Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bunda haklısın bende online bir diyetisyenle calistim bir ay anam hersey blendır, midem almadigi icin yiyemiyordum

Anacım ben hemen yumurtlarım ya ,belki cevreme degil ama aileme hemen
Yok kuzum benim sütten ağzım yandı bi kere gerçi ben kimyasalı da kimseye söylememiştim ama aileler bilse şuan herkes bi panik halinde benim hamileliğimi bekliyo olacaktı 1 yıldır her ay regl oldun mu soruları yok yok ben almayım alana da mani olmiyim

Ben de diyet yaparken canım neyi çekerse yazıyordum dönüp dönüp okuyordum sanki yemişim gibi oluyordu
Hahahah o da baya iyiymiş
Bunda haklısın bende online bir diyetisyenle calistim bir ay anam hersey blendır, midem almadigi icin yiyemiyordum
Ayyy valla bu nedir ya minseo nin dediği gibi onurumla aç kalır veya kilo alırım daha iyi
Ya bir de şey var ya diyetisyenlerde ve diyet yapanlarda. Yok işte bu bir yaşam biçimi bunu bir alışkanlık haline getirmek lazım hep böyle beslenmek lazım falan diyorlar ya kafa atasım geliyor benim diyetle ilgili tek motivasyonum bu diyeti bir an önce bitirip eski sağlıksız ve lezzetli alışkanlıklarıma geri dönmek
Anacım ben hemen yumurtlarım ya ,belki cevreme degil ama aileme hemen
Ayy ben de ya. Kimseye söylemeyeyim 12 hafta dolana kadar diye düşünüyorum. Ama sanırım anne babalara kalp atışını duyunca söylerim dayanamam gibi geliyor özellikle anneme. Hem danışacağım şeyler olur hem de ne bileyim o aşamaları da bilsin istermişim gibi geliyor. Tabi sonu kötü olursa çok üzülürüm ama. 12 haftaya kadar kimseye söylemeyin riskli falan diye de tembihlerim diye düşünüyorum

Ayyyy düşünsenize kizlar hamileyiz anne topigine geçmişiz gebelik takip programı indirip gun gun neler olduğunu bebeğimize okumuşuz. Karnimizda bi gun daha önce hiç yaşamadığımız kıpırtı hissetmisiz yaaaaa sonra doğmuş uyurken bile izliyoruz oyle güzel kokuyor ki koklamalara doyamıyoruz.. olur değil mi kizlar bize de nasip ha bazen korkuyorum olmazsa diye oyle istiyorum ki

Amh hariç sonuçlar çıktı benim. Estradiol yükselmiş yine. 53.8 olmuş. Prolaktinim 27'ye yükselmiş yine ya. 5.7 olmuştu ne güzel. Neyse düşer inşallah kendiliğinden :/

Şimdi bombastik gelişmeye geliyorum. Yemek yaparken birden ağlamaya başladım doktorun "Hamile kalsan bile düşükle sonuçlanır muhtemelen. Tüp bebek için kriterleri karşılamazsanız özel bir merkezde yaptırabilirsiniz" falan demesini hatırlayıp. Sonra sesimi duymuş odadan geldi. "Çaresiz bir şey yok. Sana çocuğunuz hiç olmaz mı dediler sanki? Niye kendine bunu yapıyorsun?"dan girdi "Sanki 2080'de öleceksin demiş de biri ona ağlıyorsun. Ne var bu kadar?"dan çıktı. Ben de bir an için kendisine insani duygular yüklendi sanmıştım. Adam robot gibi tepki vermemi bekliyor. Tüp bebekte kullanılacak ilaçları, o süreci falan düşünüp ağlamam saçma ona göre. Bu arada bizim hatamız olmuş düzgün değerlendirememişiz ama daha onun yeni sonuçlarını görecekmişiz. Sonra düzgün değerlendirebilirmişiz. Bağlama büyüsü yaptıracağım herhalde kocam benimle o şekilde düzenli ilişkiye girecek. Sonra da ben hamile kalacağım. Her hamilelikte düşük riski varmış. Bana yüzde yüz düşer mi demişmiş

Bu erkekler niye böyle yaa

Jane Jetgil her gün ultrasona gider. "ben hamile değilim galiba ya yarın yine gideceğim" diye geri gelir doğurana kadar.
minseo ultrasona bile gitmez. "ben zaten hamile değilim. hamileysem de bu çocuk benden değil" der
U Uzaygemisi35 her gün çocuğun boyunu kilosunu takip eder, uluslararası istatistiklere ve çalışmalara göre olması gereken aralıkta mı diye kontrol eder
yildizsavascisi ipek_annesi fiona13 ve ben çocuğun hem anne hem baba hanesine kendimizi yazdıracağız

Bu erkekler niye böyle yaa
Benim koca da tam tersi her gün birlikte olalım istiyor özellikle yumurtlama günleri. Ben gün aşırı olmalı diye kendimi paralıyorum çünkü sperm değerlerini bilmiyoruz. Sonuç olarak biz değerlendiriyoruz da sonuç yine tırt

Demek ki ortasını bulamadık. Hepimiz beceriksiziz. Sorun tamamen bizde. Yok bir de kocamızda mı olacaktı aaaaaa

Ah bu erkekleri ıslak havlu ile dövmeli değerlerin iyi bence canım Prolaktin için testere dişli aslan pençesi içebilirsin baya etki ediyormuş düşmesinde
Evet hahahaha ben kabullenemem kucağıma alana kadar

Tabi ki bizim adimiz olacak çünkü koca olmadan düşünce gucu ile yapacağız o çocuğu biz
Bacim masallah nazar olmasin bak bize bulan var bulamayan var ses etme bence

Tabi ki bizim adimiz olacak çünkü koca olmadan düşünce gucu ile yapacağız o çocuğu biz

Bacim masallah nazar olmasin bak bize bulan var bulamayan var ses etme bence
Aman aman dağlara taşlara, maşallah tabii ama işte minseo nin de dediği gibi strese girmeyin o arada bi gün sıkıştırsanız bile yeter, olacağı varsa oluyor işte görüyoruz örneklerini

Ee canım bu değerler kötü değil ki. Estradioldan çok anlamıyorum ama benim referans aralığında gayet normal gözüküyor senin değerin. Benim de düşüktü mesela yükseldi diye sevinmiştim. Prolaktin de 27 zatenn üst sınır. Düşer yani öyle çok da takılmayın ona. Eğer kocan bey ilişkiye yanaşırsa memintoları sakla ondan yok öyle naz yapıp da sonra prolaktin yükseltecek hareketler

Canım ilkokulda bile bu hep böyleydi erkekler gerçekten bizden daha sonra olgunlaşıyorlar. İdrak etmeleri baya uzun sürüyor. Duygusal olarak bakmıyorlar çoğu şeye. Neyse sinir oldum ama bunlar da bir gelişme bence en azından biraz farkına varıyorlar geç ve yavaş olsa da. Ayrıca doktora ben de takıldım tam olarak neye dayanarak dedi ki hamile kalsan da düşük olur muhtemelen diye? Eşinin değerine mi? Bence böyle her türlü düşük olur demeleri de yanlış gibime geliyor, tabi ki onlar her olasılığı görüp bize riskleri söylüyorlar saklamasınlar da bence ama baştan kestirmek de çok doğru gelmiyor. Hayırlısı caniko .
Hahahah ayaklı tespit makinesisin yemin ederim. Bu kadar zamanda tanımışsın hepimizi. Kesinlikle öyle yaparım yani asla ikna olmam duyduklarıma gider kendim araştırırım ayıp olmayacağını bilsem doktora da kafa tutacağım da süperegom beni susturuyor bu senin uzmanlık alanın değil farkında mısın mütevazı ol diyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…