Anksiyetem var yolda yürümekten bile korkar oldum :(

didi_

İki deli kedim...
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009
1.467
3
Herşeyden korkuyorum, nişanlım ile gezerken yanımızdan biri geçtiğin de ya da bir tartışma olduğunda bana ya da yanımda olan birisine zarar gelecek diye çok korkuyorum. Bir sorun olmasın diye artık çok fazla konuşmuyorum. Ailem ile dışarıya çıkmak istemiyorum kavga olacak canımız yanacak diye. Kafayı yiyeceğim artık. Ölçüyorum kendimi. Gitgide kötüleşiyorum farkındayım. Kendi kendime senaryolar kuruyorum. Kendimi müdafaa bile edemiyorum yaa tartıştığım insan bana saldıracak diye, susuyorum ben de. Nasıl geçecek bu hastalık? Hayatım mahvoluyor, yakında evleneceğim gitmez böyle bu. :çok üzgünüm:

Canim bence yardim almalisin, böylede yasanmazki.
hem ilerde coluk cocugun olursa onlari kim koruyacak ?
güclü olmayi ögrenmelisin..

Psikiyatra gittim tatlım depresyon deyip ona göre ilaç verdiler. Fakat anksiyete var belirtilerinin hepsi bana uyuyor, önemsemiyorlar. 3 aydır depresyon ilacı kullanıyorum. Hiç bir iyileşme yok daha da kötüye gidiyorum. Başka doktora gideceğim. En önemli şey sağlık onunla bile tam olarak ilgilenmiyorlar.

bende anksyete vardı. 6 ay ilaç tedavisi gördüm rahatladım. ama bende bu kadar belirti yoktu. korku, dışarı çıkamam gib. stres, çarpıntı, faln vardı . şimdi kendim hobilerle, yürüyüğşlere çıkarak atlattım. bence doktourn sana teşhisi doğrudur. tedavine devam et Alalh yardımcın olsun.

bende anksyete vardı. 6 ay ilaç tedavisi gördüm rahatladım. ama bende bu kadar belirti yoktu. korku, dışarı çıkamam gib. stres, çarpıntı, faln vardı . şimdi kendim hobilerle, yürüyüğşlere çıkarak atlattım. bence doktourn sana teşhisi doğrudur. tedavine devam et Alalh yardımcın olsun.

Dışarıya çıkıyorum fakat çok fazla gezen bir insanda değilim zaten. Her zaman değilde çoğu zaman korkuyorum işte. Nişanlım çok destek oluyor. İyileşeceğim. hihoyyyt

Bende sadece eşimle dışarı çıkarken biriyle kavga edecek diye çok korkuyorum.Eşim hiç kendini ezdirmeyen hiçbir lafın bakışın altında kalmayan bir insan biri bana bakacakta kavga edecekler diye ödüm kopuyor.Yanliz biyerlere çıkmak istemiyorum.Bir seferinde vapura binmiştik,oturuyorduk yanımdan kalktı gitti ,bir çocukla konustu.2 yada 3 kişilerdi,sonra yanıma geldi ne oldu dedim.Dönüp dönüp bakıyorlardı arkadaşıma benzettim dedi tamam dedim.Sonraki zamanlarda öğreniyorum ki çocukların yanına gittiğinde ne bakıyorsunuz demiş cocuklarda yok bişey yanlış anladınız demiş oda atarım hepinizi vapurdan aşağı demiş düşün yani onlarda kafa tutsalar ne olaylar olacaktı.Yanımda evlenmeden öncede çok kavga tartışma ortamları oldu,evlendikten sonra da artık bende korku halini almaya başladı eve biraz geç gelse acaba başına birşey mi geldi diye endişeleniyorum...

Yaşadıkların anksiyeteyi tetiklemiş olabilir tatlım. Başında olabilirsin. Çok lanet birşey yaa 3 aydır ilaç kullanıyorum henüz bir gelişme yok. :gitme:

X