Allık sürmenin püf noktasını bilen var mı

Lavanda

Başını eğme dik tut
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
824
3
Kızlar, allık sürdüğümde göz çukurumun yani şakaklarımın hemen üstündeki çizgiler çok ama çok belirginleşiyor ki arkadaşlarım normalde öyle belli olan çizgilerim olmadığını söylerler. Gelin görünki allık sürdüğümde tam tersi oluyo.Allığın altına kremde sürüyorum.Bi çözüm olmadı ama yinede. Sizin allık sürerken püf noktalarınız var mı. Bu çizgiler neden allıkla daha belirgin oluyo...Ya da krem allık kullansam bu sorundan kurtulurmuyum ki.CADIARZU

ben sürerken gülerim elmacık kemiklerim belirginleşir oralara sürerim bazende yanaklarımı içeri çekerim öyle sürerim. bilmiyorum sana faydalı olacakmı ama ben bu yöntemlerle sürerim.

bence sen çok dikkat ediyosundur. arkadaşlarında söylüyomuş çizgilerin yok diye. ama insan bikere taktımı takıyo doğru. şimdi benimde aklıma soktun yarın allık sürerken dikkat etcem bende:))

kız öyle değil allıksızken arkadaşlar söylüyo,hakikaten normal allıksızken yani öyle belli olmuyolar,ama allık sürünce çok belirginleşiyo, e sürmeyince de renksiz televizyon gibi oluyorum yav, dediğin gibi taktım sanırsam ben buna kafayı.........

sürüş tarzından olabilirmi acaba hiç düşündünmü tatlım yani birde kalitesi önemli tenin onu kabul etmiosa oralar sırıtabilir baska renklerde de mia ynı sorun oluo

canım allığı yüzünün şekline göre sürmalisin, örneğin yuvarlak yüzlülerle uzun yüzlüler aynı şekilde aynı bölgelere süremez, belki yüz yapına uygun sürmediğin için kusurlar göze batıyordır, yuvarlak yüzlü değilsen şakaklarına kadar allığı uzatmana gerek yok zaten.

Önce yüz tipini belirleyip nerelere allık sürmen gerektiğini öğrenmelisin.
Eğer yüzüme uygun şekilde sürüyorum diyorsan ama çizgiler belirginleşiyorsa gene de o çizgilerin olduğu kısma allığı uzatma, ayna karşısında gülümseyerek önce yanağının en tepesine yuvarlak hareketlerle sür yavaş yavaş şakaklara çıkmadan elmacık kemiklerinin üstünde gezdir fırçayı. Gerekiyorsa koyultma işleminide bir anda değil yavaş yavaş allığı katman katman sürerek yap. Böylece allığı sürerken yüzünün hangi bölümünü daha koyu yapmak istediğini belirler daha kontrollu olursun. Bu arada allığı ilk aldığında fırçaya üfleyerek fazlasının uçmasını sağlayabilirsin.

İnternette gördüm bir makyöz, büyük yelpaze fırçayla sadece elmacık kemiği üstü göz altı diyebileceğim yere kelebek kondurur gibi sürüyordu fırçayı azıcık allık çok taze bir görünüm oluşturuyordu.

Yani allık sürmenin birden çok tekniği var Sevgiler, a.s.

Önce nemlendirici kremimi sürerim 3-5 sn sonra cildim kremi emmiştir ve allığımı sürerim hem kalıcı hem kremsi bi dokuya sahip olur.

bende allığımı fırçadan biraz üflerim o fazla tozu gitsn diye az bişe kalır onuda elmacık kemiklerime güzelce yaydırırım

kızlar ovunmek gıbı olmasın da benım yanaklarım cok guzel yanı sole solıyım hıc gulmeme grek yok yada nere sursem dıe dusunmeme cunku yanaklarımda belırgın allık surmek ıcın yaratılmıs sankı:):) :p ama sey bende fırcadan üflerım tozu gtsn dıe bıde allık surecegım zaman altına kesın az da olsa .fondoten surerm daha ıı duruor sevgilerrr.............:):)

yaa ben önceden elmacık kemiklerimin üstüne sürerdim az bi garip dururdu böyle çok belli olurdu şimdi bir arkadaşım doğal durması için aynen sür ve birazda anlına sür dedi ama ben gülerek sürüyorum süper oluyor anlımada az sürdüm mü çokta doğal

Ya esmer tenliyim hangi renk ve marka allık tercih etmeliyim kullanan varsa yardım edin gerçi bu sorumla ilgili alt bi forum var ama oraya cevap gitmiyo :sinifsinif:

''Yuvarlak bir yüze sahipseniz allığı, elmacık kemiklerinin altından şafaklara doğru ve şakaklara sürerek daha ince gösterebilirsiniz.''

bu cümlede ne demek istiyo anlamadım ben. beceremiyorum işte:KK43:

cnm belki allığının renginden kaynaklanıyor olabilir başka renkte allıkla dene bakalım aynı sorun olacak mı?

yaaa bende allık süremiyorum palyaço giibi olmuşsun dio annem :KK43: daha yeni aldım avondan inci tanelilerden kızlarrr nasıl sürmeliyim :KK43:

''Yuvarlak bir yüze sahipseniz allığı, elmacık kemiklerinin altından şafaklara doğru ve şakaklara sürerek daha ince gösterebilirsiniz.''

bu cümlede ne demek istiyo anlamadım ben. beceremiyorum işte:KK43:

canım benim de yüzüm yuvarlak ve hep bu sorunun cvbını aradım heryerde sonunda buldum.. aynanın karşısına geç gülümse allığı yanaklarının (güldüğünde tombişleşen) kısmına uygula. sonra gülümsemeden dur ve allığı uyguladığın kısmın hemen altınada bir miktar allık uygula dokundurup çekerek bende hoş oldu sende de olacağına eminim :)

bende allık fırçama biraz üflerim fazlalık uçunca sürerim sonra bide elmacık kemiklerim çıksın die yanaklarımı çukrlaştırıyorum süper oluyosositososito

X