Ameliyat Sonucundan Korkuyorum

fataldanger

Nirvana
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
4.614
1.115
Kızlar benim ameliyat hikayem tam bir yılan hikayesine döndü.önce birdoktorda karar kıldık,ameliyat günü bile belliyken son anda yaptığı bir ameliyatı görmemle vazgeçmem bir oldu.Şimdiyse cumartesi gününe ameliyatım var sözde ama annem beni okadar çok korkutuyor ki,anneme kötü estetik örnekleri gösterdim,hande yenerin veya haticenin burunları gibi falan.annem de bak ikinci ameliyatta ne deri kalır ne kemik oyüzden bu şekle sokabiliyorlar anca,seninki de ya böyle olursu diyor,burnun gözüme bu aralar da güzel görünmeye başladı diyor,anlayacağınız ameliyattan vazgeçmem için herşeyi yapıyor hemen hemen.ama ben barışık değilim burnumla ve olmak istiyorum kesinlikle,ve burnumun illaki öyle yapay bişey olacağını düşünmüyorum.doktora doğal olmasını tembihlicem sonuçta.Si ne düşünüyorsunuz,yardım edin kızlar...:2:

slm cnım msj atmışsın bana ama cvplyamaıyorum msj sayım yetmiyomuş istersen msni yolla ekliyim ordan rahat rahat konuşalım

evet burnunu gördüm camilacım revüzyon gerekli gözüküyor.sağ kanat sağadoğru çekilmiş görüntüsü var aslında burnunu çok güzel yapılmış beğendim açıkcası profilden çok güzel sadece önden bakınca sağa tarafa bi meğil gözüküyor oda fotolar çok yakından çekildiği için sanırım normalde dışarıda söylemeden farkedilmicek bişe.bence biraz kafanı dinle bu ara stres yaptıysan biraz rahatla ondan sonra emin ve rahat olarak gidip ameliyatını ol.derim ben geçmiş olsun

Camila,

Benzer bir sorunu bende yaşıyorum. Burnumda gün geçtikçe belirgin hale gelen bariz bir kemer var şu anda ve çok üzülüyorum. 6. hafta kkontrolümde doktorum ödem dedi ama tamamen bekleyip görelim politikası bence.Sonuçta göreceğimiz de estetikli ve kemerli bir burun olacak. 3. ay kontrolümü beklemeden bayramdan sonra kendisiyle konuşmayı planlıyorum. Ama evdekiler ve yakınlarım yakından bakılmadığı sürece anlaşılmıyor, 2. ameliyat daha büyük risk diyorlar. Bense zamanla daha da kötü olacağını anlatmaya çalışıyorum, onlar da bekle diyorlar tabii ne desinler. Zaten gitsem de hemen ameliyat yapacak hali yok, daha bilmem kaç ay geçmesi lazım, ki ödemler gitsin daha da çirkin görünsün burnum=(

Parama mı yanayım, çektiğim eziyete mi ve tüm bunlara rağmen sonucun iyi olacağının yine de kesin olmamasına mı bilmiyorum...Bir de öyle bir durumdayım ki, hani eni iyilerden biri bunu yaptıysa, bunu kim düzeltebilir? Yine kendi doktorum...Yani kötüsüen gittim, dur şimdi iyisine gideyim bir de gibi bir durum da yok. Valla bilmiyorum, çok bunaldım ben de.

Sen de kafana takıyorsan, annenin falan ne dediğini dinleme...Bu problemin insanın günlük yaşamını bile nasıl aksattığını ben şimdi gün geçtikçe daha ii anlıyorum...

Umarım 2. ameliyattan sonra istediğin gibi olur burnun.

arkdaşım üzüldüm senn adınaa bişi sormak istiyorum burnunu beğenmediğini kemerin belli olduğunu yazmışsın sence bunu nedeni nedir hani doktormu yoksa dediği gibi ödemmi?

arkdaşım üzüldüm senn adınaa bişi sormak istiyorum burnunu beğenmediğini kemerin belli olduğunu yazmışsın sence bunu nedeni nedir hani doktormu yoksa dediği gibi ödemmi?

Doktor ilk gördüğünde ödem dedi, ama bence 10 gün sonra gittiğimde o da "Evet, çıkıntı" diyecek. Okuduğum kadarıyla burun ameliyatlarından sonra en sık rastlanan komplikasyon buymuş ve çoğunlukla cerrahın elinde olmuyormuş bur durumu önlemek. Yani bu da benim şansım. İkinci operasyıon gerekiyormuş.

Burnumun şekliyle ilgili bir sorunum yok bunun dışında, çok da rahat nefes alıyorum..(Benim temel sorunum nefes alamamaktı) Sanırım düzelteyim der doktorum, ben de bir daha narkoz, bri daha ameliyat, dönerim başa...

kemerin çok göze batmıyorsa ve seni de çok rahatsız etmiyorsa revizyona bulaşma bence..umarım doktorun dediği gibi ödemdir ve geçer..

inş ödemdir cnm üzmee kendinii lütfeen bnm doktorum ben amleyt masasındayken laçım yapılmadan önce remimi çekmiş şuanda hala aynı... sabırrr şimdi sana

önden sorunlu gibi biraz ama yandan bişey göremedim ben hoş geldi bana bilmiyorumda benim burnumun yanında kral sayılır yaniii ameliyat olmazdım böyle olsaydı tabi karar senin

teşekkür ederim..

yarın ameliyat oluyorum puccacik,ve gerçekten korkuyorum..karar acelemi oldu anlamadım,umarım burnum aceleye gelmez ne diyelim...bir de doktorlara şöyle şöyle istiyorum diye tam anlatamadım,yarın ameliyattan biraz daha erken gidip anlatsam olur değilmi?

önden sorunlu gibi biraz ama yandan bişey göremedim ben hoş geldi bana bilmiyorumda benim burnumun yanında kral sayılır yaniii ameliyat olmazdım böyle olsaydı tabi karar senin

neferalem benim için önemli olan da zaten öngörüntüsü,yandan çoğu burun güzel durabilir ama önden kötü durdumu tüm ifadeyi bozuyor

canım revizyon kararı ve hatta doktor seçimi yerinde olabilir ama keşke bu kadar aceleye getirmeseydin diyorum yazdığın mesajları okuyunca. çok kaygılısın, doğal streslki bir süreç tabiki ama ameliyata hazır değilsin gibi geldi bana. biraz daha bekleme imkanın yok mu acaba ?

zaten emin ol fazla bekledik,kararı verdikten sonra,bir ay önce doktorla görüşmüştük geri dönüşünü bu haftanın başında yaptık işte,acele değil,hatta ayrıntılarıyla nasıl istediğimi de anlatmıştım resimlerle şöyle şöyle olmasın diye falan da göstermiştim ama unuttularsa dediklerimi diye korkuyorum çünkü biray falan oldu onları anlatalı

ben burnumu hiç beyenmediğim için ameliyat olmaya karar verdim ... ama yazılanları okuyunca çok korktum ankarada oturuyorum ve klinikte ameliyat yaptıkalrını biliyorum ferruh bingöl e olmayı düşünyordum ama korktum klinik ortamında olurmuki hiç bi fikrim yok... 22 yaşındayım ve burnum da çıkıntı var doğal olsun saadece çıkıntı gitisn istiyorum ama ailem hoş bakmıyor gizli yaptıracağım ama birşey olursa diye çok korkuyorum cevap yazarsan çok sevinirim çünkü bu konuda kendimi çok yalnız hissediyorum kendime hiç güvenim kalmadı nefret ediyorum kendimden hiç kimsenin beni beyenmeyeceğini düşünüyorum mutsuzum ama dahada mutsuz olurum diye korkuyorum lütfet akıl ver in bana

canım benim de ailem revizyona pek sıcak bakmıyor ama gizli olmaktansa ameliyata onları bu şekilde mutlu olmadığına ikna et derim ben, onlar da senin iyiliğin için istemiyorlardır, onlar yanında olunca zorlu süreci çok daha kolay atlatırsın ayrıca burnunu görmedim ama herkes kendindeki kusuru en detaylı ve çoğu kez de abartılı görüyor bence, ben de dahil. O yüzden bu kadar üzme kendini, sonuçta çok şükür çözümü olabilen bir şey..

canım klinikte olma tabi.illa ferruh beye olacaksın diye bir kaide de yok.ankarada daha birsürü başarılı estetik cerrah var ferruh bey gibi.araştırabilirsin,istersen özelden mesaj atabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…