Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bat çok karışık cnm pko var bende geçen ay 22’inde olmuştum 8 gün gecikti ama hep böyle oluyorum ben gecikmeli,bu ay femara kullanmıştım
aa o zaman ihtimal olabilir ya, bence yarın tekrar test yap yine çizgi çıkarsa kan ver

Selam Kızlar, Batları yaklaşanlar nedir durumlarınız, erken test yapacak mısınız?
@Tuanna_ @ipek_annesi @Zeymuss0103 @niw @Pungar35 sleepy05 sim84sim @gecenin_resmi @Cilek95 M minikooommm
Normal test yaptım negatifi gördüm.adetime daha bikaç gün var değişir mi sonuç bilmiyorum.umudum kalmadı benim adet olcam hamilelik yine yok gibi geliyo.hamileliğini adete 5,6 gün kala öğrenen oluyo varsa bende de çıkardı diye düşünüyorum.sonucu yine paylaşırım olumlu yada olumsuz .inşallah güzel haberler verirsiniz

Buradayım da ben ben değilim. Hiç canınızı sıkmak istemiyorum. Bu arada regl oldum dün. Listeden çıkarabilirsin istersen yer işgal etmesin. Gastroenterolojiye de gittim dün. Gastrit tetiklenmiş diye düşündü ama endoskopisiz net bir şey söyleyemiyor. İlaçlarla düzelme olmazsa o zaman bakarız. İnşallah düzelirim de gerek kalmaz. Kocam önceki gün genetik testinin ne zaman çıkacağını sordu, dün de yeniden spermiogram ne zaman yaptıracakmış onu sordu. Ben ses etmeyince kalan ilaçlarını saydı kaç gün kaldığını hesaplamak için. Hala çocuk planlıyor galiba kendisi. İlaçlarını da kullanıyor hala. Düşünce gücüyle çocuk yapmanın formülünü buldu sanırım. Öğrenirsem size de yazarım herkes faydalansın bu nimetten

İnanır mısın bi adaya gidip yaşamak istiyorum herkesten her şeyden uzak ... oyle bunaldım yani
Canım iki hafta önce canıma tak edip artık vazgeçtiğimi net bir şekilde ona söylediğimde ben de aynısını ablama söylemiştim. Issız bir adaya ışınlanıp kimseyi görmeden kimseyle konuşmadan bir süre orada kalmak istiyorum demiştim. Bizim yapabileceklerimiz zaten çok kısıtlı. Ona rağmen kendimizi paralayıp karşında aynısını bırak azıcığı kadar bile çaba görmeyince olan bize oluyor. Benim vücudumda patlak verdi hepsi. Önce boğaz enfeksiyonu oldu, sonra uçuk çıkardım, sonra mide şikayetlerim arttı, akıntı, kaşıntı ve yanma arttı vs. Ben artık kendimle ilgileneceğim. O geldikçe ilişki olur, gelmedikçe ben bir girişimde bulunmuyorum, dile getirmiyorum, ima etmiyorum. Beklentiyi de sıfırladım. En azından hayal kırıklığı yaşamam

Ya ne can sıkması saçmalama kendini soyutlama, şurda kafamız dağılıyor en azından. Geçmiş olsun çok stres tetiklemiştir mideni eşinin kafasına dank etti demek ki sen ipin ucunu bırakınca

İhtimal var mı ki bu belirtilerle? Bat geçsin öyle düşünüyorum.
Canım herkeste olan belirtiler bunlar... Moral bozmak yok daha regl de olmamışsın hem. Erken test yapsan yumurtlamadan 12 gün sonrasında cıkıyor..
Nm88326 canım sen ne kadar süredir istiyordun ?
ben Hazirandan beridir istiyorum canım, 8 ay oldu...
Bat çok karışık cnm pko var bende geçen ay 22’inde olmuştum 8 gün gecikti ama hep böyle oluyorum ben gecikmeli,bu ay femara kullanmıştım
Canım Pko felan önemli değil .. çok hamile kalan duydum.. yumurtlamadan 14 günü geçmişse test yap cıkar sonuç, yoksa da adet söktürücü verebilir doktorun ondan sonra yola devam :))
Canım seninki daha erken ama BAt 7 Mart... günün bile gelmemiş...
Aşırı bel ağrısı ve sağ yumurtalık tarafında sürekli kramp-sancı giriyor, sarı-şeffaf akıntı var. Başka bir belirti ya da durum yok. Beklemek istiyorum. Cuma gelmezse cumartesi test yaparım.
Canım herkeste olan belirtiler bunlar, yine diyorum...daha erken moral bozmayın...

Ya ne can sıkması saçmalama kendini soyutlama, şurda kafamız dağılıyor en azından. Geçmiş olsun çok stres tetiklemiştir mideni eşinin kafasına dank etti demek ki sen ipin ucunu bırakınca
Muhtemelen öyle oldu. Artık önceliğim kendimim. Yarım kalan battaniye beni hala üzüyor. Kullanmadığımız bir yatak var onun üstünde bekliyor öyle. Ordan kaldırmaya da elim gitmiyor. Biraz daha toparlanınca belki doğacak bebeklerden biri için tamamlarım. Arkadaş insanlar patır patır hamilelik haberi veriyor. Hayatımın hiçbir döneminde arka arkaya bu kadar hamile haberi almamıştım

O olayda çok etkiliyor insanı ben her reglimde çevremde benden sonra evlenen ya da 2. Ye hamile olan birilerinin haberini alıyorum. Ben ins direncim azcık düşsün diye 200 kg insanlar gibi diyet yaptım beslenmeme dikkat ettim, sonra bi bakıyorum çevremde ne yediğine dikkat eden ne ins direncini dert eden hem de benden yaşça büyük biri hamile. Çok sıkıcı gerçekten yani biz kendi içimizde bunlarla savaşırken sürekli neden böyle oldu diye sorgularken bir de eş desteğinin yetersiz kalması insanı daha da dibe çekiyor

Yaa süper canım çok sevindim peki şimdi tedavi alacak mısın yoksa doğal mı deneyeceksiniz nasıl bir süreç olacak?
Bugun öğleden sonra randevumuz var canm konusmaya gidecegiz. Ama esimle biraz beklemek normalden denemek istiyoruz. Sperm sonuclari iyiyse tabi. Bugun belli olacak yani

Her duamda çocuğu olsun istediğim bir arkadaşımın dört aylık hamile olduğunu ve yaştan dolayı riskler olduğu için sakladığını öğrendim. Oturdum ağladım, sonra ben kötü bir insan mı oldum diye bir tur daha ağladım. Dediğin gibi çok alakasız insanlar zırt diye çocuk sahibi olabiliyor. Herkesin sınavı başka diyorum artık ben buna. Napalım değiştiremiyoruz. Fazla kiloya, yaşa, sigaraya vs rağmen hemen kalabilen de var her şeyi sorunsuz olduğu halde olmayan da. Önemli olan tüm gerekli koşulların aynı anda denk gelmesinde. Yani aslında hem çok basit hem zor bir denklem. Bir yumurta ve bir sperm hücresi buluşacak ama onca farklı şey dönüyor içeride, bilemiyoruz

bence çok az erkek kadın psikolojisinden anlıyor.. Mesela benim eşim ne zaman test yapacaksın diye soruyor sadece ama ağrılarımdan duygusallığımdan bi haber.. malesef başkalarının düşüncelerini değiştiremiyoruz, alışmalıyız. içimizde bir sevgi deposu var diye düşünün bu konudan sıkıntınız var ama istediğiniz kişiden alamıyorsunuz bu desteği dolduramıyorsunuz depoyu.. o zaman dolduracak arkadaşa, anneye, kardeşe ablaya çok iyi olduğunuz birine anlatın doldurun, olmadı terapi desteği alın.. yoksa bu depo dolmayacak ve bizde giderek artan sevgi açlığı oluşturacak, belki de bu durum yıkacak psikolojimizi...
Ben terapi desteği aldım, ilk sorusu şuydu: çevrende senin gibi veya senden önce evlenen biri hamile kalsa ne düşünürsün.. öncesinde çok üzülürüm dedim 10 üzerinden puan ver dedi 9 dedim yıkılmam ama üzülürüm çok.. Üzüntümün benim psikolojime ve hamilelik sürecinde bebek oluşumuna zararlarından bahsetti, ki bu eşle iletişime de negatif etki ediyor, o zaman durdum.. sen hamile olsan o da olsa sevinmez miydin hamile olmasına dedi evet dedim. Demek Allah kime neyi önce nasip ederse dedim.. Üzülmemin anlamı yok diye düşündüm, ki o da ne süreçlerden geçmiştir kim bilir dedim. Bu durum apuanım 9 dan 3 e düştü.. artık üzülmüyorum hamile haberi alınca aksine mutlu oluyorum, benim de olacak biliyorum diyorum.....çünkü hamilelik gerçekten çok mucizevi bir olay... o kadın da bu mucizeyi yaşıyor...

5-7 Mart arası canım .ne bilim öncesinde öğrenenlerde oldu olsaydı bende de çıkardı diye düşündüm.umut edip hayal kırıklığına uğramakta çok kötü .adet günümü bekliycem test yapmayı da düşünmüyorum öncesinde. hayırlısı artık geleceği varsa gelcek bebişler zaten sadece dua etmek kalıyo bizlere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…