Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Duruma göre bakarsın. Sıkma canını. Bu arada konuşmayı deneyin sakin kafayla ayrıntılı. Durumunu anlat ama sakin kalmaya çalış. Suçlayıcı olduğunu düşünmesin o zaman iyice ters tepiyor
Konuşmam canim ben bu konuşmayı en az üç kere yaptım ve ne zor bi konuşma eminim biliyorsun her cümlede bi stres ve esin cımbızla seçer falan... hic bi sey yokmuş gibi davranıyorum

Konuşmam canim ben bu konuşmayı en az üç kere yaptım ve ne zor bi konuşma eminim biliyorsun her cümlede bi stres ve esin cımbızla seçer falan... hic bi sey yokmuş gibi davranıyorum
Biliyorum ya yani o kadar iyi anlıyorum ki. Hepsini yaşadım, devam etsek yine yaşayacağım belki de. Kadın için çok gurur kırıcı ve zedeleyici. Ben kaç üç kez yaptım o konuşmaları. Anlayışla konuştuğum halde, alttan alan ben olduğum halde suçlayıcılıkla yaftalandım ama ne bileyim konuşmadan da nasıl çözülecek diye ayrı kafayı yiyor insan. Tedaviye ona göre karar verirsiniz diye diyorum. Yoksa yıpranan yine sen olaksın konuşmadan direkt ilaca başlarsan

Bana ne ilaç verecekler acaba ya bir de folik asit kullanımını sormayı da unuttum. Şu an haftada iki alıyorum. Kafamda sorulaaaağr

Kızlar bu progesteron hormonunu için aile hekimine gitsem sağlık ocağında da test verebilir miyim?

Bana ne ilaç verecekler acaba ya bir de folik asit kullanımını sormayı da unuttum. Şu an haftada iki alıyorum. Kafamda sorulaaaağr
canım genelde eşli multivitamin başlıyolar bana hem de tüp bebek sürecine hazırlık olsun diye prowomen verdi doktor tek onj alıyorum şimdi şase seklinde günde 1

yaa belki olmıycaksın bu sefer kuzu ya sana progestan vermedi mi hiç ? rahim kalınlığını iyi görüyor demek kii
İnşallah ya. Ben minseo gibi hemen inkar etmiyorum. Olabilir yani umudum var her ay vermedi canım. İlk ay sormuştum ekstra bir şey verecek misiniz rahim kalınlığım iyi mi diye. O da gayet iyi dedi vermedi. İkinci ay da rahim kalınlığın da iyi dedi tekrar sormadım o nedenle.
Ya ben bu progestan konusunda biraz okumalar yapmıştım yine bu konuda da Türkiye'de çokça kullanıldığını, ama aslında ekstra bir katkısının çok olmadığını hatta tıpta kötüyr kullanım gibi bir yabancı tabir vardı o şekilde geçtiğini aslında falan okudum. Ama tabi doktor değiliz hiçbirimiz bu dediğim bir doktorun yazısıydı kafamı karıştırdı. Ama tıpçılar da zaten hep ikiye ayrılıyorlaR o nedenle bence herkes kendi doktoruna güvensin

Doktorsitesi diye bir sayfadan cevaplara sen de bakıyorsun sanırım. Orada aşırı muhalefet ve sinirli bir doktor var, Kutay biberoğlu. Bütün doktorların tedavilerine saydırıyor onun blogu var oradaki bilgilendirici yazılarını falan okudum. O nedenle artık fazla sorgulamıyorum benim doktorun dediklerini, ha bariz şekilde kafama yatmayan bişi olursa değiştiririm ya da başka bi görğş almaya arada aldatırım onu diye düşünüyorum
Folike devam et kız. Zararı yok fazlası atılıyor zaten idrarla. Sana mini mini iğneler başlayacaklar. Dün yine banu çiftçinin bir videosunu izledim. Folik asit bir b9 vitamindir ilaç gibi takviye gibi düşünmeyin. Hatta DSÖ gebelik düşüncesi olsun olmasın üreme çağındaki her kadın kullansın diuor, ne olur ne olmaz gebe kalırsa diye.

canım genelde eşli multivitamin başlıyolar bana hem de tüp bebek sürecine hazırlık olsun diye prowomen verdi doktor tek onj alıyorum şimdi şase seklinde günde 1
E bana demedi bir şey ama regl olunca gideceğim ilaç başlayacaklar. Her şey 15 gün kadar sürecekmiş. O saatten sonra multivitamin neye yarar ki? Benim folik asitin içinde iyot, d, b6, b12 de var. onu her gün mü almaya başlasam artık? Hsg tarih attırmazsa 28-28 mart gibi reglim

Kullanıyorum da haftada iki alıyorum. Her gün alsam mı artık?

Kullanıyorum da haftada iki alıyorum. Her gün alsam mı artık?
İçerik miligramlarına baksana. Toplu bir şeyse folik asit miktarı çok değildir. Ama çok alman d vitamini fazlalığı açısından sıkıntı olabilir. Onun fazlası toksik oluyor. İyotun da belki fazlası zarardır. Tek başına folik olsa günlük 400 mikrogram almamız lazım. Pazartesi para muhabbeti olunca sor onu da. Belki kendileri farklı bir folik önerir. Bana kalırsa her şey paldır küldür 15 gün içinde olacaksa size multivitamin başlamayabilirler. Çoğu yer başlıyor ama ben yine muhalif şeyleri okuduğum için etkilerinin tartışmalı olduğunu da söylüyenler çok.

ama bütün kan değeri zart zurt bakmadan nasıl 15 günde paket yapacaklar ?
bende burda toksoplazma rubella testleri bile istedi doktorum ki daha ilk görüşmemizdi. eşim de ben de bütün rutinleri yaptık. ona göre eşime d vit folic asit biotin başka multivitamin verdi ve kullanın bunları dedi.
eşimin kolestrol ve trgigliserdi yüksekti hatta dahiliyecinin üzeinde durmadğı şekilde eşimin kadın doğumda talasemi taş olduğu ortaya çıktı falan . demek ki sizi baya hazır gördüler ya da yöntemleri öyle.

Bunda her tablette 400. Kadın doğumcum verdiğinde ilk üç ay her gün aldım da gebelik oluşmayınca bıraktım. Son bir iki aydır falan haftada iki alıyorum yine

aynen kuzu ya zaten benim hiç detay sormuyorum ilk kez sormuyorum ne verirse ok diyorum rahim kalınlığım sanırım iyi değil benim. ya orda bi kalınlaşma 14. gün görüldü.
ama tabi gebelik olmadığı için o an onu polibe yordu ben de sormadım kalın mı deil mi nedir ne değildir diye

Ya benim hormon tahlillerim, hsg, antral folikül sayımı hepsi bu ay başında yapılmıştı ama eşimin ve benim diğer kan değerlermize bakılmadı. Benimnde aklıma görüşmeden sonra geldi bunlar. Mesela d vitamini için iğne kırıp kullandım o yeterli olmuştur da demirim düşük olabilir. Onu da sormayı unuttum. Eşimin de hormon tahlilleri ve usg'sine bakıldı. Onda da rutin kan yok ama üç aydır takviye kullanıyor o

Ay yine sorgulamalara başladım. Artık sabahlar olmasın tedavi sonuçlanana kadar beynimi yerim

o zaman ellerndeki veriler yeterli gördüler ama mutlaka sen bi daha bi sor yaptırmamız gereken bi test var mı diye ?
ne bilim en basiti d vit kısırlığı diye bişy var yani kadında özellikle. belki bir daha bakılması lazım gelcek. tam kan falan dışında bence isterler .

Bunda her tablette 400. Kadın doğumcum verdiğinde ilk üç ay her gün aldım da gebelik oluşmayınca bıraktım. Son bir iki aydır falan haftada iki alıyorum yine
Bence içinde diğer maddeler de olduğu için diyorum haftada iki üç devam et. Sırf folik olsa her gün iç derdim. Sonra gidince de sorarsın.
Valla bence de o garanti olsun diye de vermiş olabilir. Kalınlaşsın bebiş de tutunsun hemencecik
Canım belki de eksik kalanları pazartesi parayı verdiğinizde isteyecekler? Adet gününe kadar tamamlayıp bize atın dşcekler. Demire hamile kalınca da bakar, genelde 5.ayda veriyorlar demiri zaten. Eştekş tam kan sayımına falan pek gerek yok zatenö belki seninkiler de yeterlş olmuştur. Önceden yapıldıysa bazı şeyler aynı olduğu için zaten gerek duymamış olabilirler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…