Amh değeri 0.99 normal mi?

kivircikbimuhendis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2015
38
13
29
Arkadaşlar selam, 1 senedir korunmuyoruz. 4 aydır düzenli çocuk deniyoruz ancak halen olmadı. Eşimin testleri normal ve gayet güzel. Ben de hormon testi baktırdım. Amh 0.99 çıktı, yaşım 29. Prolaktin 16.73, fsh 9.94 çıktı sizce bu sonuçlar nasıl?

Peki acaba bu durumda doğal gebelik ihtimalini ve süresini kısaltmak için takviye ne kullanılabilir
Merhaba folik asit kullanım d vitamininizi olcturun zaman kaybetmemek adına rahim filmi çektirin
D vitamini çok önemli gerekli seviyeye gelsin diğer eksik vitamin depolarınızı da doldurun. Balık yağı kullanabilirsiniz omega 3 onun dışında eşiniz ceviz fındık fıstık keçiboynuzu kabak çekirdeği yiyebilir sizde kabak çekirdeği ve avakadoyu somon balığını bol tüketim folik asitten zengin besinler tüketim. Yumurta kalitesini artırmak adına sebze meyve ağırlıklı beslenin hatta bunun için diyetisyenler var onlardan paket alabilirsiniz. günlük yürüyüş yapın erken uyuyun
Stresi azaltin biraz rahatlayın. Ovulasyon testi yaparak yumurtlama gununuzu tespit edin ona göre değerlendirin inşallah kısa zamanda güzel haberi alırsınız ek başka sorun yoksa
Benimde amh düşük ama sizinki bana göre çok daha iyi benim 003 amh tüp bebekle aylardır gelip gidiyorum 1 kere bile yumurta toplama işlemine girenedim. Size tavsiyem bi ksc ay kendinize süre tanıyın bu aylar içinde hamile kalırsanız kalırsınız kalamazsanız vakit kaybetmeden tüp bebeğe başvurun çünkü herşey daha zorlaşıyor süre kaybettikçe geçen 1 ay bile aleyhe oluyor. Ben kendimden örnek verecek olursam mart ve nisan ayında 4 yumurta varken haziran ayında yoktu temmuzda tek yumurtaya düşmüştüm yine ağustosta tek ve bu ay bugün gittim daha 2 yumurta ikiside kist sayılır dedi biri olmak üzereymiş biri kistmis ek olarak bi de kan pıhtılaşması riskim cıktı haberim dahi yoktu bu süreçte öğrendim doktorun istediği testler ile bana hormon ilacı da kullanamayacağı için operasyon ile kistlerimi boşanacağını söyledi cuma günü operasyona giricem. Çok stresli zorlu süreçlerden geçiyorum 1 ay bile vakit kaybı oluyor. Benim artık çok kritik fakat sizin amh değeriniz benim ki kadar düşük olmadığı için bi kaç ay daha deneyip olmazsa başvurabilirsiniz ya da diğer bi seçenek yumurtanızı dondurun hemen transfer olmayın o süreçte doğal denersiniz istediğiniz zamanda transfer olursunuz yumurtanız tükenme durumuna geçse bile dondurduğunuz için kenarda bekliyor olur istediğinizde kullanabilirsiniz.

Detaylı açıklamalarınız için çok teşekkür ederim
Gerçekten bu süreçlerin artık bir sınav olduğunu düşünüyorum, siz de epey zorlu süreçlerden geçiyormuşsunuz, ancak her zaman iyiyi düşünmenin olumlu etkilerine inanıyorum. Sizin değerinize hatta daha düşüğüne sahip kişilerin de gebelik haberi aldığını gördüm. Sizin de en kısa sürede olumlu haberlerinizi alacağımıza inanıyorum Allah yar ve yardımcınız olsun

Rica ederim ne demek. Inşallah coj saolun ben doğal olur doğal olur diye zaman kaybettim ilk 1 sene haberimiz yoktu doğal denemiştin olmadı geçen sene tamda eylül ayı durumu öğrendim doğal olur diye bekledik artık martta fsh yüksek ise geçti ve doktora gittim nisan ayında 4 yumurta ile başlayacaktım eşimle sorun yaşadık istemedi tüp bebek parasını başka biseye harcadı 1 ay doğal deneyip diğer ay gitiggimde durumun coj kötüydü şu an tek yumurta ve bazen 2. Kendi kendine büyüyüp kist olmuş 2 yumurtam cuma günü operasyonla içini boşalacaklar durum ne olacak bilmiyorum inşallah ikimizde ve isteyen herkes bu yolda savaşan herkese Rabbim yormadan nasip etsin

Amin inşallah, çok kolay ve başarılı bir operasyon geçirip ardından da güzel haberler alacağınıza inancım tam, size dua edeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…