Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Cok guzel bir haber darisi bizlere inşallah
Peki aklima takildi tup bebek oncesi koşul olarak rahim filmi cekilmiyor mu
İstanbulun çok büyük hastanelerinden birinde yaptırmıştı tüp bebek tedavisini, altınlarını bile satmışlardı. Hayır çekmemişler... çok garip değil mi? sonrasında ameliyatı devlet hast. yaptırmış, kontrllerini de özel bir klinikte devam etmiş.. şimdi 6 aylık hamile hem de doğal yollardan..

Gel de çıldırma işte. Kuzenimin de eşine yapmışlar İstanbul'un çok bilinen tüp bebek merkezinde aynısını. Adamda meğer varikosel varmış. Seneler sonra başka bir doktor tespit etti, ameliyat oldu. Şimdi devlette tüp bebek için bekliyorlar, o süreçte de doğal yoldan deneyin demiş doktor. İnsanın nutku tutuluyor gerçekten. Nasıl huzurla yastığa başını koyabiliyor bu insanlar anlayamıyorum

Kesinlikle haklısınız.... o kadar para anlatamam yani takriben 50bin tl fln gitmiştir tedaviler masraflar vs dahil.. yazık günah.. bir de tüp bebek olmayınca bizden bu kadar demişler, devlette çekilen rahim filmini yine o hastaneye götürünce biz bu açma ameliyatını yapamayız tüpleri bağlarız bir süre sonra tüp bebek tekrar denersiniz demişler. yine devlette ameliyatı yapmış doktor gayet de başarılı geçmiş açmışlar tüpleri.. hop sonra doğal yoldan 2 ayda hamilelik... :)))

Bunlar da az paralar dökmediler. Kuzenim kaç deda operasyon geçirdi. Ne acılar, ne ilaçlar, onca zaman... Adamı tedavi etmedikten sonra neye yaradı? Hiç. Çok güzel habermiş. İnşallah yaşadıkları tüm olumsuzlukları unutturur. Darısı kuzenimin başına

Amin canım, herşeyin hayırlısı olsun; Allah isteyenin kucağını boş bırakmasın :)

İyiyim canım sağol
Fiziksel değil de ruhsal iyileşme için zaman gerek sadece. Çok şükür hızla toparlanıyorum.

Sen nasılsın? Herşey yolunda mı?
İnşallah zamanla her şey yoluna girecek en zoru zaten ruhu iyileştirmek bu süreçte ben de iyiyim canım sağol
Zaten normalde olması gereken prosedür o canım sonuçta vücuda anestezi alıyorsun ve Belli bir süre geçene kadar ayılsan da etkisi devam ediyor düşük riske olsa komplikasyon yaratma ihtimali var bu hastanedeki doktorlar da o konuda kıl hastayı hemen bırakmıyorlar endoskopi, kolonoskopi, rahim filmi gibi operasyonlarda 1 2 saat gözlem altında tutmak istiyorlar. Anestezi doktoru tamam eve gidebilirsiniz demeden çıkamıyorsun.
bende katiliyorum arkadasa bu sekilde bir cihaz olan yere gitsen daha iyi olmaz mi minseo minseo
Canım cihazın çok önemi yok ben onu araştırdım, eşim de bu işi her gün yapıyor önemli olan çeken doktor zaten ben de anestezili olucam cihaz c kollu da olsa düz de olsa rahime giren şey aynı o kol olayı karına indirilen röntgen ile alakalı
Evet rahim içine o bakıyor, film için röntgeni radyolog çekiyor 2 doktor oluyor yani filmde. Cihazla ilgili de yukarı da bahsettiğim gibi o kolun bi esprisi yok içimize sokulan şey tüm cihazlarda aynı :) spekulum denen bu cihaz sokuluyor rahime, eğer tüpler tıkalıysa ya da enfeksiyon varsa dünyanın en iyi cihazı da olsa ağrı olmaması imkansız o yüzden kendimi kasmamak ve riske atmamak için anestezili benim için en iyisi bi de o anı hatırlayıp bilinçaltıma atmak istemiyorum açıkçası

Eklentiler

• images (65).jpeg
    3,9 KB · Görüntüleme: 28
Yok kuzum yaa ne hafiflemesi daha beter oldu midem bugun dikislerimi aldirmaya gideceğiz o zaman midemi de soyleyecegim varsa bi tedavisi söylesin benim mide direk boğaza vuruyor bogaz reflusu galiba bi de bogazi malum cok kullanınca meslekten dolayi bogazim surekli agri durumunda oluyor

keşke o aletin fotoğrafını koymasaydın uyku girmeyebilir şuan gözüme
Sonomed merkezinde yaptıran var mı böyle bir şey mi cidden mahvoldum şuan
Canım korkma hiç alttan ultrason olmadın mı onun biraz değişiği işte sen anestezili mi çekileceksin?

Canım korkma hiç alttan ultrason olmadın mı onun biraz değişiği işte sen anestezili mi çekileceksin?
Oldum ama hiç böyle bir şey görmedim sopa gibi uzun bir şey oluyor hep
Anestezi olmayacak, doktorum önerdiği yer için seni üzmeyecek canını yakmayacak bir yer burası demişti umarım öyledir yıkıldım

korkma canım bişi olmaz özeller bu konuda çok iyi, devlet olsa kork derdim ama hiç korkma

Ah canım ya kıyamam valla ama endoskopide bir şey çıkmamıştı sanki yanlış mı hatırlıyorum? İnşallah bir an önce çaresi bulunur rahatlarsın

Kızlar minseo ve sleepy05 o alet spekulım rahim filminin onla pek alakası yok o ilk aşama :) rahim ağzını görmek ve açmak için. Daha önce hiç smear testi yaptırmadınız mı? Bu alet onda da kullanılıyor. ikiniz de takiplisiniz smear testi doktorların ilk sorduğu şey ne zaman yapıldı en son diye. Mutlaka ihmal etmeyin yılda bir defa yaptırmak gerekiyor. Kaç doktora gittiysem ilk onu soruyorlar ve bazıları sormadan bile alıyor aman diyim ihmal etmeyin :)

İkinci olarak korkmayın bebişler ipek_annesi canım doktorlar hep c kollu cihazla acı yok diye lanse ediyorlar ama aslında minseo nin dediği gibi c kollu cihazla hiç alakası yok acının. O sadece röntgen cihazının şekli ve bizimle hiçbir alakası yok, sadece eş zamanlı çekiliyor. eş zamanlı olduğu için muhtemelen kamera gibi anlık gözüküyor ve işlem bir tık daha kısa sürüyor muhtemelen Rahim ağzından içeri ince bir kateter sokuyorlar damar yolu açılmış gibi düşünün bir yerinize batmıyor o ince çubuk giriyor zaten spekulumla açtığı ve sabitlediği için o alet nerdeyse hiç temas etmiyor katater size. O incecik yerin ucuna da şırıngayla sıvıyı gönderiyor yavaş yavaş. Doktorun eli ehilse yavaş yavaş gönderiyor bu işlemleri de çok hassas yapıyor zaten. Sanırım sonomed echomar vb yerlerde kadın doğumcu olmadığı için direkt radyoloji uzmanı bu işlemi yapıyor olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…