Amniyon sıvısı nasıl artar??

mellspell

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2010
373
1
gunaydın kızlar bugun biraz moralim bozuldu az önce doktorda randevum vardı dörtlü test için gitmiştim ultrasonda doktor bebeğin sıvısı biraz az annesi dedi bol su iç dedi kafasını gösterde bak dyamış kafasını dedi rahat haraket edemez pek dedi sıvı az olursa kafa ölçümündede küçük çıktı kafası biraz ama buna takılma kafasını yasladığı için ölçemedim pek ondandır falan dedi elleri ayakları var parmakları kızımın dudağı yarıkmı diye bi kaç hafta sonra belli olur suan göremiyorum dedi kalbinede bir ay sonra bakıcakmış herşey normalmi diye ...ama benim kafama takıldı amniyon sıvısı azlığında gelişme geriliği yaşanıyomuş belkide ölçemediğinden değilde gelişmediğinden kafası küçük çıkmıştır .... birde ne yapılabilir amniyon sıvısını artırmak için okudum forumlarda çoğu kişi su içmek pek işe yaramıyo diyor :KK43:

hiç üzülme 16. haftadan sonra bebek büyüdüğü için ölçümler doğru sonuç vermeyebiliyor.

su konusuna gelince benim oğlumun suyu azdı ve kordonu boynuna dolalıydı.kızımın ise fazlaydı.ikisi de risk ve ikiz gebelikti.yanlış hatırlamıyorsam ya 22. hafta da yada 24. hafta da renkli ultrasonda belli oldu.ayrıca iki bebeğiminde uyluk kemikleri 3 hafta geriydi ve göbek çevreleri ise 1.hafta geriydi.son hafta 2 ye çıktı.doktor takip gerekli dedi.

su tüketmeme rağmen değişen birşey olmadı.belki de faydası bana oldu bebeklerde fark olmadı.

bebeklerim ikiz gebelik olarak haftasına göre iyi doğdu ama prematüre doğum ve düşük kilolu doğum sonuçta ve ben o şekilde 36. haftaya kadar götürdüm.

ilk kızımın suyunun geldiğini hissettim.sonuçta bebeğini kucağına alınca herşeyi unutuyorsun ne olursa olsun benim evladım diyorsun.

kısaca sen üstüne düşen görevleri yap.bol meyve tüket bebeğinin gelişimi için.süt ,yoğurt ,hafta da iki kere et.et yiyemezsen baklagil.kahvaltı da yumurtanı eksik etme.suyunu da iç.günde 2,5 lt. çay içecek olursan açık limonlu çay iç.

birde stresten uzak dur.grip olmamaya özen göster.hatırladıklarım bu kadar.

şimdiden allah analı babalı büyütsün :)

bu arada niye 4'lü test yapılacak?2-3 test yapılmadı mı ?

Son düzenleme:
teşekkür ederim :) inşallah 2li test ypıldı sonuçlar normal çıktı hatta bebeğimin ense kalnlığı 1 mm bile yoktu çok inceydi doktor güldü annesi gibi olcak falan dedi kan değerleri normal vs vs 3lü test yapmıyormuşlar artık 4lü test yapılıyormuş medicalde onu istedi bu haftada işte bakalım 15 inde artık sonuçları alıcam

maden suyu tüketmenin de iyi geldiğini duymuştum yazın benim de suyum biraz azalmıştı günde 1 şişe içmeye çalıştım sonra normale döndü tabii bol bol su da içtim

bu konu çok önemli çok dikkat edilmeli bence... benim 28. haftadan itibaren azdı sıvım ve 35. haftada tesadüfen bittiğini öğrendim... hastahanenin ordan geçiyordum buraya kadar gelmişken doktorumu göreyim dedim... oda gelmişken bakalım bebeğine dedi ve ben 1 saat daha doktoruma görünmeseydim bebeğimi kaybediyordum!!! erken doğdu... yarım saat içinde aldılar yavrumu... hiçbir hazırlığım yoktu... eşim şehir dışındaydı...

ben günde 4-5 lt su içiyordum..... ama çok hareketliydim hiç hamile gibi uzanmadım hiç yorulıyorum belim ağrıyor oturayım demedim !! çok iyi birşeymiş gibi hiç dikkat etmedim çünkü bende ciddiye almadım.... sonuç ne ?? kızım tam 5 hafta erken doğdu... 11 gün küvözde kaldı heryeri serumlarla iğnelerle delik deşik oldu.... ellerinin üzerinde serumlardan dolayı kalıcı izler oluştu.........................

özetle bol su ve dahada önemlisi bol bol dinlenme tavsiye ederim.... ben neredeyse kaybediyordum kızımı 2 gün ölecek diye beklediler allah kimseye yaşatmasın ne olur dikkat et kendine ve dinlen özellikle.... ha birde erken doğum riski olanlara bebeklerin ciğeri gelişsin diye bir iğne yapılıyormuş bana yapılmadı onunda sıkıntısını çektim doktorunla bir görüş bu konuyuda... allah yardımcın olsun...

ayni sorun bende de var canim ama benim doktorum suyu bol ic falan demedi belki bebek isemistir ondan az goruyor olabilirim dedi.. suyumun azaldigini 24. haftada ogrendim bebegimin kafasinin kucuk oldugunu da 20. haftada ogrendim simdi ise bekliyorum bide ayagiinin birinde carpiklik oldugunu soyledi ama yatis pozisyonundan da olabilir o dedi o yuzden kesin sonucu 31. haftada alacagiz allahtan hayirlisini istiyorum baska yapacak biseyim yok mevlam neyler neylerse guzel eyler :)...fazla stres yapip icerdekileri de uzmeyelim

doğru diyorsunuz inşallah hepsi sağlıklı doğar.. dinlenmek sart diyorsunuz ama dinlenemiyorum pk fazla kayınvalidemle yaşıyorum anlaşamıyoruz temizlik temizlik her gün temizlik yapıyorum
vs vs

doğru diyorsunuz inşallah hepsi sağlıklı doğar.. dinlenmek sart diyorsunuz ama dinlenemiyorum pk fazla kayınvalidemle yaşıyorum anlaşamıyoruz temizlik temizlik her gün temizlik yapıyorum
vs vs

bende aynı sebepten dolayı hiç dinlenemedim... bizde altlı üstlü oturuyorduk.... beni mahveden de o oldu... 1gün dinlenemedim... çocuğumun doğduğu gün ""neden böyle oldu yavrum"" dedi bana bende ""senin işlerin yüzünden"" dedim ve bebeğim hastahaneden çıkıp düzelinceye kadar konuşmadım... allahtan anlayışlı davrandı daha doğrusu hatasını anladı şimdi o bize hizmet ediyor kendini affettirmek için... umarım hiç böyle şeylere gerek kalmadan sağlıklı bir doğum yaparsın....geçmiş olsun

ayni sorun bende de var canim ama benim doktorum suyu bol ic falan demedi belki bebek isemistir ondan az goruyor olabilirim dedi.. suyumun azaldigini 24. haftada ogrendim bebegimin kafasinin kucuk oldugunu da 20. haftada ogrendim simdi ise bekliyorum bide ayagiinin birinde carpiklik oldugunu soyledi ama yatis pozisyonundan da olabilir o dedi o yuzden kesin sonucu 31. haftada alacagiz allahtan hayirlisini istiyorum baska yapacak biseyim yok mevlam neyler neylerse guzel eyler :)...fazla stres yapip icerdekileri de uzmeyelim

merhaba acaba giriyosanız bana ulaşabilirmisiniz lütfen?

Simdi ben saracoglunun anlattiklarina gore havuc kürü amniyon sivisini arttiriyomus desem taslamazsiniz dimi beni deneyenler işe yaradigini soyluyorlar ben kendim denemedim bilmiyorum ama bi arastirin isterseniz hersey yolunda gider ve saglikla alirsiniz insallah bebeginizi kucaginiza

Simdi ben saracoglunun anlattiklarina gore havuc kürü amniyon sivisini arttiriyomus desem taslamazsiniz dimi beni deneyenler işe yaradigini soyluyorlar ben kendim denemedim bilmiyorum ama bi arastirin isterseniz hersey yolunda gider ve saglikla alirsiniz insallah bebeginizi kucaginiza

Polikistik overliyim.Ben de adaçayı küründen aldığım faydayı hiç bir adet düzenleyiciden almadım. Sanırım gene saraçoğlunundu. Kendim eczacıyım ve kürler ilaç kullanırmış gibi titizlikle kullanıldığında güzel sonuçlar veriyor. Bir çok menapoza giriş yaşayan ve adet düzensizliği olana bu kürü tavsiye ettim ve uygulandı.O yüzden kürü tarif ederseniz daha faydalı olur bence.

Ben kendim yapmadım ve kullanmadim o yüzden net bi sekilde şöyle yapiliyo diyemicem yanlış yonlendirmemek adina ama taze sıkılmış havuç suyu sabah aksam bi hafta boyunca icin sonra doktorunuz bile sasiricaktir diyo internetten biraz baktimda şimdi

X