Amniyosentez yaptıran varmı?

ben üçlü tarama için kanımı daha geçtiğimiz perşembe verdim sonuçları almadım inşallah bi sorun çıkmazsa amniyosentez yaptırmam doktorum üçlü taramada bi sorun olursa amniyosentez yapılacağını söylemişti

sonuçların elindeyse bir yazar mısın?

bana da doktorum bişey söylemedi, ama aklımı karıştırdı, bu yaptığımız testler sadece olasılık belirtiyor, kesin olmayacağı anlamına gelmez dedi, ama birşeyden şüphelendilerse, aminiyosentezi önerirdi sanırım, sen sonuçlarını başka bir doktora daha göster bence, eğer o da isterse yaptır, Allah yardımcın olsun, hepimizin meleklerini korusun...

canım sonuç belgesinde
down riski 1/230 çıkmış ve belgede risk olduğu belirtiyor,
senin sonuçta böyle bir yazı yoksa riskin yok demekki,
amniyo sonucu bebeği aldırıyorsun,
biz bunu düşünmediğimiz için yaptırmayı düşünmüyoruz ama doğuma kadar hep merak içinde olacağız
ben tüp bebek tedavisi sonucu hamile kalmıştım,
ikiz gebelikti, birinin kalbi durdu 8. haftada,
Rabbim İnşallah bu bebeğimizi bize sağlıklı bir şekilde bağışlar,AMİNNNNNNNN

Amniyosentazi birçok dr. önermiyor aslında . Yaptırın bakalım içiniz rahat etsin ben hiç bilmiyorum bu değerlerin anlamlarını dualarımız seninle ve bebeğinle inşallah bebeğini sağlıkla evinize getirdiğiniz günleri görürsünüz canım .

aslında doğuma kadar bekleme derim ben içindeki korku seni huzursuz edicektir artık tıp çok ilerledi risk 200 de 1 yani düşük tehlikesi amniyosentez daha kesin sonuç veriyor ben yaptır derim

Tabi şunuda unutmamak gerekir senin sonuçların gibi sonuçlar çıkıp çok sağlıklı bebekleri olanlarda var yani bu sonuç demek değilki senin down sendromlu bir çocuğun olucak benim bi tanıdığım vardı 3çüz hamileydi ve bebeklerden birisi öldü ve doğuma kadar anne karnında kaldı ve eridi onunda tarama testi kötü çıkmıştı ama içindeki ölü bebekten kaynaklanabileceğini söyledi doktorlar şimdi doğdular nur topu gibi maşallah hepside

benim de diğer bebek karnımda duruyor,
dr doğuma kadar duracak dedi,
dediğin gibi bu durum etkilemiş olabilir,
çünkü ikili testi yaptırmamıştı dr,
sonucu etkiler gerekçesi ile

Ayşenur canım bende tüp bebekle hamile kaldım biliyorsun benim dr 2 li test yaptırdı 3 lü yaptırmadı ayrıntılı ultrasona giricem bayram sonunda inşallah bişey olmaz büyük ihtimalle bişey yoktur. Benim görümcemin 1/250 çıktı onada amnisentez dediler yaptırmadı. Bebegi şu an 2 aylık maaşallah hiç bişey yok gayet saglıklı onunda doğuma kadar hep korkuları vardı ama çok şükür iyi bence yaptırma eger amniyosentez yaptırırsan 1/200 bebegi düşürme ihtimalin var. Bu hafta yaşadığım olayı anlatayım hamile pantalonu almak için dolaşıyordum biyerde begendim pant deniyordum bi bayan geldi o da hamile konuşmaya başladık 6 aylıkmış geçen hafta amniyosentez yaptırmış 1 hafta hep yattım çok agrım oldu ilk defa dışarı çıkıyorum dedi kaç çıktı risk dedim 1/50 çıkmış çok düşük çıktı mecburen yaptırdım dedi sonuç ne çıktı dedim hiç bişey gereksiz yere yaptırmışım onun dışında çok agladım çok yıprandım dedi. Yani sen canını sıkma eminimki bişey yoktur. Gönlünü ferah tut bebegide gereksiz yere strese sokma..

merhaba inşallah hiçbir sorun yokturda bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın.
benim kızım şuanda 20 aylık ikili test yaptırdığım zaman 1/163 dü galiba risk çıkmıştı ve yaşım 25di. doktorların risk var demesiyle ağlamam bir olmuştu ve ben dr. dediklerini duymuyordum artık. ilk aklıma gelen kişi dayım oldu çünkü dayımın kızı 3 yaşında ve down sendromluydu.ağlaya ağlaya hastaneden çıktım ve direk dayıma gittim.kesin kararlıydım amniyosentez yaptıracaktım dayımlara neden gittiğimi hala bilmiyorum ama oraya gittim işte. amniyosentez yapılacağı güne kadar hatta sonucu alıncaya kadar hep kabuslar gördüm hep doğum yapıyordum ve doğurduğum çocuk kuzenimdi yani down sendromlu olan dayımın kızı.en son rüyamda ise test sonucunu almaya gidiyorum sonuca göre kürtaja girmeye karar vermişim fakat ben önce kürtaj yapıyorum ve dr. cinsiyetini soruyorum dr bana kız diyor ağlıyorum ve test sonucunu almaya gidiyorum temiz çıkıyordu rüyamda hep ağlayarak uyanıyordum halimi düşünün ve aynı zamanda çalışıyordum ağlamaktan düşünmekten çok kötü haldeydim tatilden bile hiçbişey anlamamıştım sonunda o gün geldi ve yaptım gayette rahat geçmişti doktorlar yanında oluyor ve ultrasonda bebeğin durumunu kontrol ediyorlar bebeğin olmadığı yeri tespit edip ince bir iğneyi karnından sokuyor biraz su alıyor o kadar ve biraz dinleniyorsun hastanede test sonucu 3-4 hafta içinde çıkıyor.test sonucunu aldığım gün resmen bayram günüydü benden mutlusu yoktu inanki. bu kadar şeyi neden anlattın diyeceksin insan acabalarla belkilerle yola devam edince çok kötü günler geçiriyor bence testi yaptır için rahat eder ama sakın ha sakın o test sürecince ve sonucu alıncaya kadar gecen zamanda benim kadar stres yapma çok basit birşey rahat ol çünkü bebeğinede yansıyor benim kızım benim stresimden çok etkilenmiş aşırı hareketli bir çocuk ve çok stresli hiç sakin değil. sende bebeğini düşün ve sakin ol mutlaka. ben bu amniyosentez yüzünden hamileliğimi yaşayamadım sakın benim yaptığım hataya düşme. belkide benim stresimin sebebi ailede down sendromu olan birinin olması ve en kötüsü ise benim kızımdan önce doğan çocuğun down sendromlu olması çünkü öncesinde inanınki böyle bişeyi bilmiyordum bile.benden 2 ay sonra teyzem doğum yaptı oda amniyosentez yaptırdı hatta şuanda ikinci çocuğuna hamile onada yaptı hiç risk olmamasına rağmen diğer teyzem yine aynı bizlerden sonra doğum yaptı şunada kızı 5 aylık oda yaptırdı bunda korkulacak bişey yok yani benim test sonucumda tam emin değilim ya 1/63 yada 1/163 idi yani senin riskinden daha düşüktü ama allaha binlerce şükür 31.01.2007 yılında suni sancı destekli normal doğumla sağlıklı bir şekilde kızımı kucağıma aldım allahıma binlercekez şükürler olsun. inşallah sende yavrunu sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın. kusura bakma çok uzattım :)))

turkuaz teşekkür ederim canım,
bebeğini güle güle sağlıcakla büyüt İnşallah,
burada arkadaşların yazılarından sonra o kadar rahatladım ki artık çok düşünmüyorum,
dr aldırmayı düşünmüyorsan yaptırmaya gerek yok dediği için amniyo yartırmayacağız,
Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin İnşallah

bizim bir de yıllar sonra tüp bebekle olan bir hamilelik,
amniyodan bir sorun çıkmasa bile amniyo sırasında yapılacak bir hatayı kaldıramayız diye de çok kortktuk aslında
öpüyorum, bebişinle sağlıklı nice yıllar canım

Ben tüp bebek ile hamile kaldım. İkili,üçlü test ve diğer tüm testler normal olmasına karşın drum ısrarla amniyosentez yaptırın dedi.(toplanan 11 yumurtadan 1 tanesini transfer edebildiği için)Perinatoloğuma danıştım o yaptırmayın gerek yok bebek sağlıklı demişti.Doğal olarak kafamız karışıktı ama doğuma kadar acaba bebekte bir sorun var mı diye yaşamaktansa yaptırayım,rahat olayım herşey nasip dedim.
Hiç acı, ağrı falan olmadı, tek yapılması gereken sonrası hareketlere dikkat etmek ve bol su içmek...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…