Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492

Cevap yazacaktım bir türlü beceremedim şimdi oldu sanırım acaba eşinizin yaptırdığı testler için hangi bölüme gittiniz ve hangi testleri istediniz

Doktordan geldim kizlar 13+0

Cinsiyet gördük yani ben bile gördüm hic çıkınti bsey yokbacak araso dümdüz doktor %95 kiz...yanilma payi hic yok gibi dedi
Canıııım Gözünaydın ben hislerimde yine yanıldım ama nub a göre ben de kıza benzetmiştim
Cevap yazacaktım bir türlü beceremedim şimdi oldu sanırım acaba eşinizin yaptırdığı testler için hangi bölüme gittiniz ve hangi testleri istediniz
Canım üroloji ye gideceksiniz spermiyogram isticeksiniz doktor önce bi elle muayne eder varikosel falan bulgusu hissederse ultrasonda çeker

Çok teşekkür ederim bu arada ben de topiği çok sık takip ediyorum böyle uzaktan uzaktan listeye ekleyebilir misiniz acaba hangi bilgileri vermem gerek bilmiyorum ama 6 aylık evliyim ve 2 aydır çocuk istiyoruz

Çok teşekkür ederim bu arada ben de topiği çok sık takip ediyorum böyle uzaktan uzaktan listeye ekleyebilir misiniz acaba hangi bilgileri vermem gerek bilmiyorum ama 6 aylık evliyim ve 2 aydır çocuk istiyoruz
minseo cevaplamayı da öğreneceğim umarım

Bat 3 Şubat

Sebepsiz infertilitede de aşılama yapıyorlar ama sen bence aşılama için biraz dur ya. Eşinin değerleri gerçekten çok iyi maşallah. Belki de sizde tek engel stres. İzin kullanıp biraz uzaklaşsanız falan mı acaba rahim filminden sonra

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bile doktor çekil dese çekilecektim sırf kafam rahatlasın diye ama doktor bize gezen tüp bebek müşterisi olarak gördüğü için nasılsa tüp bebek yaptıracaksınız gerek yok dedi
Tüp bebek için de zaten rahim filmi çekilmeyecek mi? Ya tüp bebeğe gerek kalmadan film sonrası hamile kalırsan? Sorular sorular

tamam tatlım eklerim :)
valla kuzum ben de anlamıyorum acaba yumurtam çok mu kalitesiz gelişiyor da spermi içine falan alamıyor diye düşünüyorum. rahim filmi de temiz gelirse bırakıcam sanırım ya aşılamaya ben de çok sıcak değilim. klomen ile o kadar yumurtam gelişti bi tane bile kist olmadı ona rağmen tutmadı mesela neden diye düşünmüyor değilim

Ama klomen kalıteli yumurta yetıstırıyorsa ne engel oluyor ki. Aşılamaya herhangi bir sıkıntı olmadıgı ıcınmi sıcak değilsin. Nezman cektırcen filmi

Senin mesajları gormemısım sabah smdı bırı cvp verince gördum, esınmı test yaptırdı iyi cıktı

ŞUBAT AYI İÇİN
Cuma Akşamı 21.00 da niyetimiz ve listedeki arkadaşlarımız için 1 Adet Meryem Suresi okuyacağız.
Duamız bittikten sonra listedeki arkadaşlarımızı da duamıza katmayı unutmayalım

Regl olan arkadaşlar bitince okuyabilir.

ALLAH KABUL ETSİN

minseo
Jane Jetgil
fiona13
niw
GeminiWoman
Zeymuss0103
X xnobodyx
G gocmenkizi_35
@venushatun28
MEMUR54
Ankara1986
Ayseee1987
@Random33
sweetgirlcandy
Evva
Regen_
U Uzaygemisi35
@Murpyy
merakligzm
S Seven003
Caglunal
S spooke
pcoscuk
D Duhanin annesi
@husniye35
gurbetgulu16
Sohrab
Umuttllu
M Mavi2605
ipek_annesi
roselina33
Cookiie
Cartedor
Nm88326
katmoeder

Ama klomen kalıteli yumurta yetıstırıyorsa ne engel oluyor ki. Aşılamaya herhangi bir sıkıntı olmadıgı ıcınmi sıcak değilsin. Nezman cektırcen filmi
işte bi bilsem neyin engel olduğunu aşılama eşimde sıkıntı olsa daha sıcak düşünürdüm ama ikimizde de şuan sıkıntı görünmediği için muallakta kalıyorum 3 bin lira parayı %15 lik bir şans için kullanmak kafama yatmıyor açıkçası
Senin mesajları gormemısım sabah smdı bırı cvp verince gördum, esınmı test yaptırdı iyi cıktı
eşimin ekim ayındaki testi canım doktor iyi demişti o zaman sonuçları da alamamıştık yeni geldi elimize ondan bi sorayım dedim

Hey maşallah iyi paraymıs cıdden suraya bak. Btun testlerınız yapıldıysa Sonuc ıyıyse bence de filmden sonra bırkac ay oluruna bırak

Aşılama için sadece erkek kaynaklı sorunlarda diyorlar ama şöyle de düşünmek lazım. Spermin yumurtayı bulması da daha kolay oluyor sperm hücreleri direkt rahme yerleştirildiği için. Yumurta hücresi ne kadar sağlıklı da olsa en nihayetinde hareketsiz ve ömrü daha kısa süreli. Yüzde %15 başarı şansı da evet düşük ama aslında doğal ya da yan yollu her denemede şans %50. Ya tutar ya tutmaz başka bir ihtimal yok. Bu süreçte en en en en önemli şeyin stres, sıkıntı, moral bozukluğu yaşamamak olduğuna ikna oldum ben artık. Eşinin değerleri mükemmel diye sende bir sorun olmak zorunda değil. Sebepsiz infertilite dedikleri zaten böyle bir şey. Hem de sende bir sorun olsa bile buna sorun dememiz asıl sorun zaten. Beynimizi komple kapatıyoruz. O da bedenimize böyle emirler veriyor belki bizden habersiz. Tabii ki her yolu deneyip sonuç alamamak yıpratıcı ama kendimize zarar vermekten başka bir işe yaramıyor. Keşke sorun bende ya da sorun eşimde deyince şıp diye çözülüyor olsa. Bize yarayacak tek şey umutlu kalmak. Bir de neden sorusunu çok sormamak. Oraya bir girdi mi çıkamıyor insan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…