Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
geçmiş olsun canım diş olayı sıkıntılı valla

Reactions: niw
Merhaba kızlar 9 gün oldu adet olmayali bugün çok fazla bel ağrım ve karın ağrım var idrar testi negatif sizce neden olur bu durum yaşayanlar var mıdır inşallah bende hayırlı haberler alırım

Hahaha maşallah canım nasıl da doğmamışsın ya neyse o bile şimdi eşleerimizle tanışmamıza falan vesile oluyor çok ilginç geliyor bana bu detaylar

Kesinlikle katılıyorum sana canım, tek bir arkadaşıma doktor tavsiyesi için gebelik düşündüğümü söylemiştim. Hıı olmazsa tüp bebek mi yaptıracaksınız? Yani bilmeyen birisi için bu süreç bile o kadar kolay ki. Tüp bebek dediği işin içinde ne kadar maddi ve manevi sıkıntı var, psikolojik olarak zorlu bir süreç. Bir de yani doktorun olmayabilir dediğini o nedenle hızlandırdığımızı süreci falan demiştim. Yani ilk deneyen denemeye başlayan bir insana böyle denir mi? Gerçi insanların düşüncesizliği ile ilgili bu topikte öyle şeyler duyuyoruz ki bu bir şey değil yani

Henüz randevu almadım regl olunca arayacağım merkezi, bitimine hemen çektireceğim en geç 15 Mart gibi heralde. Regl olmam inşallah diyordum ama olacağım sanırım, ağrıları başladı

İnsanlar inanılmaz düşüncesiz ya, böyle diyeni mi dersin, yaşın geçiyor çocuk yapmıyor musun artık diyeni mi dersin, azıcık kilo alıp karnın şişince oo hamile misin diye mi dersin, sanane de diyemiyorsun. Keşke insanlar biraz bilinçli olsa da ne konuşulmaması ya da sorulmaması gerektiğini öğrense.

Aynen canım malesef. Bak gecikme sonra olmaz üzülürsün diyorlar bir de. Sağolun ya, hiç aklıma gelmemişti olmazsa üzüleceğim. İyi ki söyledin.
Dediğin gibi bir kere sadece paylaştığım bir fotoğrafta tesadüfen önümde kırlent varmış kucağımda onla çekilmişim fotoğraf. Hemen hamile misin, karnını mı kapatmaya çalışıyorsun dediler. Yok artık ben o fotoda 15kişi var buna mı dikkat ettiniz diyememiştim. Bir de işin ilginç yanı, 14 yıl çocuk sahibi olmak için çok uğraşan ve bunun sıkıntısını yıllarca çeken tüp bebek başarısızlıkları yaşayan biri bile gelip sana geçmişte ona yaptıklarında sinir oldukları şeyi yapıp çocuk konusunu sorabiliyor. İnsanımız çok ilginç gerçekten.

sağol canım sen nasılsın ?
Yer yer güneşli yer yer parçalı bulutlu canım
aynen kaderimizi belirliyor resmen :) davulun sesi uzaktan hoş geliyor, en zoru psikolojik savaş, her şeyle baş ediyorsun ama kendinle baş edemiyorsun bu süreçte
Henüz randevu almadım regl olunca arayacağım merkezi, bitimine hemen çektireceğim en geç 15 Mart gibi heralde. Regl olmam inşallah diyordum ama olacağım sanırım, ağrıları başladı
inşallah olmazsın canım ya, olursan da rahim filmin iyi çıkar umarım peşinden ben gelcem

Saol canım Allah razı olsun
Sen nasil yanlis hesaplamissin ,93 dogumlu olan 28 yasinda olur bir kere
Test fotosunu atar misin ? Hayirlisi olsun
bu ay çekileceğim reglden sonra bakalım göreceğiz neyin ne olduğunu
Daha dur bakim sen regli olmadin
Herseyde bu boyle aslinda, cocuk ,para kariyer,hatta ideal kilo bile
Benimde birgun okuldayiz velim bagıriyor bana 5 metre öteden ,hocam hocam diye,bende ayip olmasin diye yanina gittim selam vermek icin, hocam hamilemisiniz hayırlı olsun yok dedim ,kilo almısımdir ya arkadas falan okeyde veli nedir ya ,kaldi kı oglu lisedeydi ogrencim,3.yu dogurdu bu kadin
Teşekkür ederim canım benim, o senin güzelliğin :) İnşallah miniklerimiz bu ay gelir de bizleri bu hasretten kurtarırlar
Amin canım inşallah sağlıkla

Kizlar silince çıkan şeffaf akıntı gördüm. Adete iki gün var yeni mi yumurtladim naptın bilmiyorum. Öyle olabilir mi sizce?

münasebetsizlik seviyesi ektedir

Klomen ve ovarilete kullanan kızlar sorum size .. Ben iğneyi vuralı 4 gun oldu acaba catladi mi diye meraktan bugün ovulasyon yaptım ( dr igne sonrasi gelmene gerek yok dedi catladi mi diye ) ve test kopkoyu çıktı. Igne nin pik yapma özelliği var mi ??

Eklentiler

• IMG_20210303_130928.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20210303_130212.jpg
    77,2 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20210303_130157.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 55
evet canım iğnede lh hormonu var o yüzden hep pik çıkarır

Ayda bir kere denk gelen o günü değerlendirmeyip o ayı bir kerede harcama olayını bir türlü anlamak istememesinden nefret ediyorum neeefreeet
Sen de haklısın da bazen de gerçekten bir sebep yokken bile biraz zaman gerekiyor. Henüz doktorlar da çözebilmiş değil sebebini. Korunmayı bıraktığın ilk ay hamile kaldın bak bir de burasından düşün. Onu da elde edemeyen var. Hayırlısıyla, sağlıkla olsun da gerekirse aşılamayı da denersin. Şimdi oraları düşünme. Bir bu ayı da değerlendir bakalım. Olmazsa hsg çekil. Gerisi sonra... Her şey adım adım. Şu anda müdahale edemeyeceğin, değiştiremeyeceğim şeyi dert etmemiz bize bir şey kazandırmıyor
Bakın doğarken de tereddütlü doğmuş. Önünü göremiyor çünkü. "Kim bilir neler olacak dünyaya gelince" diye düşünmüş Çocuğun olmadığı her ay ermişliğe bir adım daha yaklaşıyoruz. Bence de o olgunluk, farkındalık pat diye hamile kalan insanlarda olamaz

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bebeleri havadan geliyor sanıyorlar rüzgar miydi neydi
Ya verirler bir tüpe madem ,bizde bakariz başımizin çaresine ne yapalim yani
Valla ya.. Kılı kırk yarıyorlar.... ay, bugün de mi yapıcazz..... Sanki ben kendime istiyorum bebeği... Kendimi kurulu robot gibi hissediyorum...Ver tüpe örneği, tamam geri çekil diyesim var :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…