altarnatif tıp

meldir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
1.576
6
merhaba hocam,
ben hipo hipo hastasıyım bir süre tedaviye ara verdik ve bu arada yaptığım araştırmalar sonucunda bitkisel yöntemler denemeye karar verdim. hipofiz bezine direk etki eden bitkinin hayıt olduğunu öğrendim ve tablet olarak satın aldım. yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve çok fazla olumlu etkisini gördüm ataş basmalarıma iyi geldi, kan şekerimi düşürdü, kolestrolümü düşürdü ve kilo vermeye başladım.ama hormonlar üzerindeki etkisini bilmiyorum henüz kan tahlili yaptırmadım. yumurtalıklar üzerindeki etkisinide bilemiyorum tabi.... siz bu yöntemleri doğru buluyor musunuz? bu kullanımdan dolayı ters bir etki yaşar mıyım ? bu arada hormon ilacı kullanmıyorum,kullanma taraftarı da değilim. bu konuda bana ne önerirsiniz.

Merhaba meldir,
Burada önemli bir karar noktası olduğu görülüyor. Sizin öncelik olarak gebeliği isteyip istememenize göre tedavinin ne olduğuna karar verilmesi gerektiğinden, sizin önceliğinizi belirlemeniz çok önemli. Eğer hipo hipo'ya rağmen gebelik istiyorsanız o zaman bir tüp bebek merkezinde takibe girmelisiniz, eğer gebelik 2. planda diyorsanız o zaman da Dahiliye Anabilim Dalının EndokrinolojiBölümünün takibine girmelisiniz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.
Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X