Alttan ultrasyonda polikistik over göründü ama hormonlarım temiz çıktı .Şimdi ben pks miyim değil miyim anlamadım ?

Leyla4747

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2022
374
25
33
İstanbul'da doktora gittim özel bir klinikte alttan ultrasyonda pks görünüyor dedi ama kesin teşhis için hormon testi yap dedi adetliyken . Ben memlekete geldim ve adetliyken burda devlet hastanesi kadın doğumda hormon testi yaptırdım öncesinde karından ultrasyona baktığında pks görünüyor gibi dedi hormon sonuçları çıkınca doktor dedi ki değerlerin normal polikistik gibi değilsin ama öle goruntude öle görünüyor dedi bu cümleden ne anlar insan İst gidince yine doktoruma gorunucem tabu sonuçlarla ama kafam karıştı şuan pks miyim değil miyim anlamadım var mı böyle birşey yaşayan ?

Benim de hormonlarım normal ama pcos görüntüsü var. Onun haricinde amh hormonum yani yumurtalik rezervim cok yuksek. Amh baktirdiniz mi? Bir de normal sinirlar icinde olsa dahi fsh ve lh hormonlarinizin birbirine orani da onemli.

Ben de aynı durumdayım. Bu durum hamile kalmanıza engel olmuyor çünkü hormonlar normalse düzenli regl olursunuz. Un ve şekerden uzak bir beslenmeye geçerseniz polikistik görüntüsü de geçiyor ama bu şekilde beslenmeye geri donuldugunde görüntü de geri geliyor

Bende de polikistik görünüm var ama hormonlarıma etki eden bir durum yok. Kilo almaktan kaçının, karbonhidrat fazla tüketmeyin. Gebe kalmanız için zaten herhangi bir engel teşkil etmiyor.

Benim de hormonlarım normal ama pcos görüntüsü var. Onun haricinde amh hormonum yani yumurtalik rezervim cok yuksek. Amh baktirdiniz mi? Bir de normal sinirlar icinde olsa dahi fsh ve lh hormonlarinizin birbirine orani da onemli.
Sizin degerleriniz kaç lh ve fsh amh dediğiniz hormona ayrımı baktiriyoruz değeriniz kaç acaba

Sizin degerleriniz kaç lh ve fsh amh dediğiniz hormona ayrımı baktiriyoruz
Evet reglim düzenli yani bir kaç gün oynar en fazla

sonradan gelişen pco da var. sizinde öyledir. hormon dengesizliği yüzünden bir dönem oluşabiliyor. arkadasımın adetleri düzenliyken kürtajdan aylar sonra düzensizleşmeye başladı dr pco görünüyo dedi zamanla bikaç ayda düzeldi hatta sonrasında kendiliğinden gebe kaldı.. ben dogustan pcosluyum ama hormonlarım hep normal çıkar bunca sene doktora gittim kimse hormon demedi en son gittigim doktor lh-fsh dengesizliğini gördü bi tek. onun dısında kanda çok bi belirti duymadım zaten :/

Y
A o zaman hormonlarla alakası yok ultrasyonda gorunduyse pco var demek doğru mu

Y

A o zaman hormonlarla alakası yok ultrasyonda gorunduyse pco var demek doğru mu
bence öyle çünkü dedigim gibi ben enn basından beri pcosluydum kendiligimden adet olamıyodum ama her hastaneye gittigimde kan testi alırlardı ve asla bişey söylenmezdi bu hormonun bozuk bu tahlilin düşük yüksek diye.. normaldi yani değerlerim.. birde o arkadasımla geçici pco da olabiliyormus bunu öğrendim sadece benm gibi dogustan sendrom olarak biliyordum. meğer geçici dönemde yaşandıgı olabiliyormus sizinde öyle sanırım... geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…