Anestezi

alonangel48

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2024
10
2
20
36 haftalık hamileyim doğuma sayılı günler kaldı normal doğum yapılacak galiba
Devlet hastanesinde epidural anestezi yapılıyor mu bilginiz varmı

Yapilmiyor diye biliyorum ozelde bile epidural isteyince ek ucret aliyorlardi suan nedir bilemem tabi ama devlette olmadini biliyorum

Yapilmiyor diye biliyorum ozelde bile epidural isteyince ek ucret aliyorlardi suan nedir bilemem tabi ama devlette olmadini biliyorum
Hmm anladım ya kimisi yapıyor diye bir söylenti duydum da ondan burdan da sormak istedim neyse yarın kontrolüm var doktoruma sorarım umarım yapıyorlardır yoksa diğer türlü dayanamam zaten

Neden yapılmasın? Özelde doğum yaptım devlet hakkında bilgim yok ama yapilmama mantığını anlayamadım
doğum sürecini uzatıyor-muş. ben de dinlediğim doktorlardan duyduğum kadarıyla biliyorum. özelde de 6 cm açıklıktan sonra yapılması tercih ediliyormus. devlette zaten hemen olsun bitsin istiyorlar o yüzden bence daha zor verirler.

Özelde normal doğum yaptım ağrı kesici vs almadım. O an alsam falan gibi düşünebilirsiniz ama doğum bitince iyi ki almadım dersiniz ve oldukça gereksiz bir şey. Çünkü benim doğum aşaması sancı kısmını saymazsak maksimum 30 dakika sürmüştür. 15 dakika bebeğin çıkması, doğru ıkınırsan daha kısa sürer. 15 dakika da temizlik doktor kpntrol ediyor dikiş vs varsa hallediyor hop odadasın.

Özelde normal doğum yaptım ağrı kesici vs almadım. O an alsam falan gibi düşünebilirsiniz ama doğum bitince iyi ki almadım dersiniz ve oldukça gereksiz bir şey. Çünkü benim doğum aşaması sancı kısmını saymazsak maksimum 30 dakika sürmüştür. 15 dakika bebeğin çıkması, doğru ıkınırsan daha kısa sürer. 15 dakika da temizlik doktor kpntrol ediyor dikiş vs varsa hallediyor hop odadasın.
Ya ağrıdan çok kendime güvenmiyorum çünkü o yüzden anestezi istiyorum panik atak ve kalp rahatsızlığım var doğum da bir şey olur acı felan yoğun olur kendimi kaybederim bayılırım vs bir şeyler olur diye korkuyorum rahatsızlığımı biliyor doktor ama normal doğum diyor daha iyi hissediceksen araştırma hastanesine git diyor orası da bana uzak mecbur devlete kaldım neyse yapacak bir şey yok demekki

Ya ağrıdan çok kendime güvenmiyorum çünkü o yüzden anestezi istiyorum panik atak ve kalp rahatsızlığım var doğum da bir şey olur acı felan yoğun olur kendimi kaybederim bayılırım vs bir şeyler olur diye korkuyorum rahatsızlığımı biliyor doktor ama normal doğum diyor daha iyi hissediceksen araştırma hastanesine git diyor orası da bana uzak mecbur devlete kaldım neyse yapacak bir şey yok demekki
Acıdan ve kandan bazen bayılan biri olarak :KK70: ben bayılmadım o an kafan çok değişik oluyor böyle düşünemiyorsun zaten

Ama senin durumun farklı bir şey diyemiyorum hayırlısı olsun bir git görüş gene .. devlette o gün hangi doktor varsa o yapıyor benim bildiğim nöbetçi doktor vs

Valla ben özelde doğum yapacağım, çatı muayenesinden korkan biri olarak epidural anestezi isteyeceğim doktor gerek yok vs derse onu dinlerim…
Sanki epiduralin sgk karşıladığını duymuştum istersen araştır beybi.

Acıdan ve kandan bazen bayılan biri olarak :KK70: ben bayılmadım o an kafan çok değişik oluyor böyle düşünemiyorsun zaten

Ama senin durumun farklı bir şey diyemiyorum hayırlısı olsun bir git görüş gene .. devlette o gün hangi doktor varsa o yapıyor benim bildiğim nöbetçi doktor vs
araştırma ya git derken burda doğum olma araştırma da ol diyor böyle dediği zaman kendi kendime daha fazla gergin ediyorum kafam da kuruyorum normalde rahatlatması gerekirken git araştırmada ol deyince doktoruma karşı güvenim olmuyor kendi kendime diyorum ki kendine beni doğurtmak konusunda güvenemiyorsan beni rahatlatmıcaksan neden doktorsun neden burdasın yaniii :/

X