Altın rengi çatal bıçak takımı

fillingtheblanks

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2010
826
1.441
Merhaba kızlar,
Bu forum çok ölü gerçi ama yine de şansımı deneyeyim belki fikir veren çıkar dedim. Benim günlük çatal bıçak takımım klasik çelik rengi. Misafirlik çatal bıçaklarımı altın rengi olanlardan alayım değişik olsun istiyorum. Altın rengi derken bütünü altın rengi değil tabii, gümüş/altın karışık olanlardan. Kesinlikle mat istemiyorum yalnız, parlak olacak. Bildiğiniz, memnun kaldığınız markalarda, altın sarısı çatal bıçak takımı gördüyseniz/görürseniz yazar mısınız? Benim araştırdığım kadarıyla jumbo'da altın rengi model yok sanırım. GGS Solingen'de iki model beğendim ama onların nerede üretildiğine emin olamıyorum, türkiyede satılan setlerle almanyada satılan setlerin parçaları farklı, fason üretim olabilir diye şüpheleniyorum. Emsan, Nehir ve Karaca istemiyorum, Korkmaz veya Hisar olabilir.​

Evet bencede mısafır yemek takımı altın kaplama olsun.Kesınlıkle guzel ve şık duruyor...Solingen Alman malı ve oldukçada güvenilirdir diye düşünüyorum.Solingende hoş modeller var ben çok beğendim.Hisar ın şöyle modelleri var ama biraz fazla düz gibi geldi :

h-70-13.jpg

cache_500_1__i_7313455_MIF.jpg
floridaAltSt.jpg
mamba-altin-2.jpg

Evet bencede mısafır yemek takımı altın kaplama olsun.Kesınlıkle guzel ve şık duruyor...Solingen Alman malı ve oldukçada güvenilirdir diye düşünüyorum.Solingende hoş modeller var ben çok beğendim.Hisar ın şöyle modelleri var ama biraz fazla düz gibi geldi :

Eki Görüntüle 1390766

Eki Görüntüle 1390764 Eki Görüntüle 1390765 Eki Görüntüle 1390767

teşekkür ederim, ikinci fotoğraftaki hisar'ı ben de beğendim. solingenle ilgili sıkıntı, güvenemiyor olmam. mesela nadine altın rengi parlak modelini beğendim. bakıyorum, burada 96 parça, 2400 lira ve üzeri fiyatlar çıkıyor. kendi sitesine bakıyorum (alman sitesi) 68 parça, 300 euro. mutfağımın çeliklerini hep almanlardan tercih ettim ve diğer çatal bıçak takımım da alman malı, onlarda hiç böyle bir çarpıklık yaşamamıştım. fiyat daha pahalı olabiliyor türkiyede ama bu kadar uçurum yoktu, parça sayısında farklılık da hiç yaşamamıştım. normalde alman malı olsa içinden çay kaşığı ve tatlı bıçağı çıkmaz, bunlardan çıkıyor, bu da bana fason üretim olduklarını düşündürüyor. zaten GGS Solingen'in türkiye sitesi de yok, garanti sorunu nasıl çözülüyor onu da bilemiyorum.

canım solingen mikasa moor da satılıyor. mikasa moor da en azından kurumsal bir mağaza olduğu için ordan bakabilirsin diye düşünüyorum ki ben de aksine fiyatları pahali olduğu için düşünüyordum . bide aryıldızın böyle bir modeli var ama hem aryıldız iyi mi hem de o kadar para değer mi diye düşündüğüm için bir türlü alaıyorum. hisarın çatal bıçaklarından insanlar memnun muymuş acaba ?

teşekkür ederim, ikinci fotoğraftaki hisar'ı ben de beğendim. solingenle ilgili sıkıntı, güvenemiyor olmam. mesela nadine altın rengi parlak modelini beğendim. bakıyorum, burada 96 parça, 2400 lira ve üzeri fiyatlar çıkıyor. kendi sitesine bakıyorum (alman sitesi) 68 parça, 300 euro. mutfağımın çeliklerini hep almanlardan tercih ettim ve diğer çatal bıçak takımım da alman malı, onlarda hiç böyle bir çarpıklık yaşamamıştım. fiyat daha pahalı olabiliyor türkiyede ama bu kadar uçurum yoktu, parça sayısında farklılık da hiç yaşamamıştım. normalde alman malı olsa içinden çay kaşığı ve tatlı bıçağı çıkmaz, bunlardan çıkıyor, bu da bana fason üretim olduklarını düşündürüyor. zaten GGS Solingen'in türkiye sitesi de yok, garanti sorunu nasıl çözülüyor onu da bilemiyorum.
Anladım soyledıgınız detaylara bakıldıgında suphe duymakta haklısınız.Bu tarz altın gumus karısık modeller yurtdısında daha kolay bulunuyor.Ben fransada ıken mesela cok guzel takımlar gormustum .Sanırım bızde cok tercıh edılmıyor ve cok duz calısılıyor...Neyse onu gecın olmazsa sonucta baska markalardandan baska modelller bulabılırsınız.Kolay gelsın oyleyse.Umarım ıcınıze sınen guzel bırseyler olur.

Kuzlar ilk resimdekiler emsan olmali son resimler ise hisar. Ben bunlari gecen hafta cektim bilgilerimi paylasmak istiyorum. 1470 tl emsan dedi 12 kisilik. Parlak da matta ayni fiyat fakat matlar makinada kururken zor kuruyor leke daha cok yapiyormus. Parlaklar daha mantikli. Bu bilgi turizm otelcilikte yillarini vermis yakinimdn ogrendim. Ancakkkk satici kizhic bi sekilde bıçak larini makineye aayin cizilir diyor digerlerini atin diyor. Birde makinede yikanir yikanmaz ayrimi var emsan yikanirmis. Hisar daha kaliteliymis. Yapabiliyorsaniz sivi bulasik makinesi deterjani kullanin hic cizilmez diyor. Unutmayın makinada yikanmayanlari mutlaka sorun. Rengin atma ihtimalini sorun.ben de gunluk gumus renk aldim. Misafirligi altin renk alicam da bu arastirmalar bu durumumun urunudur :KK66:

Eklentiler

• 20150208_162720.jpg
    20150208_162720.jpg
    83,7 KB · Görüntüleme: 1.126
  • 20150208_162718.jpg
    20150208_162718.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 1.250
  • 20150208_162712.jpg
    20150208_162712.jpg
    80,4 KB · Görüntüleme: 1.180
  • 20150208_162213.jpg
    20150208_162213.jpg