Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet klomen femara vb. Canım, anestezili anestezisiz farketmiyor da kimi doktor korunma öneriyor ama yüzde 90 ı da önermiyor benim doktorun korun diceğini sanmıyorum ben ama ilaçta vermez bence normal deneyin bu ay der
Olabilir canım,normal devam edin diyebilir
Birde inşallah daha o gune çok var, bu ayı es geçmeyelim lütfen
Anestezi alindiginda yumurta gelisimi acisindan diye düşündüm, hoş insanlar röntgen bile cekiliyorlar ama

Olabilir canım,normal devam edin diyebilir
Birde inşallah daha o gune çok var, bu ayı es geçmeyelim lütfen
Anestezi alindiginda yumurta gelisimi acisindan diye düşündüm, hoş insanlar röntgen bile cekiliyorlar ama
Yok kuzum filmde verilen ilaç öyle ameliyatlarda aldığımız ilaç gibi değil bu sadece uyutuyor, normal anestezide solunum duruyor ve makineye bağlı oluyorsun. Benim hiç umudum yok canım malesef hayırlısı

Hahaha biraz daha kilo vereyim yine kek pasta börekler ile sahalara döneceğim valla rüyalar çok acayip ya kendi rüyalarım da tez yazmalık inan ki geçen uçağa bindim işte uçak kalkmadan önce aşırı hızlanıyor ya düz pistte. İşte bizim o pist baya virajlıymış ve trafik gibi önümüzde başka uçaklar da varmış böyle sollaya sollaya gidiyoruz sonra uçak hızlanıyor hızlanıyor ama viraja girecek yani böyle giderse devriliriz diyorum falan böyle iyice hızlanıyor ve uçak patır kütür devrilmeye başlıyor, orada hostes bana gelip diyor ki: bak gördün mü, bebek için uygun zaman değildi. Tam da şimdi hamile kalmıştın. Böyle aşırı üzülüyorum eşimi aramaya çalışıyorım uçakta ölmeden falan baya sembolik tuhaf bir rüyaydı valla

Canım ben olsam rahim filmi çekildiğim ay normal denerdim doktorum korunma önermezse. Yani yine de olasılık artıyor diyorlar işte gözükmeyen ufak yapışıklıklar açıldıysa veya antibiyotik etkisiyle enfeksiyon vs gttiyse diye. O nedenle bir ay öyle dene bence. Sonra da aşılama mı deneyeyim ilaçla mı devam edeyim diye düşünürsün. Klomemin maksimum 6 kullanım hakkı var vücut açısından. O nedenle ben yine sanırım birkaç ay daha hakkımı kullanıp sonra aşılama denerdim. Bence imkanın varsa kesin aşılama dene. Ben buradaki fiyatları bilmiyorum ama yine de en azından bir kere aşılama denerim sanırım. Çünkü sebepsiz infertilitede gerçekten ile yarayabiliyor. Demiştim ya sana yumurtalıkta olmayan endometriozisin farkında olunamıyor o da sebepsiz infertilite diye geçebiliyor. Bu endometriozis de spermlere saldırabiliyor onlar için toksik bir madde salgılıyor. Aşılamada vajina ve rahim ağzını geçip doğrudan rahme yerleştirildiği için, spermler bu toksik etkilere veya yoldaki başka endometriozis odaklarına takılmıyorlar. Bence başarı oranları düşük olsa da bu açıdan düşününce belirli bir mantığı var bana mantıklı geliyor. Hele de öyle uygun fiyatlı falan olacaksa denemekten ne kaybedersin ki?
Evet klomen femara vb. Canım, anestezili anestezisiz farketmiyor da kimi doktor korunma öneriyor ama yüzde 90 ı da önermiyor benim doktorun korun diceğini sanmıyorum ben ama ilaçta vermez bence normal deneyin bu ay der
Canım bir tek aklıma şu geldi. Klomen vs adetliyken başlanıyor ya, rahim filmi de adetten sonra çekiliyor. Yani o foliküler fazda ilaç etki göstermeye başlarken araya bir rahim filmi girecek onun etkisini bozabilir belki gibi düşündüm. Sonuçta alakasız ama ilaç mekanizmaları da her şeyden etkilenebişiyor. Rahim filmi çekildiği ay normal dene bence sonraki ay düşünürsün.
Yok kuzum filmde verilen ilaç öyle ameliyatlarda aldığımız ilaç gibi değil bu sadece uyutuyor, normal anestezide solunum duruyor ve makineye bağlı oluyorsun. Benim hiç umudum yok canım malesef hayırlısı
Ya evet bir dakika senin niye umudun yok ya dur hele inşallah bunların hiçbirine gerek kalmayacak. Ama kalırsa da sağlık olsun, zamanı gelince en güzel şekilde olacaktır inşallah

Rüya çok iyimiş macera dolu evet canım dediğin gibi yapacağım ben de ameliyatlık bir durum yoksa eğer. 1 defa daha hap sonra aşılama yaparım o da olmadı artık tüp denicem direk hiç uğraşamıcam bu işlerle

Hayırlısı olsun kusun hiç gerek olmaz hiçbirine inşallah ameliyata da hazırlamış kendini hemen bak ya inşallah güzel çıkacak ama vesile olacak öyle düşün canım benim.

Hayırlısı olsun kusun hiç gerek olmaz hiçbirine inşallah ameliyata da hazırlamış kendini hemen bak ya inşallah güzel çıkacak ama vesile olacak öyle düşün canım benim.
Hayırlısı canım bugün çok içim sıkılıyor ya kendimi zamanla yarışıyor gibi hissediyorum 2 ay sonra 29 yaşıma gireceğim elde var sıfır

Kızlar bende maltepeye yakınım bu bir totem olacaksa ben kocamı orda bir bayıltim
Totem değil bu, direkt denenmiş başarılı olmuş bir yöntem. Tıp literatürüne henüz geçmemiş bir yöntem. Burçe Hanım ve Rıfat Bey bulmuşlar. Biz de deneyelim ne çıkar diyoruz. Maltepe en garantisi şu an. Sen ordan başla.
Kıbrısta yapmışlar özel bi kliniğe para basıldıysa yapmışlardır kuzu
Neyse bizde nikah var. Kıprıs'a kadar gitmemize gerek yok. Bunlar da biraz fazla deliymiş. Metresi çocuk sahibi yapmak için tüp bebek yaptırmışlar. Azme bak
Kızlar rahim filminden sonraki ay tedavisiz mi geçiyor?
Yanlış meşazı alıntılamışım yia. Neyse, diyecektim ki doktorlar hsg sonrası radyasyona maruz kaldığın için korun diyormuş o ay sanırım ama sen sor bi korunma derse o ay ilaçsız devam et bence. Sıvıdan dolayı da şansın var, yapışıklık açılırsa ondan da şansın artıyor

minseo canim korun demez aksine degetlendirmeni önerir.

Kizlar size bi seu sormak istiyorum ben önümüzdeki ay bi daha klomen deneyim mi yoksa direk aşılama mi yapayım ne dersiniz ??
Bu arada ben kötü biri mi oldum bilmiyorum bi arkadaşımın hamile olduğunu öğrendim bana yazdı iste hamileyim falan diye dünden beri ağlıyorum ağlamak istemiyorum sonuçta hu mutlu bi haber ama nedense ağlıyorum

Ben de aylardır çocuk sahibi olabilsin diye dualar ettiğim arkadaşımın haberini alınca ağladım. Bizim ağladığımız başkasının sevinci değil, kendi halimize ağlıyoruz. Kötü değiliz biz, mağduruz

Doğrudur canim sen daha iyi bilirsin eş durumundan ben farkını bilmiyordum
Daha dur senin yumurtlaman yeni bittibenimde sıfır belirti,ne kasık ağrısı ne gogüs dolgunluğu ne de akıntı hiç biri yok, ben belirtilere takılmıyorum cünkü ilk gebeligimde de sıfır belirti ,idrar testleri negatif ,adetten iki gun sonra kanda cıktı sadece onun icin ben diyorum herkeste ayni olmuyor,regli gelene kadar umut hep var inşallah

Aynen canım bakalım Dr yönlendirmesine göre hareket ederiz şöyle bi silkelensem tüm dertlerim düşse üstümden öyle rahatlıcam ki bu kadar zor olduğunu bilsem evlenmeye cesaret edemezdim heralde
Hayır çok normal bunun senin kötü ya da iyi bi insan olman ile alakası yok kendi yaşadıklarına üzülüyorsun

Şimdi ben hastaneden geliyorum. Tanıdık bir asistan var kadın doğum hastanesinde. O durumumu biliyordu. Ben ona bu ay da regl olduğumu söyleyip estradiol tekrar baktırmalı mıyım diye sordum. Sen gel biz burada bir bakalım dedi veeee bir gittim meğer hocasıyla görüştürmek için çağırmış beni. Dın dın dın! Komiteye çıkmış gibi beni ortaya oturttular. Karşımda hoca. Yanlarda asistanlar, öğrenciler bir sürü insan. Eşimin spermiogram ve diğer sonuçlarını konuştuk. Tüp bebekçiyle de gidip konuştu hoca o arada. Sonra dedi ki sigara morfolojiyi bozan en önemli etken. Bırakmış olmasına rağmen bozulma etkisi devam ediyor yani yanlış anlamadıysam. Aşılama için sayı yetersiz değilmiş yani sayı azmış evet ama hareket iyi olduğu için denenebilirmiş. İstersen doğal yoldan zamana bırakıp deneyelim de diyebilirsin ama düşükle sonuçlanabilir dedi. Tüp bebeğe bağladı ordan direkt. Mikroenjeksiyonla olur dedi. Zaten o hastanede sadece bu yöntem kullanılıyormuş artık. Sen bir randevu alıp görüş istersen, SGK kriterlerni karşılamıyorsanız özel bir merkezde de yaptırabilirsiniz dedi. Sonra amh da bakalım dedi estradiol düşük çıktığı için. Bir deeee reglimin üçüncü günündeyim diye vajinal ultrasonla yumurtaları da saydılar. İki yumurtada da 5-6 tane varmış. 7-8 olsa iyi olurdu dedi. Benim iki yumurtalığımdan da dermoid kist alındı dedim. Oo ameliyat geçirdiysen bunlar iyi bile o zaman dedi. Sağ ol reyiz çok moral oldu
Amh da 10 gün sonra çıkıyormuş galiba.
Doktor beeey bir şey sormayı unuttum: Benim eşim ilişkiye girmeden çocuk sahibi olmak istiyor. Sizce bu normal mi? Tşk.

Hayırlısı kuzu dediğin gibi belli olmuyor hiç ben de ilk gebelikte aşırı belirti yaşamıştım mesela bakalım 2. Nasıl olacak

Bende tam bunu demek istemistim aslında canim arkadasim cok guzel yazmiş

Hayırlısı canım bugün çok içim sıkılıyor ya kendimi zamanla yarışıyor gibi hissediyorum 2 ay sonra 29 yaşıma gireceğim elde var sıfır
Yav vallahi beni kızdırıyorsunuz. Çiçeğim bak ben 34 olmak üzereyim. İki yumurtalığımdan da ameliyat oldum. Doktor yumurta sayımdan çok da memnun kalmadı. Kocamda yok yok. Ben kocam ilişkiye girmede isteksiz olmasa çatır çatır deneyeceğim umutla. Ben umudu kaybetmiyorum siz hayırdır?

valla çok güzel ilgilenmişler canım ama bak MEMUR54 morfoloji yükselmiş eşinin kullandığı takviyeleri yazmıştı. Eğer maddi durumunuz varsa bence hiç uğraşmadan tüp e geç eşinle de uğraşmamış olursun bir kere sperm verir geçer. Benim eşim öyle olsa ben uğraşmam hiç cidden bassın parayı aklı başına gelsin derim

Bu bebeleri havadan geliyor sanıyorlar rüzgar miydi neydi
Ya verirler bir tüpe madem ,bizde bakariz başımizin çaresine ne yapalim yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…