Allık göz rengine göre de seçilir. Gelin gözlerinizi öne çıkaracak allığı bulalım..

siyahtakibeyaz

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2013
80
4
34
doğru kullanılan anlık yüzünüzü daha ince ve güzel bir görünüme ulaştırır.. Allık yalnızca teninizi taze ve güzel göstermenin dışında gözlerinizi de ön plana çıkarır aslında.

-Seftali tonlarında- bir allık tercih ettiğinizde 5 yaş genç görünebilirisiniz ayrıca bu ton burun, yanak ve alın bölgelerine uygulayarak kemik yapısını belirginleştiriyor.

Daha seksi bir görüntü için de yanaklarınızı içeri çektiğinizde oluşan boşluğa -kahverengi allık- sürmeniz gerekir.
Yüzünüzü daha canlı ve parlak göstermek için likit allıklardan yararlanabilirsiniz.

Allığı sürerken önemli olan çizgi şeklinde sürmek değil fresh bir görüntü yaratmaktır. Burna çok yakın duran makyaj doğru değildir. Elmacık kemiklerin tam üzerine sürmelisiz. Ardından büyük boy fırça ile tüm yüze geçilmeli ve yüzdeki tüm kemiklere sürülmeli. Özellikle sedefli bir allığı kemiklere sürerseniz çok hoş ışık oyunları yaratıyor..

MAVİ GÖZLER
ŞEFTALİ DONUK PEMBE tonlarındaki allıklar gözlerinizi daha parlak gösterir. MÜRDÜM bi allık ise gözlerinizi arka plana iter,tercih etmeyin.

KAHVE RENGİ GÖZLER

koyu renk gözler yeşil benekler içerir Vişne veya pembe tonlar onları gün yüzüne çıkarır daha canlı bi ifadeye ulaşır gözleriniz.
Kahve rengi ve daha mat renksiz allıklar ise gözlerinizin içindeki yeşil beneklere karışır daha mat bir ifadeye sebep olur,tercih etmeyin

ELE GÖZLER

alt tonları yani pembe mor leylak gibi allık toları gözlerinizin etrafında olusan siyahi belirginleştirecek..
Turuncumsu pembelerden uzak durun çünkü bu renk elanın alt tonundaki griyi köreltiyor

Aklımda bulunsun,iç bu acıdan düşünmemiştim.Renk olsun diye sürdüğüm allık,meğer nelere kadirmiş.:KK55:

Aklımda bulunsun,iç bu acıdan düşünmemiştim.Renk olsun diye sürdüğüm allık,meğer nelere kadirmiş.:KK55:

Kesinlikle.. bende senin gibi düşünüyodum ama allıksız makyajı eksik buluyorum artık gözlerim kahve rengi mesela keske renkli olsa diyodum doğru allık kullanınca gözlerim daha bi hoşuma gitti ıslak gibi parlıyo ön plana cıkarıyo ...

Hani yeşil gözlüler?

allik-2791.jpg

Çoğumuz hiç makyaj yapmıyoruz desekte dışarı çıkarken yüzümüze allık süreriz...Peki allığızı göz renginize göre seçmeniz gerektiğini biliyormuydunuz...

Make Up For Ever'ın Eğitim Müdürü Erin McCarthy doğru allığı seçerken gözlerinizin size rehberlik etmesini ve allığın teninize uymakla kalmayıp gözlerinizi de ön plana çıkarmasını tavsiye ediyor.

Mavi gözler
Ne renk? Şeftali ya da donuk pembe gözlerinizi daha parlak gösterecek.
Uzak durun: Mürdüm. Gözlerinizi derinleştirmek yerine onları daha da arka plana atar.

Yeşil gözler
Ne renk? Pembenin her tonu. McCarthy "Bu renk gözlerinizin yeşilini daha da belirginleştirip onları daha çarpıcı gösterir" diyor.
Uzak durun: Koyu mor. Gözlerinizdeki yeşil beneklerin görünürlüğünü ortadan kaldırır.

Kahverengi gözler
Ne renk? Vişne rengi. Koyu renk gözler genellikle yeşil benekler içerir dolayısıyla pembemsi vişneler onları gün yüzüne çıkarır.
Uzak durun: Kahverengi ve renksiz tonlar. Yeşil beneklere karışır bu da sizii donuk ve renksiz gösterir.

Ela gözler
Ne renk? Alt tonlarında açık mor olan pembeler örneğin leylak... Böylece göz bebeğinizin etrafını renklendiren yeşil siyah ve koyu sarı hareler daha da belirginleşecek.
Uzak durun: Turuncumsu pembeler. Makyaj Uzmanı Jim Crawford "Bu renkler elanın alt tonundaki griyi köreltir" diyor.

X