Ameliyat izini nasıl yok edeblirim?

YasarkenYasamak

Guru
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2008
153
3
Merhabalar benim oğlum 8,5 aylıkken kalp ameliyatı oldu.O zaman estetik dikiş olduğundan çizgi şeklinde idi göğsündeki yara.Oysa şimdi genişledi.Hastahanede başka çocukları gördüm büyüdükçe dahada genişliyor.İleide okul çağında çocuklarımızın doğal patavatsızlığı vardır.Aa o ameliyatlı onunla oynamayın yada sen koşma vs.vs. ileride bebişimin kendini dışlanmış hissetmemesi için şimdiden önlem almak istiyorum.Ameliyat izini nasıl yokedebilirim. Medicassol Contractubex adlı iki kremden bahsediliyor.Bunları kullansammı.Doktorumuza sordum .O bu konuyu önemsemiyor.Bir şey olmaz şeklidende bir tavır içinde.Lütfen bir bilen varsa yardım edin.

canım ameliyat izleri için Contractubex öneriliyor evet. onu deneyebilirsin ama yine de doktora danış. o doktor önemsemiyorsa başka doktor mu kalmadı git ona sor. yada doğal bir yöntem olarak elma suyu derler. arkadaşım küçükken bisiklet kazası yapmış yüzü felaketmiş elma suyu sürmüş annesi hiç iz kalmamış. öyle anlatırdı. bildiğin elmayı elde yapmak istiyorsan rendele ve elinle falan suyunu çıkar.. ama izin taze olması önem teşkil eder sanırım. üzerinden zaman geçince nasıl olur bilmem.. geçer inşallah canım benim.. üzülme hiç.. ne izler yok oluyo.. heleki onun kolajen dokusu daha kendini ne kadar yenilicek.. :))

contractubex uzun süreli kullanımda işe yarıyor aksatmadan elimin bir kısmına kullanıyordum gercekten işe yarıyor ama daha sonra bıraktım üsendim tekrar başlicam

[Bende şu contractubex i araştırıyordum..uzun vadede kullanmak gerekli herhalde en az 5-6 ay kadar..bilginiz varmı?[/B]

Son düzenleme:
contractubex i uzun vadede kullanmak gerekiyor
en az 6 ay
günde 5-6 kere sürmek gerekiyor
ve her sürüşte 10 dakika boyunca masaj yapmak gerekiyor
doktor aynen böyle söyledi ama ben üşendim zaten yapmayı unuturum

Son düzenleme:
canım benim eşim doktor bi merhem getirmişti bi ara bende de yanıktan kaynaklanan bi yara vadı kullandım bi süre ama tembellik yaptım bıraktım ama etkisi olmaya baslamıştı kızların dediği gibi uzun süre kullanım lazım
benim dediğimin adını hatırlamıyorum ama sadece ve sadece plastik cerrahların reçetesi ile alınabilen bi kremdi öyle gidip alamıyosun yani bi plastik cerah yazmalı

bu arada günde bir kere sürmek yeterli öyle masaja falanda gerek yok ben öğrenmeye çalışırım ismini eşimden şimdi uyuyor:))

X