Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Çıktlm ben kızlar rahim normal ama sol taraf tıkalı sağ taraftan da boğum boğum geçmiş, biliyodum zaten böyle bişey olacağını. Laporoskopi gerebilir dedi
Geçmiş gitmiş olsun öncelikle. Kimyasalla alakalı olabilir miymiş? Sol açılmış mı?

Çıktlm ben kızlar rahim normal ama sol taraf tıkalı sağ taraftan da boğum boğum geçmiş, biliyodum zaten böyle bişey olacağını. Laporoskopi gerebilir dedi
Hay Allah canım o kadar şaşırdım ki.. sen ilk aydan nasıl hamile kalabilmişsin peki sonradan mı tıkanmış acaba? Bu kadar iyi değerlere olmamasının sebebi belli oldu canım. Ne diyor doktorun detaylı konuşabildiniz mi? İyi ki çekilmişsin bak gerçekten bence rahim filmi olmadan bu tedavilere hiç girmemek gerekiyormuş dur bakalım o zaman bu tıkanıklık neye bağlı diye bakmak için de tanısal laparoskopi de yapabilirler. Endometriozis veya iltihap vs olabilir. Tek tarafla da hamile kalınır ama zaman uzar işte. Bence hemen yaptır doktorun ne diyorsa. Çok üzüldüm ya merakla bekliyorum durumunu canım inşallah hızlıca hallolur

U Uzaygemisi35 ah canım ya benim de regl ağrılarım basladı.
doktora dün yazdım dedim hocam regl ağrım var. test yaptım negatif. progestab fitili kullanayım mı dedim hala kullanmasam hani
devam ediceksinz regle kadar gebelik yoksa da dedi.
sen bu ay nasıl bir yol çiziceksin ?

Şimdi filme tekrar baktım da sol değil de sağ tıkalı sanırım. Yani senin vücudunda sağ taraf ama biz filmde sol diye görüyoruz. Sağda L harfi var çünkü

Gecmis olsun duzelir caresiz degil. Neden tikanmis olabilecegi ile ilgili bilgi verdi mi?

İyiki rahim filmi çekilmişsin kuzum ilaçla basınçla tıkalı olan sol taraf açılmış mı peki

Nasıl bir planlama yaptı peki ?

Geçmiş gitmiş olsun öncelikle. Kimyasalla alakalı olabilir miymiş? Sol açılmış mı?

Bilmiyorum umarım tüpü almazlar. Basınçla açılmamış. Kimyasaldan sonra oldu benim biliyorum ben. Laporoskopi gerekebilir dedi radyologla da görüşecek pazartesi konuşcaz moralim bozuldu

Çok ilginç canım çünkü progestan zaten adeti geciktiriyor. Regl tarihini geçince bırakmazsan iyice gecikir. Onu kastetti sanırım o hala adet günü pozitife döner kanda diye düşünüyor olabilir.

Ben aynı devam ederim muhtemelen canım

Çikolata kisti olsa belli olmaz mıydı?

Bilmiyorum umarım tüpü almazlar. Basınçla açılmamış. Kimyasaldan sonra oldu benim biliyorum ben. Laporoskopi gerekebilir dedi radyologla da görüşecek pazartesi konuşcaz moralim bozuldu
Dur bismillah ya. Tüpün alınabilir mi dedi ki? Laparoskopi tanısal mı tüpü açmak için mi gibi bir şey konuştunuz mu?

Kız dur niye tüpü alsınlar? Hidrosalpenks dedikleri şey olursa Allah korusun o zaman alınma durumu bir ihtimal olabiliyor. Tüpü almalarını gerektirecek hçbir durum yok canım saçmalama sadece açılmazsa gebelik zor oluyor işte tek tarafla sana uzun sürüyor. Başka bir zararı yok şimdilik. Aynen bir konuş bakalım hiç bu süreçlere girmeden tüpe de geçebilirsin belki onu da konuş hani normal yolla olmasıçin açmaya çalışacaklar sanırım. Doktor ne dedi kimyasaldan sonra olabilir mi falan diye? Belki de kimyasal bundan dolayı oldu?

o yüzden direk 25 nde kan testi istedi galiba negatif çıkınca kestircek heralde canıım

diğer tüp açıkmış dimi. sonradan olmustur bence kımyaasl yuzunden cunku bıkere kaldın hamıle. hayır neden alsınlar tüpü en kotusunu dusunme sımdı.

Çikolata kisti olsa belli olmaz mıydı?
Olmaz canım işte o karınçinde yapışıklıklar yapabiliyor o da laparoskopife anca belli oluyor. Çikolata kisti yumurtalıkta olursa belli oluyor. Ama yumurtalık dışında karın içine yerleştiyse endometriozis oluyor onu da anca laparoskopide tanı koyuyorlar

Kuzum çok geçmiş olsun, en azından sorun belli olmuş oldu. Ama anlıyorum şu an seni yeni yaşamış biri olarak, yıpratıcı bir durum.
Şimdi çözüme geçeceksin ama işte, laporoskopide kapalı bir ameliyat.

Hatırlamıyorum şuan kafam yerinde değildi çok
Dur kız tüpü alma durumu niye olsun ki. Orda enfeksiyona bir sıvı birikimine sebep olursa falan riskli sende öyle bir durum yok ki. Eşin yanında mıydı o da dinledi mi? Sakin kafayla onla konuşun bir. Sen her şeyin en kötüsünü duymuşsındır şimdi

O, zaten demişti kimyasaldan sonra yapışma olabilir diye şu durumda gebelik olsa da dış gebelik olma ihtimali çok yüksek dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…