Makyaj Ürünleri allık konusunda kızlar bilenlerden cevap bekliyorum

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

bayan1903

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2009
1.827
3
kızlarr size birşey danışmak istiyorum
benim vcildimle hiçbir problemim yok allaha şükür
sivilce vs.
ara sıra allık kullanyorum pastelin terracota allığı
esmer tenliyim bir de yüzüme hafif renk veriyor hoşuma gidiyo
ancak allık sürmeden önce yüzüme nemlendirici vs. sürmem gerekir mi acaba
yani direkt uyguladığım zaman cildimde sorun yapar mı
dertsiz başımı derde sokmaktan korkuyorum da
çok da bilgim yok bu konularda
bilenlerden yardım almak istedim
hangisi daha iyidri direkt sürmek mi nemlendiricinin üzerine sürmek mi
ve alık kullanmak cildi olumsuz etkiler mii

Son düzenleme:

canım bu konuda uzman değilim ben ama yıllardır allık kulanırım..bazı ürünler sivilce yapabilir tabii cildine ama her ürün yapıcak diye birşey yok...alta nemlendirici sürsen daha iyi olur, nemlendiricini sür cildin emene kadar bekle onun üzerine allığını sür..ben nemlendirici kullanıyor muyum hayır hiç kullanmadım şu ana kadar ben de birşey olmadı sivilce falan ama doğru kullanım şekli alta nemlendirici sürmektir canım..allık kullanmak da cildi olumsuz etkilemez elbette ama aldığın ürüne ve cildinin hassaslığına bağlı..cilde en çok cildin gözeneklerini kapatacak ürünler zarar verir allıktan çok örneğin bir toz pudra, fondoten gibi..allık daha masum bence :))
bir de mineral allık öneriyorlar onu da araştırabilirsin :)

anladım tatlım işte benm cildim de sorunsusz durup dururken başıma bela almayayım dedim senden bunları duyduğum iyi oldu ben de dediğin gibi uygulayayım bundan sonra cnm bana da allık daha masum geliyo ben terracota kullanıyorum ki sürdüğüm zaman da zaten çok değil hafif renk versin diye az sürüyorum çok sağol cevabın için birtek sen gördün benii kaç gündür cevap bekliyodum

rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu

Makyajdan yarım saat kadar önce nemlendirici sürmek lazım zaten. Yoksa cildin sürdüğün şeyi emmeye çalışır. Ayrıca nemlendirici makyajının kalıcılığını da sağlar.

nemlendirici sürmeden allığı sürersen allık uçar gider..toz toz durabilir yüzünde..
arkadaşlar zaten gerekeni söylemişler..

ben önce nemlendirici sürerim..
makyajımın bütün gün kalmasını istediğimde az şekilde pudra sürerim.
sonra da allığı uygularım.
ama sadece nemlendiricinin üstüne sürüyorum günlük kullanımlarda.

nemlendiriciyi de bence makyaj yapmasan da kullan. hafif bişey alabilirsin. mesela ben Garnier Esas Bakım kullanıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…