Anne merhamet.....

incitanemtuana

EVLI MUTLU IKI COCUKLU :)
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
25.344
26
41
ANNE MERHAMETI

“Bebeğimi görebilir miyim?” dedi yeni anne. Bebeğinin minik yüzünü görmek için kundağı açtı ve şaşkınlıkla adeta nutku tutuldu! Anne ve bebeğini seyreden doktor, hızla arkasını döndü ve camdan bakmaya başladı. Bebeğin kulakları yoktu... Muayenelerde, bebeğin duyma yetisinin etkilenmediği, sadece görünüşü bozan bir kulak yoksunluğu olduğu anlaşıldı Aradan yıllar geçti, çocuk büyüdü ve okula başladı.

Bir gün okul dönüşü eve koşarak geldi ve kendisini annesinin kollarına attı. Hıçkırıyordu... Bu onun yaşadığı ilk büyük hayal kırıklığıydı; ağlayarak:

“Büyük bir çocuk bana ucube dedi...”

Küçük çocuk bu üzüntüyle büyüdü. Arkadaşları tarafından seviliyordu ve oldukça da başarılı bir öğrenciydi. Sınıf başkanı bile olabilirdi; eğer insanların arasına karışmış olsaydı. Annesi, her zaman ona:

“Genç insanların arasına karışmalısın” diyordu.

Ancak aynı zamanda yüreğinde derin bir acıma ve şefkat hissediyordu.

Delikanlının babası, aile doktoru ile oğlunun sorunu ile ilgili görüştü;
“Hiçbir şey yapılamaz mı?” diye sordu.

Doktor:

"Eğer bir çift kulak bulunabilirse, organ nakli yapılabilir" dedi.

Böylece genç bir adam için kulaklarını feda edecek birisi aranmaya başlandı. İki yıl geçti bir gün babası:

"Hastaneye gidiyorsun oğlum, annen ve ben, sana kulaklarını verecek birini bulduk ancak unutma bu bir sır" dedi.

Operasyon çok başarılı geçti ve adeta yeni bir insan olmuştu. Yeni görünümüyle psikolojisi de düzelen genç, okulda ve sosyal hayatında büyük başarılar elde etti. Daha sonra evlendi ve diplomat oldu. yıllar geçmişti, bir gün babasına gidip sordu:

"Bilmek zorundayım, bana bu kadar iyilik yapan kişi kim? Ben o insan için hiçbir şey yapamadım...”

Babası:

“Bir şey yapabileceğini sanmıyorum" dedi. "Fakat anlaşma kesin, şu anda öğrenemezsin, henüz değil...”

Bu derin sır yıllar boyunca gizlendi. Ancak bir gün açığa çıkma zamanı geldi... Hayatının en karanlık günlerinden birinde, annesinin cenazesi başında babasıyla birlikte bekliyordu. babası yavaşça annesinin başına elini uzattı; kızıl kahverengi saçlarını eliyle geriye doğru itti; annesinin kulakları yoktu.

"Annen hiçbir zaman saçını kestirmek zorunda kalmadığı için çok mutlu oldu" diye fısıldadı babası "..ve hiç kimse, annenin daha az güzel olduğunu düşünmedi değil mi?

Gerçek güzellik fiziksel görünüşe bağlı değildir, ancak kalptedir!

Gerçek mutluluk, gördüğün şeyde değil, asıl görünmeyen yerdedir...

Gerçek sevgi, yapıldığı bilinen şeyde değil, yapıldığı halde bilinmeyen şeydedir!"

ALINTIDIR

inanirmisiniz suan göz yaslarima hakim olamiyorumsenağlama
allahim annelerimizi basimizdan eksik etmesin insallah:Saruboceq:

anneler ne kadar fedakardır Yarabbim. tabi bazıları hariç bu akşamki haberlerde 30 günlük bebeğini bıçaklayan anneden daha doğrusu canavardan bahsetmiyorum fedakar derken.

anneler ne kadar fedakardır Yarabbim. tabi bazıları hariç bu akşamki haberlerde 30 günlük bebeğini bıçaklayan anneden daha doğrusu canavardan bahsetmiyorum fedakar derken.

ay inanmiyorum ya ciddimisin???
bir ben bugün orucluydum ikinciside kizimin yaninda haber izlemiyouz fazla cünkü ne cikicagini bilmedigim icin oda etkileniyo ay kendimi zor tutuyorum aglamamak icin:çok üzgünüm:
ne kadinlar var isteyipde anne olamayan ne kadinlar var bebek sahibi olupda anne olamayan malesefsenağlama

ay inanmiyorum ya ciddimisin???
bir ben bugün orucluydum ikinciside kizimin yaninda haber izlemiyouz fazla cünkü ne cikicagini bilmedigim icin oda etkileniyo ay kendimi zor tutuyorum aglamamak icin:çok üzgünüm:
ne kadinlar var isteyipde anne olamayan ne kadinlar var bebek sahibi olupda anne olamayan malesefsenağlama

iyi yapıyonuz valla. haber bültenleride tuhaflaştı.
30 günlük bebeği 20 yerinden bıçaklamış. hapsi boyladı. yatar çıkarr ama vicdanı onu hiç bırakmıycak.
psikolojiside bozukmuş normalde.
Allah akıl fikir merhamet versin herkese.

piskolojisi bozuksa vijdan azabida cekicegini pek sanmam ama el kadar bebege ya nasil kiyilir gerci el kadar diil kazik kadar olsada can ya can allah verir allah alir

sorma haber bültenimi magazinmi belli diil ama kizim cok duygusal ben zaten musluklar hazir ozaman tuanada cok etkileniyo

artik internetden veya sizden aliyorum haberleri

piskolojisi bozuksa vijdan azabida cekicegini pek sanmam ama el kadar bebege ya nasil kiyilir gerci el kadar diil kazik kadar olsada can ya can allah verir allah alir

sorma haber bültenimi magazinmi belli diil ama kizim cok duygusal ben zaten musluklar hazir ozaman tuanada cok etkileniyo

artik internetden veya sizden aliyorum haberleri

çok haklısın. zaten oldum olası bir insanın bir insana nasıl kıyabildiğini anlamamıışımdır. dünya nereye gidiyo onuda anlamıyorum. hhergün haberlerde bu tarz şeyler var.
ilkokulda öğretmenimiz ödev veriridi haberleri izleyin soru soracam diye. şimdi ben bile izleyemiyom çocuklar nasıl izlesin.

neyse ben kaçtım paylaşımlar için çok teşekkürler. benim konularımada yazmışsın onlar içinde teşekkürler.
iyi geceler pardon iyi sabahlar::)))) .a.s.a.s.

anne var benden öte anne var benden aşağııı anneler bir başka işte ama iyiside var kötüsüde o haberdeki kadını elime geçirsem katil olurdum herhalde

Allah annenin bile hayırlısını nasip etsin..
Ve hayırlı anne olmayı nasip etsin.. cok duygulu gercekten..

anne11xh9.jpg

gene yapmıssın yapacağını paylaşım ıçin saol arkadasım..çok güzeldi..anamı özlettın bana...

canııııııımm yine döktürmüşsün tebrikler bitanem rabbim annelerinde ve evlatlarında hayırlısını versin tüm müslüman alemine AMıN

X