Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Saol canım ,amin inşallah
Babam felçli annem ona bakıyor neyazık ki

Ablan mı vardı bir de o gelsin gelebiliyorsa ya da kocan mecbur işleri devralacak. Sen dinlenmeye çalış olabildiğince. Kafanı da bedenini de yorma. İnşallah her şey yolunda gider, en kısa sürede "Kalp atışını duydum. Bu sefer elim boş gelmedim kızlar" yazarsın bize

Bir rota belirlediniz mi? Hsg sonrası mı karar vereceksin? Bence de U Uzaygemisi35 'ın dediği gibi sık sık gidip gelmeni gerektirecek bir şey uydurabilirsin
Hiç bi fikrim yok ya. Eşim sen nasıl istiyorsan, nasıl rahat edeceksen ona karar ver tedaviyi alacak olan zorluğu çekecek olan sensin ben sana şunu yap ya da yapma diyemem diyor. Hsg sorunsuz çıkarsa doktordan bi görüş alacağım. Benim gibi bir çok hastası olmuştur bugüne kadar en mantıklı seçeneği sunar diye düşünüyorum. Gaza gelip aceleci karar vermek istemiyorum açıkçası. Haftaya hsg den sonra görüşeceğim doktorla bakalım gerginim biraz ya nasıl bi süreç beni bekliyor ben de merak ediyorum.

Gerilme ama kararları ötele bence. "Önce bir hsg olsun da" de geç mesela, gerisini sonra düşünürsün çünkü zaten şu an o kararı alman çok da makul değil. Doktorlar genelde tavsiye vermiyor gibi de olasılıkları söyleyip kararı sana bırakıyor. Yorma kafanı. Hsg olsun daha bir hafta var. O netleşince duruma göre şöyle yapayım ya da böyle dersin. En azından eşinin bir baskısı yok üstünde. E başka bilen de yok. Bunlar avantaj hep

İnşallah canım çok amin sağlıkla haber veririm

Hadi sizde o ara boş durmayın çalışmalara devam kızlar ,bekliyorum güzel haberleri sağlıkla

O ilgi için ağlayan insanlar var yaa gömmeyin enişte beyi ne güzel seni düşünüyor işte. Aman bu kadın milletine de yaranılmıyor hahahaha

Evet eşim sağolsun hep destek ve olumlu yaklaşıyor o beni rahatlatıyor. Doktorumla tedaviyi planlarken hap tedavisinden sonuç alamazsak büyütücü iğneye geçeceğiz ondan da cevap alamazsak en az 3 aşılama sonra tüp yaparım sana demişti, 2 klomen+ovitrelle tedavim negatif. ama şuan tabi filmde ne çıkacak ne olacak o da belirsiz belki minik yapışıklık lar vardı açtık diyecek belki hiç bi sorun yok diyecek duruma göre belki farklı bir yol izleriz. Bu ay her halükarda boş geçecek zaten film sonrası inşallah hiç birine gerek kalmaz da şans yüzümüze güler

Çok saol amin inşallah canım
Canım sen dinlenmeye devam et dualarımız seninle, inşallah tutunacak bebişin, moralini yüksek tutacak şeyler yapmaya çalış olumlu düşün
Çok saol canım ,umarım rahim filmin iyi geçmiştir okuyamadim bugün
Canım inşallah tutunur bebeğin dualarımız seninle
Çok saol canım

Peki şuan kullandığınız bi ilaç var mı sadece femara+ovitrella mi oldu?

Haydaa kullan sen her gün bence canım ya da bir soru daha sormaya çekinme. Artık üçyüzbinbeşyüzmilyon para vereceksiniz oraya. Bence hakkını ara, hiçbir şeye çekinme her türlğ soru sormak hakkın, gerekirse tekrar tekrar sor. Çünkü bu zaten zor bir süreç bari bir şeyleri kendi kenfine çözmeye anlammaya çalışmaya yorulma. Bir de bence fazla sorgulamayan hastalara onlar da ona göre davranıyor olabilirler. Sizin dişli olduğunuzu bir şeyler bildiğinizi araştırdığınıxı bu süreci önemsediğinizi bilsinler bence.
Folik çok mühim bişey değil ya çok takılma kafana göre takıl zaten sana şimdi bir sürü takviye verecekler içinde folik asit olacak ekstra içmene de gerek kalmıcak
Önemli bence ya. En önemlilerinden hatta. Ben tam tersini diyorumm minseo nin canım @terelellidenhalliceyim . Çünkü sinir sistemi için çok gerekli ve biz hamile kaldığımızı farkında olduktan sonra taslağı çoktan oluşmuşnoluyor zaten. Eksikliğinde nöral tüp defekti oluyor sinir sisteminin arkası tam kapanamıyor. Beyin hasarı veya farklı ciddi sorunlar oluyor. Bu sebepten düşük veya doğumda engelli olma riski çok yüksek oluyor. Bizim depolarımız diye bir şey çok da yok çünkü zaten fazlası depolanmıyor atılıyor. Ve bebek direkt onlardan alıyor. Bizim şu an normal beslenme düzenimizde bunu karşılamamız pek mümkün değil malesef. Tabi ki hiç sıkıntı olmayabilir, ama bence riske girmeye değmeyecek kadar önemli diyorum. Benim her gün içmesen mi deme sebebim içinde d vitamini falan olması ve onun takip edilmezse fazlasının toksik etki yaratabilmesi
Folik yüzünden benim arkadaşım bebeğini kaybetti ya epey ileri haftalarda Tırsıyom ondan
Ah aynen bu mesela
Neden nasıl yani tanı bu muydu?
Evet canım malesef. Hatta forumda da bir kadınds gördüm çok ciddi bir şekilde yaşamış.
Aynen canım nöral tüp defekti diye geçiyor. Pek çok başka soruna yol açıyor Allah korusun. Doğsa da sıkıntı yani
Aaa onun folik asit depoları bomboşmuş o zaman yazık
Canım işte depo gibi olmuyor aslında çünkü zaten biz farkında olunca ne kadsr varsa da hepsini çocuk emmiş oluyor. Fazla fazla birikmiyor yani şu an normal sınırlarda olsa da bebek bizdekinin hepsini alıyor. Ben böyle biliyorum hatta doktor bana da artık haftada 2 3e azalt dedi ama fazlasının zararlı olduğuna dair bir şey çok da okumadım. Üç beş tutarsız çalışma var. O nedenle ben yine her güne geçicem galiba doktora da tekrar bu konuyu açıp.
Selam canım, dur bakalım kesen hala orada duruyor daha çok erken ve ilk oluşmaya başlarken kanama alanları gözükebiliyormuş etrafta. İnşallah sağlıkla ilerleyecek sen moralini bozma. Lekelenme de devam etmiyor dimi? İnşallah sağlıkla ilerleyecek bizim hep aklımızda dualarımızdasın zaten. Hiçbir iş yapma sakın, evi bok götürsün senin sağlığından önemli değil. Güzelce dinlen ve inşllah haftaya bize bebişinin olduğu ultrason fotosu ile ve kalp atışını duyduk diye geleceksin
Ah kıyamam. Babana da geömiş olsun annene de çok kolay gelsin. Benim annrm de rahatsız, böyle zamanlarda yanında olamaması, olsa da yeterince destek olamaması çok koyuyor insana..
Canım benim inşallah hsg sorunsuz çıkacak. Hemen düşünme @terelellidenhalliceyim in dediği gibi. Hepsine aşama aşama karar verirsin, görüş al, içine sinen seçenekleri artısınu eksisini düşün. Hakkında inşallah hayırlısı ne ise o olsun. Gönlüne dön o seni ne istediğine dair yönlendirir. Eşinin karışmaması da iyi bence. Sen sadece içinden geleni yap.
Aynen katılıyorum harfiyen
Belki biraz daha klomene şans vermek ister canım. Konuş bakalım, bunaldığını falan da söylersin. O sana artısunu eksisini olasılığını söyler ama neticesinde yine sana bırakır bence. İnşallah hsgden sonra gerek kalmadan güzel haberş verirsin bizlere.

Peki ben hala bugünkü durumdan hiç bişi anlamadım. Yarın sabah benim için ateşini ölçer misin?

Bakalım konuşcaz, ölçerim sabah canım

O ilgi için ağlayan insanlar var yaa gömmeyin enişte beyi ne güzel seni düşünüyor işte. Aman bu kadın milletine de yaranılmıyor hahahaha
Ben kendi kendime ilgi gösteririm, saymasın lokmalarımı. Benim bedenim benim kararım, benim midem benim baklavam, künefem, iskenderim ve daha bir sürü şey.

Anladığım kadarıyla sıkıntı yok canım valsavla manevrası sırasında revers akım (reflü) izlenmemiş. Eğer reflü varsa meliyat yapıyorlar.sorun gözükmüyor gibi ultrasonda.
Merhaba kusura bakmayın rahatsız ediyorum yorumu görünce hemen sormak istedim size benim eşimde varikosel var fakat doktorumuz küçük dedi ama bizde geri akım(reflü) izlendi. Doktorumuz ufak bi operasyon yapmamız lazım sperm değerlerin bu nedenle bozulmuş olabilir dedi. Size danışmak istedim eğer bu konuda bilginiz varsa beni aydınlatabilir misiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…