Anne Ayşe'nin sözleri baba Recep'in yırtık ayakkabıları

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.870
40.715
Anne Ayşe'nin sözleri baba Recep'in yırtık ayakkabıları
Haftalardır acıyla inleyen Ermenek'te veda günüydü. ‘Oğlum yüzme bilmiyor’ sözüyle Türkiye’yi ağlatan mahsur kalan işçilerden Tezcan Gökçe’nin annesi Ayşe Tezcan gibi babası Recep Tezcan’ın ayağındaki eski ve yırtık lastik ayakkabılarıyla yürekleri dağladı.

ayakkabi.jpg

ERMENEK 'teki maden ocağı kazasında yaşamını yitiren işçilerden 8'inin cansız bedeni dün çıkarılmıştı. İşçilerden Bahri Üzer, Hüsnü Çolak ve Osman Çoksöyler, Aşağıçağlar köyünde toprağa verildi.

Madencinin babasının yürek burkan ayakkabısı - VİDEO

‘Oğlum yüzme bilmiyor’ sözüyle Türkiye’yi ağlatan mahsur kalan işçilerden Tezcan Gökçe’nin annesi Ayşe Tezcan gibi babası Recep Tezcan’ın ayağındaki eski ve yırtık lastik ayakkabılarıyla yürekleri dağladı.
ayakkabi1.jpg

Ermenek madencilerin cenazesindeki yürek yakan ağıt - VİDEO

Cenaze namazında bir kare vardı ki bakanların gözünden yaşların akmasına sebep oldu. Bahri Üzer'in yaşlı annesi Emine Üzer oğluna veda için hazırlanmıştı.

Gerilerde durmadı...

Kadınlar cenaze namazı kılmaz gelenekselliğinin de dışına çıktı.
Herkesin acı bakışları arasında geldi ön sırada saf tuttu.

Hoca son duadan önce konuşma yaparken yaşlı dizleri onu taşımadı. Yüreğindeki acıyla birlikte oğlunun tabutunun dibine çöktü.

emine-u_zer-cenaze-namazi.jpg

OĞLUNUN CENAZE NAMAZINI KILDI

İmam cenaze namazı için tekbir getirdiğinde Emine Anne saftan çıkmadı. O da oğlunun cenaze namazına durdu.

Emine Anne'nin gözü cenaze namazı boyunca sürekli oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutundaydı.

Emine Anne'nin o anlarından yansıyan fotoğraflar tüm Türkiye'nin yüreğini dağladı.

Aşağıçağlar köyündeki cenaze namazında gözyaşları sel olurken, Bahri Üzer, Hüsnü Çolak ve Osman Çoksöyler namazın ardından toprağa verildi.

EMİNE ANNE'NİN AĞITLA ETTİĞİ DUA

Hafızalarda ise Emine Anne'nin 'Allahım inşallah kabul olur' diyerek ettiği dua vardı;
-'Kınalı kuzum, dönmez gayri. Kuzumu arayıp bulamam gayri. Sabırlar ver yarabbi. Seni topraklara mı verecektim kuzum. Allahım beni de al kuzumun yanına, daha doyamadım ben kuzuma'

TÜRKİYE'NİN KONUŞTUĞU ANNENİN FERYADI

'Oğlum yüzme de bilmezdi' diyen anne madenci oğlunu toprağa verdi. 75 yaşındaki Ayşe Gökçe, ''Bekledim de ne oldu. Yitirdim, yitirdim'' diyerek ağladı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...ozleri_baba_Recep_in_yirtik_ayakkabilari.html

benimde aklıma bakanın açıklaması geliyor
"fakirin kömürünü zengin mi çıkarsın"

Bu saatten sonra altın tabaklarda yemek yeseler ne fayda . Canları gitti ...
Gelmeyecek artık ...
Cebini biraz daha doldurma hevesinde olan hak bilmezler yüzünden ...
Veballeri yerde kalmasın insallah ...

sözün bittiği yerdeyim.

sabah tan beri ara ara ağlıyorum.

Yokluk sefalet garibanlık bu zaman kadar içimi bu kadar acıtmamıştı.

o ayakkabılar kadar parçalandım şu an..

Allaha havale ediyorum halkını bu kadar ezen devlet büyüklerini.

yediklerinizin çaldıklarınızın hesabını Allaha vericeksiniz.

Mahvoldum gördüğümden beri. Ne desek neye lanet etsek ?

Kendime de kiziyorum. En fazla sicak evimden iki uc ah vah edip lanet okuyup hayatima geri dönüyorum.

Mahvoldum gördüğümden beri. Ne desek neye lanet etsek ?

Kendime de kiziyorum. En fazla sicak evimden iki uc ah vah edip lanet okuyup hayatima geri dönüyorum.
devlet el atacak canım biz halkız..elimizden ne gelirki..fabrikatörler zenginler devlet görmeli..ama herkez kenini düşünür olmuş..göz yumanlar beter olsun.. abd nin keşfi gündeme getiriliyor,bu ne saçmalıktır..sen önce ülkenin yarasını sar..alel acele sarayı yapmasını bildiler ama..halkın işi konu olduğunda herşey çok yavaş ilerliyor..kendi işlerini prosüdüre bırakmıyorlar ama:KK12:

X