Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Var gibi kuzum ya.. kan versene , bat tam ne zaman?
Ya ben 2 kere yumurtlama yaşadım tahminime göre 17-18 martta olmam lazım en kötü ihtimalle, bugün 40. Günüm çok geciktim ya düzenim bozuldu, sabah yaptığımda hiç çıkmadı hemde ilk idrarla yaptım diğer testi akşam yapmıştım ve çok beklemişti zaten bekleyen test sayılmaz diyorlar hep umut benim ki işte

Üroloğa da kadın doğumcu yönlendiriyor. Ama bu ay da olmazsa kendim gidicem direkt Üroloğa ve başka bir doktora. 8 ay boşa gitmiş olursa sıkıcam o adamın ümüğünü zaten
Bence de git ya deli midirler nedirler. Ülen doktorlar da ataerkil ha. Kadını kurcala kurcala adama bakma. Ya adamda sıkıntı varsa? Hiç onu diyen yok. Bizi de belki yönlendiren olmayacaktı. Ben 3. ayda da olmayınca "Kalk gidiyoruz bu böyle olmaz. Bir şey yoksa da benim aklım rahat olsun" dedim. Neler neler yaşadık aha ne noktaya geldik. İnşallah her şey yolundadır da öylesine gitmiş olursunuz ama yine de gitsin

Ayy deme Allah korusun

Yav bir dursana hemen şey etme belki histereskopi falan gerekmeyecek? Belki embriyonun tutunmasına engel olacak bir şey değil? Doktoruna sorarsın. Hatta fikir olsun diye instagram'dan da birkaç doktora atsan mı sonucunu?

Biz ilgisizlikten şikayetçiyiz. Bu da çokmuş be. Ortası yok mu bunların?
Pekmez içtin mi? Ben bugün sofrada görmedim.
Baktım cevizlerin bitmemiş, bademlerin de bitmemiş, şuana kadar bitmesi gerekmiyor muydu, günde kaç tane yiyorsun?
Avokado aldın mı?
Bu hafta kaç kez balık yedin?
Çorba et suyuna mı yapılmıştı?
- x şeye aşerdim alsana,
- hayır bu saatte yemek yersen miden rahatsız olur.
vb. bilmişlikler Gülüyorum ama sinir bozucu yani.

Ay bir şey aşeriyorsam lütfen o dakika herhangi bir bahane sunulmadan o şey gidilip alınsın. Senin kocan kaynana olmuş yanlışlıkla

Aaa ağzını koli bandıyla bantlar oturturum bi köşeye valla allah sabır versin

Ay bir şey aşeriyorsam lütfen o dakika herhangi bir bahane sunulmadan o şeu gidilip alınsın. Senin kocan kaynana olmuş yanlışlıkla
Aaa ağzını koli bandıyla bantlar oturturum bi köşeye valla allah sabır versin
Bu yorumların altına imzamı atarım.
Gebeliğin üçüncü ayında çatlak kremi bakan, doğum araştıran kaç koca var ki şu hayatta, iki, ya da üç.
Bi tanesi de bana denk geldi. Çocuk bakımıyla ilgili kitap okumuyomuşum o bile sorun. Yahu ben çocuk gelişimciyim. Bu konuda 6 yıla yakın eğitim aldım, yıllarca çalıştım, bırak da ne zaman okuyacağıma ben karar vereyim di mi? Ama yoook. Sayın herşeyi bilenle evliyim.

Koordinatöre folik reyizi napayım her gün alayım mı diye mesaj attım. Doktora sor dedi. Tüpçüye yazdım sonra. Folidays'e başlayabilirsiniz dedi. "Başgan ben zaten başladım iki gün alıyorum dedim. Her gün mü alayım diye sormuştum" diyemedim. Taam teşekkürler dedim

Ben akşam 6 da vurmuştum iğneyi. Bu sabah 6da da ilişki oldu. Tatlım öyle bi yere uzanmakla falan bişey olmaz korkma. Sağlıklı bir döllenme oluyorsa eğer halter kaldırsan bile bişey olmaz diyor doktorlar. Tabii dikkat etmek lazım da çok sakınmak kendini. Hareket etmek yürüyüş yapmak daha iyi.
Amh ya baktırmadım hiç işte. Bilmiyorum. İlk defa çatlatma iğnesi vuruldum. Bu ay da olmazsa artık detaylı tahlil isticem ve eşimle Üroloğa da gidicez. Benim çatlamadan sonra sancım olurdu genelde ama bu sefer çok hafif baskı gibi oldu, sancı yaşamadım.

"Senden daha çok şeyi bilen var" de, sustur onu. Tıpa tak ağzına. "Sen babasın, annesi benim. Sen karıştırdın canım" de

Bak şimdi bana adresini yaz sana bi ilaç göndercem her gün çorbasına damlatcaksın mışıl mışıl uyucak tamam mı

"Senden daha çok şeyi bilen var" de, sustur onu. Tıpa tak ağzına. "Sen babasın, annesi benim. Sen karıştırdın canım" de
Ben yapı olarak da çok sakinim. Bi yandan da çoğu zaman muhatap olmuyorum, o konuşuyo ben de '' he he olur '' deyip geçiyorum. O konuşsun, içini döksün, kendini evin reisi zannetsin, ben yine bildiğimi okurum.
Kavga da etmem, tamam olur deyip kendi bildiğimi yaparım. Sonra da aa öyle denk geldi kusura bakma ya der geçerim.

Folik çok mühim bişey değil ya çok takılma kafana göre takıl zaten sana şimdi bir sürü takviye verecekler içinde folik asit olacak ekstra içmene de gerek kalmıcak

Hakkaten öyle yaa doktor da erkek olunca tribe mi giriyor nedir daha az önce konuştum eşimle. Bu ay olmazsa gidicez spermiograma, bu adamın bişey isteyeceği yok dedim. Belki de bunca ay boşuna uğraştık belki spermde sıkıntı var dedim. Bişey demedi gideriz heral doğru diyosun kuzum yaa zaman kaybı boşuna. Sorunu bilince en azından çözüm yoluna gidiyosun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…