Amh. Hormon testlerim. Hsg

Msntrrk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2023
12
4
31
Hanımlar buralarda cok yeniyim. Yanls bisi söylersem kbkmayn lütfen😁 bn bir sene 3 aylk evlıym. İkidir hormon testi verdm sonunda doktor hsg flnda istedı. Smdıkı hormn testlermde amh 1.14 cıktı. Hormon sonuclarmı da yazablrm. Bu durumj yasayan varsa bilgi vereblrmı acaba. 😑 23 martda smear ve bi sürü daha teste giricm. Sonra da hsg.,?

Hanımlar buralarda cok yeniyim. Yanls bisi söylersem kbkmayn lütfen😁 bn bir sene 3 aylk evlıym. İkidir hormon testi verdm sonunda doktor hsg flnda istedı. Smdıkı hormn testlermde amh 1.14 cıktı. Hormon sonuclarmı da yazablrm. Bu durumj yasayan varsa bilgi vereblrmı acaba. 😑 23 martda smear ve bi sürü daha teste giricm. Sonra da hsg.,?
amh iyi durumda 1in altina inince sorun olmaya basliyor diger degerler nedir

Canım bende evliyim kontrol gittiğim çocuk düşünüyorum dediğimde doktorlar yeni evlisin acele etme diyorlar kimseden tavsiye istemiyorum bu konuşmaları beni artık rahatsız ediyor benim tercihim iyi bir doktora denk gelmedi sanırım sen kendin mi istedin doktordan testleri doktor mu istedi yaptırsam mi bende biliyorum

Canım bende evliyim kontrol gittiğim çocuk düşünüyorum dediğimde doktorlar yeni evlisin acele etme diyorlar kimseden tavsiye istemiyorum bu konuşmaları beni artık rahatsız ediyor benim tercihim iyi bir doktora denk gelmedi sanırım sen kendin mi istedin doktordan testleri doktor mu istedi yaptırsam mi bende biliyorum
Bn 6 aylk evlıyken gttm ara kanama gördm korktm da gttm. Ama cocuk ıstıyorm dedm tabıkı.sonra hormon testlerı yapıldı işde. Ama bnce cok sacma bir sene olayı. Bnm yaşım 28 eşimnde 30. Yani bu konunun yaşla alakası var. Bu yuzdn acele edıp gittim bn. İyikide gtmısım yolunda gtmeyen bisiler var cünku.. Snınde yaş sıkıntn yoksa 1 sene bekle ıstersen.

Bn 6 aylk evlıyken gttm ara kanama gördm korktm da gttm. Ama cocuk ıstıyorm dedm tabıkı.sonra hormon testlerı yapıldı işde. Ama bnce cok sacma bir sene olayı. Bnm yaşım 28 eşimnde 30. Yani bu konunun yaşla alakası var. Bu yuzdn acele edıp gittim bn. İyikide gtmısım yolunda gtmeyen bisiler var cünku.. Snınde yaş sıkıntn yoksa 1 sene bekle ıstersen.
yolundq gitmeyen seyler ne acaba 1 sene olayi sundan dolayi ciftler dener 1 yil olmazsa artik tup bebege yonlendirilir tup bebege yonlendirmemek icin 1 yil sarti var ki bu iyi bir uygulama. yoksa 1 sene icinde belki olacakti ama durduk yere tup bebege yonlendirildin olacakti

Cvbnz icin tesekkur ederm. En sonki hormon degerlerm. Fsh. 6.19 tsh3.05 prolaktin 14. Estradiol 57.3 serbest t4 1.16 .. Birde kan uyusmazlgna baklms. 0 rh pozitif yazıyor 👏👏
ben burda sdece tshi yuksek buldum ama cok degil benim soktorum 2.50 alti olursa iyi olur demisti acken mi verdiniz sltshi

bence yaptır bende ıyı doktora denk gelmedı dunya param gittii boş yere doktor ıstemese bıle sız isteyinn bu bu testler önemli

29 yaşındayım canım devlet hastanesi doktorları özellikle bayan doktorları bu şekilde yaklaşıyor işin ilginç tarafı hiç de test yapmadi internetten yorumlarına baktım iyi diye gittim hatta ultrasonla muayene etti o kadar kist olduğunu gebeliğe engel olmadığı söyledi geçti

yolundq gitmeyen seyler ne acaba 1 sene olayi sundan dolayi ciftler dener 1 yil olmazsa artik tup bebege yonlendirilir tup bebege yonlendirmemek icin 1 yil sarti var ki bu iyi bir uygulama. yoksa 1 sene icinde belki olacakti ama durduk yere tup bebege yonlendirildin olacakti
Biliyorum çevremde duyduklarım herkes artık gebelikte zorlastigi kimisi hemen kalıyor kimisi zor kalıyor gebeligime engel birşey var mı diye tedbir amaçlı gittim hormon testi vs yapar diye düşündüm daha erken niye acele ediyorsun önce evliliği yasa sekilde tutumlar hep de bayan doktorlarinda geliyor ben ünv mezunuyum benim kararım ama hep bir yargı dağıtıyor kadın kadın doktorlar hemde hem cinslerine anlayamıyorum.

Merhaba kizlar benim
fsh15.9
amh 0.18
Yumurtalıklarım da azalma var USG vajinal baktı o zaman Soyledi
hiç bir bilgim yok bu durumda olan var mı sonuç kotu diye söyledi doktorum yarın görüşmeye gidicem Allah'ım herkese şifa versin sağlıkla sıhhatli bebekler nasip etsin

Evwt acken verdm. Banada yüksek geldi. İlk defa tsh da yüksek cıkdı. Normalde kac kere verdiysem normaldi. Smear testmn sonucnu beklıyorm smdı.

X