Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İğne de yumurtayı büyütüyor dimi canım sanki burda öyle okumuştum aklıma geldi şimdi iğneyle o 25 mm olur gitti ya bu ay
bende klomen sonrasnda ovitrelle iğnesi vuruldm ama benim doktorum hemen ogün akşam sonrasında 1 er gün arayla ilişki verdi.36 saat bekle demedi ama belki kişiden kişiye değişiyor mu bilemedim.hakkımızda hayırlısı.

Aynen bende beklemicem 36 saati size ekstra verdi mi Rahim duvarı için destek ilaç

Bazısı hiç olmuyor diyor ya. Bazısı çekilen aletler son teknolojiyse ağrısı olmuyor diyor. Bir de tüplerde tıkanıklık olunca ağrı oluyor diyorlar. Ben acayip korkuyorum ya bu olaydan. Normal muayenede bile acı çekiyorum Sonucunu aldın mı?

Ben ilkinde hissetmemiştim bi tüp tıkalı olmasına rağmen acmisti kadin sag olsun ama bu sefer direk akmış tupler acik dedi ama öldüm resmen basim falan döndü ağrıdan bi ara bayılacagimm sandım acı yoktu hiç acı yok ama cok şiddetli regl den bi kaç kat fazla bi kasik ağrısı

Kızlar çok yazdım ama kafama en çok takılan şeydi bugun hepten takıldı.. bugun adetimin 10.günüya hani, erken oldum iğneyi yani düşünüyorum Rahim duvarı henüz kalınlaşmamıştır. Progestan vermedi. Olaki döllendi diyelim nereye tutuncak

Hmm evet canım hayırlısı olsun napalım senin birden fazla mıydı yumurta birinden biri döllenmiştir. Benim bir tane var olursa olur olmazsa erken adet olcam bu ayda..
Evet 5 taneydi ama en küçüğü 25 mm di. O yüzden iğne vermedi bana daha da büyür diye. Ama benim de umudum yoktu. Sen umudunu kaybetme yine de

Reactions: niw
Aynen bende beklemicem 36 saati size ekstra verdi mi Rahim duvarı için destek ilaç
yok hayır zaten ben daha 3 aydır deniyordum.doktor sadece hormon testi yaptı ondan önce klomen vermşti değerlerm çok iyi çktı demişti.sonrasında gttğimde 3 yumurta gördü gelşmş 19 mm dedi bir sağ 2 solda sonrada çatlatma iğnesi verdi.hatta ben kendm yaptım iğneyide sonrada ilişki günleri verdiler o günler birlkte olduk eşimle.şimdi bekliyorum 15 gün sonrasında kanda gebeliğe baktır dediler ama nasip tabiki hakkımızda hayırlısı.

Anladım canım inşallah hayırlı haberler alırsın

Reactions: niw
Amin canım benim yattıkları yer Nur mekanları cennet olur inşallah. Bizleri goruyorlardir inşallah

Canım ben yeni bi şey öğrendim Bu femara klomen rahimi çok inceltiyomuş, hani bu ilaçlarla düşük riski fazla diyorlar ya o yüzdenmiş. Doktor bana hatırlarsan estrofem ve progestan vermişti o zaman neden diye sorduğumda döllenme olursa bebeğin tutunması için düşük riski olmasın diye demişti o zaman çok anlamamıştım ama şimdi okuyunca bi yerde aydınlanma geldi. Acaba senin de mi düşüğe o sebep oldu? Çünkü kimyasala benzemiyordu yumurta kalitesizliği desek. Rahim çok inceldi de tutunamadı mı acaba

İğne de yumurtayı büyütüyor dimi canım sanki burda öyle okumuştum aklıma geldi şimdi iğneyle o 25 mm olur gitti ya bu ay
Evet 1 2 mm daha büyütüyormuş canım
Offf geçmiş olsun canım asistanı falan mıydı çeken tecrübesizse ondan acımıştır sonuçlar ne zaman çıkacak?
Valla ben de tırsıyorum böyle okudukça anestezisiz çekilemem ben
Vermesi iyi olurdu canım, progestan alıp başlayabilirsin bugün ben 10 gün günde 1 adet içmiştim bi zararı yok bebeğin tutunmasını sağlıyor bebek yoksa da reglin gecikmiyor

Eczaneden öyle alabilir miyim kafama göre. Bir tane içmem yeterli olur mu acaba?

o ılacı klomenle berabermı kullanmak lazım yoksa catlatma ıgnesınden sonra felan mı verıyor? benım ılac bugun son ama cuma cagırdı kontrole hıcte baska bı ılac vermedı

o ılacı klomenle berabermı kullanmak lazım yoksa catlatma ıgnesınden sonra felan mı verıyor? benım ılac bugun son ama cuma cagırdı kontrole hıcte baska bı ılac vermedı
Çatlatma iğnesi olduğum gün kullanmaya başladım 10 gün içtim ben sen de doktora gittiğinde rahim kalınlığım iyi mi progestan içeyim mi diye sor mutlaka progestanı riske atmamak için veriyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…