"Anksiyete bozukluğumu yaşıyorum" doktor hanım cevaplarsanız sevinirim..

mercan_34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
2
0
37
Merhabalar..öncelikle kendimi tanıtayım.ben 21 yaşında üniversite mezunu bayanım.Üniiversite sınavından bir ay kadar sonra benim için milat denebilecek bi tramva yaşadım.Şöyle ki;
annemle katıldığım aile gününde teyzemin kızının geçirmiş olduğu piskolojik rahatsızlık konuşuluyordu ,teyzemin kızı da ordaydı ve anlatıyordu sürekli...eşiyle sorunları varmış , eşini ,kızını başka suretlerde görüyormuş, tarikatlara girmiş, vs vs...Yani bir süre akıl hastanesinde yattı...çıktıktan sonrada yaşadıklarını anlattığı ortamdaydım ogün.kendisi benim çok sevdiğim bir ablamdı ve bunları yaşaması beni çok üzmüştü.işte o gün bana anlayamadığım bi haller olmaya başladı.-kulaklarım tıkandı kimseyi duymamaya başlamıştım.bir baş dönmesi,(büyük wc çıkma),baş ağrısı,karın ağrısı,kalbim yerinden çıkcak gibiydi..delircek gibi hissetme,kontrolümü kaybetme endişesi,vs vs..o gece hiç uyuyamadım titreme ,ateş,korkma,kalp çarpıntısı.bunaltı...
işte o günden sonra hayatım değişti.korku filimlerinden ve hiç bişeyden korkmayan ben her şeyden korkmaya başladım...geceleri uyuyamadım.bu yaşadıklarım tekrar eder endişesiyle çoğu ortama giremedim.kaçtım.teyzemin kızının hastalığı hkkında hiçbi konuşma duymak istemiyodum..bu durumları öyle sıkıntılı hallerimde yine olucak stresiyle hep yaşıyorum .hastalıklar hakkında konuşamıyorum dinleyemiyorum...unutkanlık çok yaşıyorum..çoğu kez banyo yapamıyorum ,namaz kılamıyorum ,kuran okuyamıyorum yine olur diye....evde bile kalamadığım oluyo bazen....mutsuz oluyorum bölede.hastanelere gidemiyorum,bazı haberleri izleyemiyorum.
evlilikten korkuyorum..(teyzemin kızı evlendikten sonra oldu)...arkadaşlarıma katılamıyorum o durumları yaşarım diye..Rabbime inancım sonsuz ama emirlerini yapamamk beni üzüyo.burda da sıkıntılar yaşıyorum.kendime kzııyorum o kadar ön yargılı oldum ki.insanlarla konuşurken hep bi tetikteyim..anlattıkları o tramvayı yaşamama neden olur diye.

Şu an biriyle tanışma dönemindeyim.evlilik konusunda endişelerim çok..her şeyden kaygı duyuyorum...ya bende teyzemin kızı gibi olursam,ya cinsellikle ilgili problem yaşarsak,ya evde yalnız kaldığımda o yaşadığım durumları yaşarsam...vs vs

Bi kaç radyoda sorduğum psikiyatrisler ankisiyete olabilir dedi..Ne yapmalıyım ciddi bi sorun mudur.?kendi kendime yapabilecklerim neler..?psikiyatri mi piskoloklarmı yardım edebilir?

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
şimdi bile sizin yazacaklarınızı beklerken kaygılanmaya başladım...çünkü piskoloji sitelerinde bişiler okurken bile kulaklarım uğuldamaya başlamıştı kalbim hızlanmıştı,nefes almada güçlükler çekiyordum.yani okuyamıyordum bile...inş yine tekrar etmez..

X