Ankara'da devlet hastanesi sünnet öneri

Mavipatikk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2018
387
225
29
Merhaba arkadaşlar diğer taraftan cevap gelmediği için buraya da açıyorum affınıza sığınarak belki yardımcı olacak birisi çıkar.

Yenimahalle'de oturuyorum 18 aylık oğlum var 1 2 aya sünnet yaptırmayı düşünüyoruz hastane araştırıyorum yakınlarımda birkaç devlet hastanesine sordum bazısı hiç yapmıyor bazısı yoğunluk nedeniyle 5 yaş altı almıyoruz diyor.

Zekai tahir hastanesi açıkken sünnet polikliniği varmış Genel Cerrah Uzmanı Sebahattin Aytekin yapıyormuş fakat zekai tahir hastanesi kapatılıp bilkent şehir hastanesine taşınmış. Bilkentin dr kadrosunda Aytekin Bey'i bulamadım bilkent şehir hastanesinde yaptıran memnun kalan var mı? Veya başka bir hastane her türlü öneriye tecrübeye ihtiyacım var teşekkürler.

Ankara üniversitesi Cebeci tıp hastanesinde Prof. Dr. Hüseyin Dindar'a yaptırmıştık 2 yıl oldu emekli olmuş bile olabilir ama dikişli ve genel anestezi ile yapıyor bilginiz olsun.

Ankara üniversitesi Cebeci tıp hastanesinde Prof. Dr. Hüseyin Dindar'a yaptırmıştık 2 yıl oldu emekli olmuş bile olabilir ama dikişli ve genel anestezi ile yapıyor bilginiz olsun.
Teşekkürler dikişli olması sorun değil zaten ben de sedasyonlu istiyorum yani narkoz değil de hafif sersem olacak şekilde. Ama özel de devlet de dahil çoğu yer lokal yapıyor çocuğu zapdetmek aşırı zor olur lokal ile diye düşünüyorum. Prof girdiği için ek ücret alındı mı üniversitelerde sistem öyle herhalde

Ben oğlum 3 aylıkken Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesinde yaptırmıştım. Lokal anestezi ve dikişliydi. Bir haftaya falan herhalde dikişlerin hepsi kendiliğinden düştü. Çabuk iyileşti. Hiç sorun yaşamadık. Ama tanıdık vasıtasıyla yaptırdık sünneti, normalde yapıyorlar mı bilmiyorum.

Teşekkürler dikişli olması sorun değil zaten ben de sedasyonlu istiyorum yani narkoz değil de hafif sersem olacak şekilde. Ama özel de devlet de dahil çoğu yer lokal yapıyor çocuğu zapdetmek aşırı zor olur lokal ile diye düşünüyorum. Prof girdiği için ek ücret alındı mı üniversitelerde sistem öyle herhalde
Evet ödemiştik 200 TL prof ücretiydi 2017 de hastane de 140 mıydı neydi 340 ödemiştik yanlış hatırlamıyorsam. Prof. tercih meselesi isterseniz çocuk cerrahı normal Dr da seçilebilir..

Ben oğlum 3 aylıkken Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesinde yaptırmıştım. Lokal anestezi ve dikişliydi. Bir haftaya falan herhalde dikişlerin hepsi kendiliğinden düştü. Çabuk iyileşti. Hiç sorun yaşamadık. Ama tanıdık vasıtasıyla yaptırdık sünneti, normalde yapıyorlar mı bilmiyorum.
Orayı da bir araştırayım teşekkürler :)

Evet ödemiştik 200 TL prof ücretiydi 2017 de hastane de 140 mıydı neydi 340 ödemiştik yanlış hatırlamıyorsam. Prof. tercih meselesi isterseniz çocuk cerrahı normal Dr da seçilebilir..
2017de sadece hastane ücreti 140sa şimdi özellerdeki fiyata yaklaşmıştır devlette bakayım bari ben :) ücretsiz izindeyim de bütçemizi dengeli götürmeye çalışıyoruz daha fazla izin kullanabilmem için sağolun yine de :)

Devlet hastanelerinde yapılmıyor artık diye duymuştum. Çok yoğunlar.
Aynen çoğu dediğim gibi ya yaş sınırı koymuş ya hiç yapmıyor. Bilkent şehir hastanesini aradım bilgi aldım yapılıyormuş da yeni yeni düzenleri oturduğu için emin olamıyorum burdan tecrübelerden yararlanayım dedim :)

lokman hekim sincan şubesinde geçen yıl tuğba hanıma yaptırmışrık 800₺ civarı ödedik lokal anestezi ve dikişliydi

Devlet demissiniz ama ben yinede yazayim belki fikriniz degisirse aklinizda bulunur ilgin tip merkezinde onursal yildiz yapti oglumun sunnetini klips yontemi deniliyor dikissiz oldu gayet iyi gecti son derece ilgililerdi kendi doktorumuzda gordu cok iyi cikarmislar demisti..400 tlydi

Devlet demissiniz ama ben yinede yazayim belki fikriniz degisirse aklinizda bulunur ilgin tip merkezinde onursal yildiz yapti oglumun sunnetini klipa yontemi deniliyor dikissiz oldu gayet iyi gecti son derece ilgililerdi kendi doktorumuzda gordu cok iyi cikarmislar demisti..400 tlydi
Aklımda bulunsun teşekkürler :)

2017de sadece hastane ücreti 140sa şimdi özellerdeki fiyata yaklaşmıştır devlette bakayım bari ben :) ücretsiz izindeyim de bütçemizi dengeli götürmeye çalışıyoruz daha fazla izin kullanabilmem için sağolun yine de :)
Ödeyeceğiniz şey yatak ücreti ve bir şey daha ücreti orda da.. Üniversite hastanesi diye o kadar çok alınacağını düşünmüyorum 340 olmasının sebebi bizim prof. istememizdi.. Zaten proflar çok bir şey de yapmıyor ameliyatta bizim anal fissür de vardı onun için tercih ettik, arayarak bir sorun isterseniz..

Ödeyeceğiniz şey yatak ücreti ve bir şey daha ücreti orda da üniversite hastanesi diye o kadar çok alınacağını düşünmüyorum arayarak bir sorun isterseniz..
Tamam bilgi alırım ordan da. Bu arada doktor kadrosuna baktım dediğiniz doktor emekli olmuş bile olabilir dediniz ya evet o doktor yok listede. Ama cebeci iyidir sonuçta genel anestezi olması yönünden de iyi. Ne kadarlıktı oğlunuz sünnet olduğunda

Tamam bilgi alırım ordan da. Bu arada doktor kadrosuna baktım dediğiniz doktor emekli olmuş bile olabilir dediniz ya evet o doktor yok listede. Ama cebeci iyidir sonuçta genel anestezi olması yönünden de iyi. Ne kadarlıktı oğlunuz sünnet olduğunda
62 günlüktü..Kucağımdan aldılar 20 dk da kucağıma getirdiler..Aç kalma durumu biraz sıkıntılı ama 5 6 saat emmesin demişlerdi.

62 günlüktü..Kucağımdan aldılar 20 dk da kucağıma getirdiler..Aç kalma durumu biraz sıkıntılı ama 5 6 saat emmesin demişlerdi.
62 günlükken bile genel anestezi vermeleri şaşırtıcı 6 aya kadar bebeğin hareketleri az olduğu için çoğu yer özel/devlet lokal yapıyor. Ama 18 aylık olup da hala lokal yeterli diye direten yerler daha çok şaşırtıcı tabi :) o yüzden anestezi olmasa bile en azından olayları farketmemesi zapdedilebilmesi için sedasyonlu biyer arıyorum. Cebeciye bi sorayım sağolun :)

X