Anne karnında yunus terapisi

Begxuxm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
830
0
48
arkadaşlar bir gazetede okuduğum bir yazıyı paylaşmak istiyorum sizlerle,bende hamileyken dinlediğim ve bebişime dinlettiğim bazı müzikler vardı oğlum 3 yaşında ve inanın hala tanıyor o müzikler çaldığında karnımdaykende dinlerken kıpır kıpır olurdu hepinize hayırlı hamilelikler ve doğumlar diliyorum

Yunusların çıkardığı yüksek frekanslı sesler, anne karnındaki bebeklerin beyin gelişimini olumlu yönde etkiliyor. Sesler bebek beyinlerini faaliyete geçmeye teşvik ediyor.
Peru `nun başkenti Lima `da araştırma yapan doğum uzmanları; yunusların çıkardığı insan kulağının duyamayacağı kadar yüksek frekanstaki seslerin, anne karnındaki bebekler tarafından algılandığını ve beyinlerini faaliyete geçmeye teşvik ettiğini belirtti. Ayrıca Perulu bilimadamları yunusların çıkardığı seslerin, bebeklerin özellikle sese yönelik duyularını geliştirdiğini iddia etti. Yunus seslerinin bebekler üzerindeki olumlu etkisi bilimsel olarak henüz kanıtlanmasa da Lima `daki klinikte çok sayıda anne adayı eğitimli yunuslarla düzenlenen terapilere katılıyor
Peru `nun başkenti Lima `da bir doğum merkezinde uygulanmaya başlanan terapi anne adaylarının gözdesi oldu. Yunusların yaydıkları ultrasonik ses dalgalarını, henüz anne karnında olan bebeklere dinleten doğum uzmanları, böylelikle bebeğin beyin hareketlerinin geliştiğini savunuyor. Ayrıca yunusların olumlu ses dalgaları ile bebeklerin hislerinin de harekete geçtiğini söyleyen uzmanlar, yunusların çıkarttıkları seslerin bebeklerin gelişimini olumlu yönde etkilediğini de savunuyor.

Yunusların olduğu bir havuza getirilen anneler, yunuslara yaklaşarak, eğitmenleri eşliğinde onları besliyor ve yunus ile yakın temasta bulunuyor.

Bu tecrübeyi yaşayan anne adayları ise bebeklerin yunusların yanında harekete geçtiğini söylüyor

canım yunus terapilerinin faydalı olduğunu daha öncede duymuştum ve haklı olabilirsin, çünkü; anne karnında iken bebişlerimiz duydukları seslere doğduklarında da tepki veriyorlar, ben henüz anne adayıyım ama pek çok kez böyle durumlara şahit oldum, allah'ım inşallah bize de yerinde duramayan kıpır kıpır bebişler versin inşallah, paylaşımın içinse çok teşekkür ederim...

[QUOTE="NAZ";1895193]canım yunus terapilerinin faydalı olduğunu daha öncede duymuştum ve haklı olabilirsin, çünkü; anne karnında iken bebişlerimiz duydukları seslere doğduklarında da tepki veriyorlar, ben henüz anne adayıyım ama pek çok kez böyle durumlara şahit oldum, allah'ım inşallah bize de yerinde duramayan kıpır kıpır bebişler versin inşallah, paylaşımın içinse çok teşekkür ederim...[/QUOTE]

canım Allah tamamına erdirsin inşallah sağlıklı hayırlı bir şekilde alırsın bebeğine kucağına.

Amin canım unutmamamız gereken tek şey onlar bizim yaşadığımız hissettiğimiz herşeyi hissediyor o yüzden stresten üzüntüden uzak duralım o bile yeter inana bana.

ne kadar var bebişinin gelmesine

[youtube]ut27A5cno0k[/youtube]

arkadaşlar en iyisi bunu burayada koyim sesleri duymanız açısından :)

Canim Paylaşim Için çok Teşekkür Ederim çok Güzel Bişiy Bu Yaa.....

cnm önemli değil bende çok beğendim ve sizlerinden beğeneceğinizi düşündüm yanılmamış olmama güzel.

bende yunus meditasyonunu uyguluyorum rahatlatıyor insanı....

begüm mütişsin çok teşekkürler
sana mail adresimi yolladım bana bu müziği gönderebilirmisin ,
çünkü burdan dinleyemiyorum
ben de hamile kaldığımdan beri klasik müzik dinliyorum

begüm mütişsin çok teşekkürler
sana mail adresimi yolladım bana bu müziği gönderebilirmisin ,
çünkü burdan dinleyemiyorum
ben de hamile kaldığımdan beri klasik müzik dinliyorum

canım önemli değil atıcam mailine Allah tamamına erdirsin cnm...

Eyup tarafında war yenı acıldı yunuslar show fln yapıo oraya gıtmeyı dusunuyorum ılerde sımdı 9 haftalık cok erken...

Begümcüm yunus sesini benim mail adresime atar mısın? Bulamıyordum. Şimdiden teşekkürler...

kızlar bu çok hoş bir şey peki bebek kaçıncı haftadan itibaren hissedebiliyor bu sesleri?:ecrin_bebek:

Begümcüm yunus sesini benim mail adresime atar mısın? Bulamıyordum. Şimdiden teşekkürler...

cnm bayadır girmiyordum şimdi gördüm msjını cnm bir yerlerde kayıtlı vardı bulursam göndericem ok

kızlar bu çok hoş bir şey peki bebek kaçıncı haftadan itibaren hissedebiliyor bu sesleri?:ecrin_bebek:

cnm zaten bebiş anne karnına girdikten itibaren herşeyi hissediyor biliyorsun ama bu tip şeyleri algılamaları 4. aydan sonra başlıyor diye biliyorum

kızlar bebeklerin kulak gelişimleri 5.ayda tamamlanıyor ve 5.aydan sonra dış sesleri duyabiliyorlar
ya bende arıyorum ama bulamadım bildiğiniz bir link yokmu yaaa

X