Altin kaplama kasik takiminin temizligi

hulyaeksi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
58
0
42
ya kzılar size bır şey sorcam bana almanyadan gelen bır takım çatal kaşık var neymış efendım altın kaplaymış en ıyısıymış ama bunları yıkayınca su lekelerı kalıo lekelı lekelı duruyor ne yapmam gerek bırı akıl versın teker teker kurutsam sorun olmuyo ama oda benı çok uğraştırıyor bulaşık makınesınde de aynı guyada en ıyısıymış

valla laboratuarlarda biz su lekesi kalmaması için aparatı asetonla muamele ediyoruz.sende dene istersen:)

valla hülyam banada yanı setten hediye geldi.
neymiş efendim altın kaplamaymış.
bende de aynı sorunlar var nokta şeklinde kararıyor.
bende bilmiyorum. kurulasan bile yıkarken olusuyo pas gibiler.
yemişim altınını ya atacam gitsin vallahi.

ben devamlı kurularım alıştım artık ilklerden sıkıcı oluyor ama sonradan alışıyorsun su lekesi kalmasından iyidir.

Aslinda Atacamda Kayinpederim Getirmiş Onlari Seviyorum Onu Sevmesem çoktan Atardim Sonra Geldiğinde Görmesse Kirilir Benimkileride Kullanmaya Kiyamiom Ya çoğu çeyizlik Eşyami Açmadim Valla Aciom Paralarini Ben Verdim Ya Ondan Değerli Herhalde Annem Dio Niye Saklion Bi Dahami Kocaya Gidicen Diye :)

arkadaslar altin kaplama setlerin aynisinda bu dediginiz sorun var ve tek cozumu sicaksirkeli suda bekletip tek tek kurulamaktir super oluyor birde kaite ayari cok onemli bulask makinasindada lekeli cikmiyorsa kullanilan madenin cinsinden kaynaklaniyor ayrica almanyada satilan her catal bicak takimi altin kaplama degil boya oluyor sevgiler

Sirkeli suda bekletip kurulamak işe yarıyor(Turizm ve Otelcilik den biliyorum):)Ayrıca kadife olan bir bezle kurulamayı tercih et..Kadife kumaşın,gümüş ve altın parlatılmasında kullanıldığını biliyorum..

X