulamaya geçebiliyorsunuz

BEN BİLE RAHATLADIM ŞUAN. aynen öyle yani elde çok fazla ek seçenek va. aşılama bile tutar yani

Pazartesi konuşcaz diğer doktor da rapor yazacak çünkü radyolog

Hayırlısı artık dicek bişey bulamıyorum şuan ne hissedeceğimi bilmiyorum

Çıktlm ben kızlar rahim normal ama sol taraf tıkalı sağ taraftan da boğum boğum geçmiş, biliyodum zaten böyle bişey olacağını. Laporoskopi gerebilir dedi
Gecmis olsun canım, en azından probleme odaklı tedavi uygulanır.Iyi ki cekilmissin ,inşallah bundan sonrası hızlıca olur

Tüp kapalıysa aşılama önerilmiyor bildiğim kadarıyla ama laparoskopide illa ki açarlar diye düşünüyorum ve en en kötü yine tüp şansı hiç bu işlemleri yapmadan bile vardır

O, zaten demişti kimyasaldan sonra yapışma olabilir diye şu durumda gebelik olsa da dış gebelik olma ihtimali çok yüksek dedi
Herşeyde bir hayr var derler belki olsaydı dış gebelik olurdu denmişya , o zaman operasyon allah korusun belki tüp kaybı , iyi ki cektiŕmişsin canım en azından soruna odaklanicaksinız hep senin de dediğin gibi

minseo kuzum okudum mesajlarini seni o kadar iyi anlıyorum ki aynisi benim başımda benim de sağ tup tıkalı bilmiyorum belki gecen 5 yılda sol da tıkandı ben de rahim filmi cekilecegim bakalim son durum ne diye . Ama biliyor musun benim sag tup kızıma hamile kalmadan önce tikanik cikmisti zaten yani tek tuple hamile kaldim ben sen de kalabilirsin neden olmasın bunlar çözümü olan problemler hallolur Allahin izniyle ayrıca @NealStreet in dediklerine de katılıyorum diyelim biri değil ikisi de tıkalı cikti o halde bile cocuk sahibi olma yöntemleri var zaten nice umutsuz vakalar var seninki onların yanında bisey degil moral bozmak yok arkadaşların da dediği gelecek bu bebis de biraz annesinin sabrını zorlayacak sadece umudunu yitirme aklına ben geleyim o durumda tmm mi kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…