Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bana da dua eder misiniz ben regl yim☹

minseo canım bu listede de adım yok

Evet canım saat 9 da okuyacağız Meryem suresini 1 adet
Canım, benim ara ara lekeler geliyor, bugün 6. Günüm ve bu ay tam olarak adet olamadım hep leke leke geldi. Ben akşama temizlenmezsem, Meryem suresini ertesi gün okurum Allahın izniyle.

Çok haklısın canım tamamiyle katılıyorum ama sürekli bi sorun arama peşindeyiz her şeyi didiklemekten kafamız yandı. Ki kısa sürede gebe kalan çoğu kişinin de bilmediği bi çok problemi olabiliyor ikinci çocukta ortaya çıkıyor mesela. Şans, kader, kısmet, nasip artık adı her neyse bizi bulmasını bekleyeceğiz

Ekledim canım sim84sim

Benim ismim yok ((((

Tüp bebek için de zaten rahim filmi çekilmeyecek mi? Ya tüp bebeğe gerek kalmadan film sonrası hamile kalırsan? Sorular sorular
Evet çekiliyor hem aşılama da hem tüp bebek öncesi. Doktora çok bilmişlik yapmayayım diye bişey demedim bi sayıyı yükseltelim hala hamile kalamazsam ilk işim rahim filmi olacak.

Ya işte sıkıntı burda. Sorun, aradıkça fazlasıyla ve kolayca bulunabilen bir şey. Hepimiz aynı hataya düşüyoruz. Erkekler bizim gibi değil, azınlık var bize benzeyen ama çoğu daha rahat. Kurcalamıyorlar, didiklemiyorlar. Eşimin kullandığı antidepresan sperm değerlerini bozuyor mudur, bir süre bıraksa mı diye dün psikiyatristimizle görüşmeye gittik biz. Adam bana direkt dedi ki "Sen fazla okuyup irdeleme bunları. Sperm hiç yok değil sonuçta. İlla ki bir şekilde hamile kalırsın ama siz evliliğinizi çocuğa hazırlayın önce. Bebekle birlikte bir sürü sorumluluk gelecek. Sabrınız zorlanacak. Kendinizi rahatlatın". Aslında ne kadar basit ama biz ne kadar zorlaştırıyoruz böyle düşününce. Birçok çiftin mevcut sorunlarını bilmeden çocuk sahibi olduğu kısmına da çok katılıyorum

Evet çekiliyor hem aşılama da hem tüp bebek öncesi. Doktora çok bilmişlik yapmayayım diye bişey demedim bi sayıyı yükseltelim hala hamile kalamazsam ilk işim rahim filmi olacak.
Bana çektir dedi doktorum ama eşimin tedavisine yeni başladığımız için ben de önce onun değerlerinde düzelme görmeyi bekleyeceğim. Sonra gerekirse çektiririz diye düşündüm

Kesinlikle canım kesinlikle aslında biz bi bebeği beklemiyoruz bi bebek bizi bekliyor. Ne kadar hazır hissetsekte belki de hazır değiliz bilemiyoruz ki önce kafa olarak hazır olmamız lazım sonra beden ona uyum sağlıyor zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…