Amniyosentez yaptıranlar acil 😢 ‼️

nursu keles

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2024
62
12
28
Kızlar merhaba amniyosentez işlemi yaptıranlar varsa bilgi verebilir mi bana rica etsem riskli bir durumla karşılaştınız mı acaba bu konuda fikir edinmem lazım

Merhaba 🌸 13 haftalıktım yanlış hatırlamıyorsam hem ikili test hem de amniyosentez aynı gün yapıldı çok şükür temiz çıktı şuan 28+2deyim 🌸 İşlem öncesi uyuşturuyorlar ve çok garip şekilde hissetmiyorsun bile uyuşturmadan önce iğnenin girişini çok şaşırmıştım 🤩 Sadece ultrasonla aynı anda bakıp iğneyle içerde gezince ağrı oluyor hem ultrason cihazını bastırıyor hem de aynı anda sıvıyı çekerken. Onun dışında kendimi sıkma bağırma vs olmadı eşim dışardaydı kapı açıktı gık demedim .. 👀 max 10 dk sürüyor. Susam kadar bir delik kalıyor o da hemen kabuk bağlıyor damla damla kan gelmesi normal 2. Gün kesiliyor (delikten devamlı kan ve su gelmesi durumunda acile gidiyorsun) 2 3 gün eğilip kalkarken çamaşır asarken bulaşık dizerken falan zorlandım sadece. Ayrıca koyu renk giy hem baticon hem iğne yerinde işlem sırasında kanama derken kıyafet batıyor ki şahsen benim doktorum foşur diye boşaltmıştı şişeyi 😓 Ben iç çamaşırla pantolonumu atmak zorunda kaldım açık renkti .. Hayırlı haberler alırsın inşallah

Kızlar merhaba amniyosentez işlemi yaptıranlar varsa bilgi verebilir mi bana rica etsem riskli bir durumla karşılaştınız mı acaba bu konuda fikir edinmem lazım
Ben bugun yaptirdim, 16. Haftamda. 10 dakika kadar surdu. Uyusturmak icin yapilan ilk igneyi hafif hissettim, sivi alinirken hic hissetmedim. Simdilik hareketlerime dikkat ediyorum sadece. Risk orani cok dusuk.

X