Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar ben de çıktım doktordan. Sol yumurtalıkta dolgunluk var dedi çikolata kistinden dolayı. Ağrım da vardı ben bile gördüm ultrasonda etrafı dolgun böyle. Hormon değerlerin rahim filmin iyi dedi. Basit kan testleri isticem ona göre tedaviye başlayalım artık hızlandıralım dedi. İlacı yazdı ama kan sonuçlarına göre dozu belirlicem ararsın beni dedi. Muhtemelen de haftaya bir kontrole çağırırım dedi. Folik asit kullanıyorsun dimi dedi nisandan beri kullanıyorum dedim her gün içme onu haftada iki üç yeter artık fazlası da iyi değil dedi. Daha önce topikte konuşulmuştu o nedenle yazayım dedim. Basit testler ve muayeneye 750 TL bayıldım dönüyorum

Ha bir de şeyi sordum, son adetlerim hep ilk günler birkaç damla leke şeklinde. Sonra tek bir gün hareket bile edemeyecek şekilde inanılmaz yoğun bir kanama, nerdeyse tek güne yoğunlaştırılmış bir regl dönemi yani. Bu da rahmin hafif retrograd geriya dönük yani o yüzden birikip birikip bir anda boşalıyor dedi. Baya bir yol kat etmesi gerekiyor basınçla bir anda geliyor sonra dedi. Senin normal adetin bu yani dedi doğum kontrol hapı kullandığında onu baskılıyordu ama normali böyle senin dedi

Canm rahim filminin ıyı olmasna cok sevndm. Hadi hayırlı olsn ıns tedavi of ne paralar ya suraya bak

Canm rahim filminin ıyı olmasna cok sevndm. Hadi hayırlı olsn ıns tedavi of ne paralar ya suraya bak
Evet canım çok şükür onun iyi olduğunu biliyordum zaten ama rapor üzerine de konuştuk tekrar. Ne ilaç verdi sormadım bile güveniyorum doktora ya görücez bakalım nasıl verecek dozu da kana sonuçlarına göre.

Allah yardımcımız olsun hepimizin gerçekten çok yüksek meblağlar olmayan insanlar nasil karsilayacak bu tutarları çok yazik ya

Normal morfoloji de %5 den üstünü kadinlar kulübünde ilk kez görüyorum maşallah çok iyi hepsi canim
minseo evet aynen öyle gerçekten ben de hiç görmedim
Sağolun kızlar doktor da iyi demiş hatta beni bile hamile bırakırsın demiş ama insan emin olamıyor bi de hiç anlamıyorum bu testlerden. Eşimde sıkıntı yok ama sorun bende sanırım zaten onda sorun olsa ilk istediğim ay nasıl hamile kalacaktım, kendimde sorun aramaktan yıldım artık

İlaç ne yazdı canım peki? 750 tl ne ya yazık günah valla bize
Oh süper canım o zaman sıkıntı olacak bi durum da yok demektir

Ama sperm değerleri değişebiliyor. Geçen sene hamile kalmışsın 1 sene geçmiş değerleri azalmışta olabilirdi. Birinci çocuğu sorunsuz olup sonradan eşinin değerleri düşenler oluyor mesela. Baktırdığınız iyi olmuş yinede aradan çıkmış. Bence rahim filmini de çektir düşünme bende mi bişey var diye. İnşallah çıkmaz ama bişey çıkarsa tedaviye yönelir vakit kaybetmezsiniz daha fazla temiz çıkarsa kafan rahatlar.

Bursa'daki tahmin ettiğim soyguncu hastane o galiba geçen yıl sırtım için gitmiştim 5 dk 1500 bin ödemiştim. Allah yardım etsin valla kolay kazanılmıyor bu paralar inşallah hemen sonuca ulaşırız hayırlısıyla..

Kimyasaldan bi 6 ay sonra falan baktırdık canım işte, evet rahim filmi şart oldu artık bana peki bişey sorcam mesela eşimin değerleri bu durumdayken ve bende kist pco vs görünmezken aşılama yaptırmak ne kadar mantıklı sence?

Guven cok onemli, Şubat umut dolu

Jane Jetgil prolaktine baktırdım mı tekrar? İlaçla benim 18.88 e düşmüş çok şaşırdım 10un altına düşer diye düşünüyordum.. İnşallah yükselmez benim çabuk yükseliyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…