Anne babalar sakın izin vermeyin!

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.003
Yeni doğum yapan bir anne kızını görmeye gelen arkadaşlarını evinde misafir etti ve kabus başları...
anne-babalar-sakin-izin-vermeyin--6763308.Jpeg

Yaklaşık bir ay önce anne olan Claire, bebekle tanışmak isteyen arkadaşlarını misafir etti.
anne-babalar-sakin-izin-vermeyin--6763310.Jpeg

Ama evine gelen misariflerden birisinin ağzında uçuk vardı. Dışardan bakıldığından belli olmayan bu virüs tükürük ve ağız çevresindeki yüzeylerle kişiden kişiye bulaşan ve yetişkinleri etkilemeyen bir virüs.
anne-babalar-sakin-izin-vermeyin--6763312.Jpeg

Arkadaşlarının gimesinin ardından bebeğinin dudaklarının kızarıp şişmeye başladığını fark eden anne, hemen hastaneye koştu.
anne-babalar-sakin-izin-vermeyin--6763313.Jpeg

Bebeğinin, ağzında uçuk olan arkadaşının öpücüğü ile virüs kaptığını ve 15 gün boyunca tedavi gördüğünü anlatan Claire, 'İnsanların %85'i bu virüsü taşıyor ve dışarıdan bakıldığında anlaşılmıyor. Kesinlikle bebeğinizi öpülmesine ve hijyen sağlanmadan sevilmesine izin vermeyin' dedi.

Kaynak: Milliyet / Pembenar

benim annemi de annem 6 aylık bebekken birisi öpmüş çıban varmış galiba yüzünde, ondan anneme bulaşmış ateşli hasta olmuş, yüzünde ve vücudunda çıbanlar çıkmış döküntüler olmuş ve 7 yaşına kadar tedavi görmüş, o kadar ağlıyomuş ki sesini bile kaybedebilir vücudunda yüzünde izler kalabilir demiş doktorlar. çok şükür bi şey kalmamış ama kötü sonuçlar da olabilirdi, ki yıllarca çektiği yeter bile.
bebişleri yüzlerinden ve hatta ellerinden bile öpmeyelim, öptürmeyelim. ellerini de sürekli ağızlarına götürdükleri için o da zararlıymış :KK43:

Üfff insanımız anlamıyor ki. Çocuğum yok ama azıcık burnum aksa kimsenin çocuğuna yanaşmam. Geçen kızlarla buluştuk çocuğuna içim gitti bi ara kucağıma uzattı kusura bakma hastayım ben dedim yanına bile oturmadım. Gece ateşlenince başında ben beklemiycem çünkü yazık değil mi? Hele ki uçuk yani..

Ne diye yeni doğan bir bebeği öperler ki , o daha küçücük minnacık bi yavru , bence anne babalar da bebeğin öpülmesine izin vermemeli

Öpme denmiyor ki bazı insanlara da . sanki ne yanı opsen ne opmesen ne

ben eskiden beri bebek buldum mu ya koklarım ya elini ayağını öperim. elini öpmemek gerektiğini de yeni öğrendim. kendi bebeğimi ultra hijyenik bi ortamda büyütmek gibi bi niyetim yok ama bunlar da kritik önemi olan şeyler.

Bazı insanlar bebek sevmenin sadece opmekten ibaret olduğunu zannediyorlar

Yegenim 1 yaşına girdi, kardeşim hala kimseye opturmez
Yedik mi bebeğini diyenler bile oldu
Aa o uçuk değil canım bisey olmaz diyen de oldu

Bebek koklanır öpülmez durmadn öpüyorlar dur yamaa etme demekten bıktım evden çıkmk istemiyorum birde böyle haberler gmrdükçe ödüm kopuyor ama kimseye anlatamıyorum Allah korusun Allah ım sana emanet..

anne babaların gözden kaçırdığı bir nokta var, hastalıklar sadece bebeği öpmekle bulaşmaz, anneyle babayla hasta kişi temas eder, onlardan da bebeğe geçer, solunum yoluyla da bebeğe geçer vs vs. Bu yüzden yeni doğan hastane ziyaretlerini de uygun görmüyorum ben, özellikle hastane odasını süsleyip püsleyip düğün salonuna çevirmek moda oldu son zamanlarda, istediğiniz kadar öptürmeyin bebeği, ne kadar ziyaretçiniz çok olursa o kadar hastalıkla karşılaşma riski yüksek oluyor. Hem anne hem bebek biraz güçlensin, sonra evinizde misafir kabul edin.

yaaa bende doğum yapıcam ve şimdiden bunları düşünüyorum. insanlar anlamıyor öpüyor kucaklıyor yani ben kucaklamalarını bile istemiyorumki bence yeni doğan bebeğe hemen ziyaretede gelinmez bebek kaçmıyor ya biraz toplamasını beklemeleri en doğrusu ama bizim ailede bu düşüncede insn yok kalp kırmak hiç huyum deil ama konu bebeğim olunca herşey değişiyor :KK43:(

yaaa bende doğum yapıcam ve şimdiden bunları düşünüyorum. insanlar anlamıyor öpüyor kucaklıyor yani ben kucaklamalarını bile istemiyorumki bence yeni doğan bebeğe hemen ziyaretede gelinmez bebek kaçmıyor ya biraz toplamasını beklemeleri en doğrusu ama bizim ailede bu düşüncede insn yok kalp kırmak hiç huyum deil ama konu bebeğim olunca herşey değişiyor :KK43:(

Fikir birliği olmadığı için insanlar da ne yapacağını bilmiyor, dediğim gibi bazıları odayı süsleyip ziyaretçi bekliyor, gelen olmayınca gönül koyuyor, bazıları da haklı olarak ziyaretçi istemiyor. Ben mesela abimin iki çocuğunun da eve gelmesini beklemiştim, ama annem beni bayağı eleştirdi nasıl gelmezsin doğuma vs diye, derdimi anlatamadım, eve gelince de bebekleri hiç rahatsız etmedim, öpmedim, onu da eleştirdiler, sevmiyor musun yoksa diye, tam tersine bebekleri düşündüğüm için uzak durdum. Şimdi büyüdüler görüşünce oynuyoruz, iletişim kuruyoruz, bir avuçken öpmedim diye bir şey kaybetmediler.
Yavaş yavaş insanlar bu alışkanlıklarından vazgeçecek diye umuyorum.

Üfff insanımız anlamıyor ki. Çocuğum yok ama azıcık burnum aksa kimsenin çocuğuna yanaşmam. Geçen kızlarla buluştuk çocuğuna içim gitti bi ara kucağıma uzattı kusura bakma hastayım ben dedim yanına bile oturmadım. Gece ateşlenince başında ben beklemiycem çünkü yazık değil mi? Hele ki uçuk yani..
Valla bravo sana

İkinciye doğurursam sıvicam herkesi validem on günlük bebeğimi şapır şupur öpüyordu bende sinirimden başka odaya geçip ağlıyordum. Cahil ve görgüsüzlerden nedir çektiğim Allah ımm

X