Anlam veremiyorum,siz de aynı şeyleri yaşıyor musunuz?

Aybala42

''me veddeake rabbuke ve ma kale...''
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2008
1.332
206
Arkadaşlar bu tam olarak dert değil belki ama duygularımı çözemediğim için yorumlarınızı merak ediyorum.Evlenmeden önce çok aşırı sosyal,arkadaş çevresi çok fazla ve bol bol gezen alışveriş yapan bir insandım.Evlendiğim insan hiç bir kısıtlama yapmaz,tam tersi gezmem arkadaşlarımla görüşmem konusunda teşvik eder,alışverişime karışmaz...Ancak ben evlendikten sonra çok fazla arkadaşlarımla takılmaktan ve çarşıda vs gezmekten zevk almıyorum.çok önemli bir işim olmadıkça çarşıya bile çıkmıyorum,okulum ve evimde zaman geçirmek beni daha mutlu ediyor.eskiden zevk aldığım hobilerim bana yavan geliyor.Eşimle vakit geçirmek ve işimle evimle ilgilenmek beni daha mutlu ediyor.Ancak arkadaşlarım çok sitem etmeye başladılar.Çok aranılan bir dosttum insanlar için,şimdi çoğu '' evlendin bizi unuttun,eşin mi izin vermiyor gezmene,bizimle görüşmene diyorlar.Hayır alakası yok isterseniz eşime sorun tam tersi teşvik eder görüşmemiz için ancak benim içimden çok gelmiyor diyorum.yine görüşüyoruz ama ayda iki ayda 1.İşyeri yakın olan arkadaşıma bile zamanım olmasına rağmen gitmek içimden gelmiyor.Sık görüştüğüm 2-3 arkadaşım kaldı.içimden gelmiyor diyorum ama insanlar evlenince değiştiğmi düşünüyorlar,ilgisi yok halbuki.Eskiden zevk aldığım şeylerden değil farklı hobilerden zevk almaya başladım.Şiir yazıyorum,öğrencilerime tiyatro hazırlıyorum,okuyldaki arkadaşlarımla sohbet ediyorum ama geçmişteki hobiler gezmeler bana zevk vermiyor artık.Eşimle gezmekten daha çok hoşlanıyorum.Eskiden konuşmadan duramadığım,dertleşmek istedğiğim arkadaşlarımı çok nadir arar oldum.Vefasız değilim,antisosyal hiç değilim ama şimdi neden böyle oldum anlayamıyortum.siz de böyle hissettiniz mi hiç?yorumlarınızı merak ediyorum.:bbo::bbo::bbo:

evlilik, bekarlık gibi olmuyor maalesef...
bence ,evlilik insanı olgunlaştırıyor...
sırtımıza sorumluluklar yükleniyor...
belki zevklerimiz de değişiyor...
bekarken haz aldığımız olaylar,evlendikten sonra bize haz vermemeye başlayabiliyor...
arkadaşlarınızla görüşmeleriniz,sizin bileceğiniz birşey..
demek ki görüşmediğiniz kişiler de size tat vermiyor artık...
ya da onlarla geçireceğiniz size göre boş zamanı,daha iyi değerlendirmeye ayırıyorsunuz...
sadece sizde olmuyor bu olay,evlenen çoğu insan
değişebiliyor ama kötü anlamda değil...
arkadaşlarınızla hafta nın belli günleri değilde,en azından 15-20 günde bir
buluşabilir,dertleşebilirsiniz...telefonlaşabilirsiniz...
kendinize dert etmeyin,çünkü gerçekten
evlilik bekarlık gibi olmuyor...
sevgile
r...

evillik bekarlıkla aynı değildir ki...
evlendiğinde tabiki eşinle daha fazla olmak isteyeceksin o bekar hayatı soner gider.aynı bende senin gibiyim evlenınce ne olacak çok merak ediyorum..ama umrumda değil..

Evet ablama aynen kaılıyorum
evlilik bekarlık gibi olmuyor sorumluluklarımz bizi engelliyor belkide
ben şahsen kendi ailemle vakit geçirmekten daha büyük zevk almaya başladım
eşim çok şükür hiç birşeye karışmıyor ama benim içimden gelmiyor
anlayacağınız yanlız değilsiniz
Allah başka dertler vermesin yerimseniben

evlenince insan degisiyor.
tabi ki kocanla gezmeyi tercih edeceksin ve bu daha cok zevk verecek.
ben zaten aksi olunca sasiriyorum.
esin senin hayat arkadasin elmanin diger yarisi onunla vakit gecirmekten guzel ne olabilir.
zaten bunun icin evlenmiyor muyuz.
arkadaslarla ayda bir iki gorusmek yeterli diye dusunuyorum.
ben alisverisimi bile esimle yapiyorum boyle cok daha mutluyum.

valla size katiliyorum bende bu durumdayim hic bir kisitlama altinda deilim ama gel gorki evden disari cikmak istemiyorum

üzülme canim tek sen degilsin..
bende evlendigimden beri gezmeyi tozmayi eskisi kadar aramiyorum
her türlü imkanimda var hani desen gidemiyorum falan
yoo valla zamanimda var ama bilmem,canim istemiyor
evde kalsam,kocis gelice beraber biseyler yapsak...benim icinde en büyük zevk bu
ama yakin cevremden benden olgun kisiler bunun zamanla degistigini söylüyorlar
valla ben onu besi bilmem,dokunmasin kimse bana mirmir evimde pinekliyim:)

ya benım bırcok arkadasımda evlendıkten sonra degıstı bende sınır oluyorum ya ben evlendım hıç degısmedım ama o degısen arkadaslarla daha gorusmuyom baslarda ben arıyordum hep ama baktım onlardan ses cıkmayınca bende daha aramadım

aynı bende öyle oldum.ınsan ruh esınıde bulunca tamamen cevresındekılerı unutuyor..cunku esım benım her ıhtıyacımı karsılıyor benı gezdırıyor dertlesıyor ssıkıntılarımı alıyor..bır kac arkadasımın yaptıgını tek basına yapabılıyor. bundan dolayı kımseyle gorusmek ıcımden gelmıyor ..
sende benım durumumdasın sanırsam..

belkı gecıcı bır donemdır..yada farklı ugraslarınız olmuş..
onlara zaman ayırıyorsunuz vakıt sıkıntısındandır...
yıne aramanız cok sık olmasada bulusmanız hos olur bence ..
hem eskı arkadaslarınızı gorur eskıyı yad eder hemde gonullerını alırsınız...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…