ameliyat sonrası değerler SİZCE NE YAPMALIYIZ

smhsmh

Kaan'ım Allaha Emanetsin
Pro Üye
Anneler Kulübü
13 Şubat 2008
8.984
43
eşim 12 eylülde varikosel ameliyatı oldu olmadan önceki
değerleri buydu

Hacim (ml) :3
Konsantrasyon (milyon/ml):25
Hareketlilik(TMC)(milyon):45
A% :0
B% :60
C% :4
D% :36
likefaksiyon SÜresi :30 dk
Kruger Degerlendirme
Normal:%1
(perhiz süresi ikisindede 3 gün)

10,01,2009 tarihli testinde ise sonuç
B% :40
C% :25
D% :35
likefaksiyon SÜresi :40 dk
Kruger Degerlendirme
Normal:% 3

eşim 28 yaşında 1 buçuk yıldır korunmasız birlikteliğe rağmen gebelik elde edilemedi
benim HSG dağil hormon testlerim normalneden hareket artmadı ne yapalım
GNC nin vitaminlerini ve keçiboynuzu pekmezi kullanıyo
ne yapmalıyız ne önerirsiniz:sm_confused:
benim yaşımda 26
teşekkürlera.s.

eşim 12 eylülde varikosel ameliyatı oldu olmadan önceki
değerleri buydu

Hareketlilik(TMC)(milyon):45
B% :60
C% :4
D% :36
likefaksiyon SÜresi :30 dk
Kruger Degerlendirme
Normal:%1
(perhiz süresi ikisindede 3 gün)

10,01,2009 tarihli testinde ise sonuç
B% :40
C% :25
D% :35
likefaksiyon SÜresi :40 dk
Kruger Degerlendirme
Normal:% 3

eşim 28 yaşında 1 buçuk yıldır korunmasız birlikteliğe rağmen gebelik elde edilemedi
benim HSG dağil hormon testlerim normalneden hareket artmadı ne yapalım
GNC nin vitaminlerini ve keçiboynuzu pekmezi kullanıyo
ne yapmalıyız ne önerirsiniz:sm_confused:
benim yaşımda 26
teşekkürlera.s.

Merhaba smhsmh,

Varikosel ameliyatlarından erkeklerin ne kadar yarar gördükleri halen net değildir. Sizin eşinizin de pek yarar görmediği maalesef görünmekte. İki incelemede de hareketlilik ve morfoloji normal değerlerin altında çıkmış. Vitaminler ve bazı besinler vücudumuzun ihtiyaçlarını karşılamak açısından yararlı olmakla beraber aşırı kullanımı önerilmez. Bebek sahibi olma açısından zarar da yarar da görmenizi beklemiyoruz. Aşılama adı verilen IUI tedavisi de maalesef size pek yararlı olacak gibi görünmüyor.

Korunmasız beraberlik süreniz + sperm değerlerinin normalin altında olması nedeniyle tüp bebek-mikroenjeksiyon yöntemine başvurmanızı öneririz. Yaşınızın genç olması bu tedavideki başarı oranınızı da olumlu yönde etkiler.

Saygılar

merhaba osman bey ben bu siteye yeni üye oldum ben gaziantepten katılıyorum.öncelikle çok güzel bir siteye benziyor......nasıl anlatayım ben öncelikle 3 yıllık evliyim.benim eşim sekiz ay önce çift taraflı testleride varikosel ameliyatı oldu...bu devirden sonra benim hamile kalma ihtimalim yükselirmi cevabınızı bekliyorum

sayı 50 milyon
total spermatozoid 150 milyon
ph 8
normal ileri hareketli %20 2 saat sonra %10
yavaş ileri hareketli%10 ,, ,, ,, %10
hareketsiz %70 ,, ,, ,,%80
morfoloji normal spermatazoid %55
amorf baş %35
stoplazmik droplet %6
bend mid piece %1
kısa kuyruk%2
dağ defekti %1
agülütasyon negatif
mikroskopi her alanda 6-8 lökosit görüldü

hocam bu eşimin ameliyat öncesi tessttir ameliyat ollalı 8 ayı geçti....acaba bir gelişme olabilecekmi cevaplarınızı saygıyla bekliyoruz

merhaba osman bey ben bu siteye yeni üye oldum ben gaziantepten katılıyorum.öncelikle çok güzel bir siteye benziyor......nasıl anlatayım ben öncelikle 3 yıllık evliyim.benim eşim sekiz ay önce çift taraflı testleride varikosel ameliyatı oldu...bu devirden sonra benim hamile kalma ihtimalim yükselirmi cevabınızı bekliyorum

sayı 50 milyon
total spermatozoid 150 milyon
ph 8
normal ileri hareketli %20 2 saat sonra %10
yavaş ileri hareketli%10 ,, ,, ,, %10
hareketsiz %70 ,, ,, ,,%80
morfoloji normal spermatazoid %55
amorf baş %35
stoplazmik droplet %6
bend mid piece %1
kısa kuyruk%2
dağ defekti %1
agülütasyon negatif
mikroskopi her alanda 6-8 lökosit görüldü

hocam bu eşimin ameliyat öncesi tessttir ameliyat ollalı 8 ayı geçti....acaba bir gelişme olabilecekmi cevaplarınızı saygıyla bekliyoruz

merhaba tenzire;

Göndermiş olduğunuz sperm değerlerine baktığımızda, sperm analizinin eski kriterlere göre değerlendirilmiş olduğunu düşündüm. Eski kriterlere göre baktığımızda da sonuçlarda çok ciddi bir problem olmadığı görülüyor. Ancak, en doğrusu, eşinizin kabul görmüş bir tüp bebek merkezi androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre sperm sayı-hareket ve morfolojisinin incelenmesini sağlamanız ve bu inceleme sonuçlarını bana yazmanız olacaktır. Böylelikle daha net yardımcı olabilirim diye düşünüyorum. Sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

hocam iki yıldır korunmasız gebe kalamıyom iki doğum yaptığım halde fsh oranım 13 eşimin sprm tahliliileri hızlı yüzde 15 yavaşileri yüzde10 yardımcı olurmusunuz lütfen

hocam iki yıldır korunmasız gebe kalamıyom iki doğum yaptığım halde fsh oranım 13 eşimin sprm tahliliileri hızlı yüzde 15 yavaşileri yüzde10 yardımcı olurmusunuz lütfen

Merhaba gülsema,

FSH değeriniz yüksek, eşinizin sperm analizinden morfoloji durumu anlaşılmıyor. Size önerim, vakit kaybetmeden kabul görmüş bir tüp bebek merkezine başvurmanızdır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X