Allahım çok şükür hamileyimi ama.......

xoxzlem77

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2007
266
1
47
arkadaşlar tüp bebek tedavisi sonucu nihayet hamile kaldım, şuan 4. haftadayım. Ama psikolojik olarak resmen çokmüş durumdayım, sürekli ağıyorum, sinirliyim, alıngan ve stresliyim. Saniyem saniyemi tutmuyo, birde bakıyorum dünyada benden mutlusu yok. İşin kötü tarafı ise kimse beni anlamıyor. Eşimle savaş halindeyiz. Çok korkuyorum bebeklerime birşey olcak diye Allahım sabır ver diye dua ediyorum ama yok elimde değil. Belkide bebeklerimi bu stresle kaybetmiş bile olabilirim diye düşünüyorum. Sizce bu bukadar kolaymıdır kızlar. Yani kaybetsem bi belirti olmazmı kanama falan. Allahım çok korkuyorum. Önceden olan belirtilerimde yok oldu, göğüs ağrılarım, kasık ağrılarım hepsi yok oldu. senağlamasenağlama

özlem canım tebrike ederim öncelikle gözünüz aydınnn sağlıcakla alırsın inşallah kucağına

aklına kötü şeyler getirip meleğinide üzme annesi sakın kendini dinleme sakın için rahat edecekse dr a görün istersen ama eşinlede konuş sana daha ilimli davransın hergün hamile olunmuyor tatlım tekrar tebriklerr

canım kanama olmadan düşük asla olmaz.

düşüğün en önemli belirtisi ağrılı kanamadır.yani bebek kanamayla rahim dışına atılır.

ya niye böyle yapıyorsun neden mutsuzsun, karnında senin kanından canından minicik yavrun var ,sen ne yaşarsan oda içerde onu yaşıyor onun şuan tüm dünyası sensin ,senin tüm dünyanda oysa üzülmene gerilmene sebep ne,neden mutsuzsun ben şuan hamile kalmak için neleri vermezdim,

neden bu kadar mutsuz olduğunun farkındamısın peki ,

arkadaşlar tüp bebek tedavisi sonucu nihayet hamile kaldım, şuan 4. haftadayım. Ama psikolojik olarak resmen çokmüş durumdayım, sürekli ağıyorum, sinirliyim, alıngan ve stresliyim. Saniyem saniyemi tutmuyo, birde bakıyorum dünyada benden mutlusu yok. İşin kötü tarafı ise kimse beni anlamıyor. Eşimle savaş halindeyiz. Çok korkuyorum bebeklerime birşey olcak diye Allahım sabır ver diye dua ediyorum ama yok elimde değil. Belkide bebeklerimi bu stresle kaybetmiş bile olabilirim diye düşünüyorum. Sizce bu bukadar kolaymıdır kızlar. Yani kaybetsem bi belirti olmazmı kanama falan. Allahım çok korkuyorum. Önceden olan belirtilerimde yok oldu, göğüs ağrılarım, kasık ağrılarım hepsi yok oldu. senağlamasenağlama

Korkma arkadaşım bende yaşadım bu korkuları..hep kaybetme korkusu yüzünden oluyor bunlr,karamsarlığa kapılıyorsun..haklısında aslında...Şunu bilki, bebeklerinin bu dünyada yiyecek ekmeği, içecek suyu varsa dünyaya geleceklerdir...Allah isterse eğer, yazdıysa olacaktır.İçini rahat tut, yapacak hiçbir şeyin yok anne karnında bebeğe hiç bir müdehale edilemiyor, allaha kalmış herşey, bekle ve gör, umaım beklerine kavuşursun..Haa birde bir gün olan belirtiler bir öncekini tutmaz, yani bir gün miden bulanıyorsa ertesi gün bulanmayabiliyor, içini rahat tut...

canım kanama olmadan düşük asla olmaz.

düşüğün en önemli belirtisi ağrılı kanamadır.yani bebek kanamayla rahim dışına atılır.

ya niye böyle yapıyorsun neden mutsuzsun, karnında senin kanından canından minicik yavrun var ,sen ne yaşarsan oda içerde onu yaşıyor onun şuan tüm dünyası sensin ,senin tüm dünyanda oysa üzülmene gerilmene sebep ne,neden mutsuzsun ben şuan hamile kalmak için neleri vermezdim,

neden bu kadar mutsuz olduğunun farkındamısın peki ,

bilmiyorum canım yaaa, sapıttım iğce, bende anlayamadım. Herşey batıyor bana. Sanırım hamilelik psikolojisi diye buna diyolar. İçimi rahatlattın canım benim kanamam çok şükür olmadı. Kendime çeki düzen vermeye çalışcam. Daha 2 ay önce bende senin durumundaydım. Hamile kalmak için neler yapmadım. Beklemenin nekadar zor olduğunu biliyrom. Allah inşallah en kısa sürede bebeğine kavuşturur seni.

saol canım inşallah isteyen herkes bebeğine sağlıkla kavuşur.

nolur üzülme bak bu en güzel zamanların ,eşinle bunun tadını çıkarın. beklediğiniz istediğiniz şey artık sizin ,bunun keyfini yaşayın,ya karnında bir insan büyüyor ya sadece sizin parçanız olan sizden olan ,şu an bir mucizeyi yaşıyorsun ,bunun hayalinden bile vazgeçen okadar insan varki,

hadi ayağa kalk silkelen,bebeğine dokun onu ne kadar sevdiğini düşün eşini ara güzel şeyler söyle, eşim beni anlamıyor demişsin onuda anla sen bile kendini anlayamazken oda hamile bir eşi seninle keşfedecek,oda bu duruma o kadar acemiyki ,sen kendini ona güzel bir dille anlatmalısın. hadi ama mutlu olun,

onu kaybetmekten korkma ,sadece onu yaşa

seda_SARI yazdıklarından bende aldım alacağımı teşekkür ederim cidden. benimde 4yıldan sonra oldu hemde tedawi görmeme rağmen kendiliğinden oldu tedawiyle değil. şuan 6 haftalığız ama o kaybetme korkusu insanın sewincini gölgeliyor we geriliyorsun mutsuz oluyorsun. herşeye alınıyor ağlıyorum ki asla böle bi tip değilimdir.eşimden hep anlayış bekliyorum ama negüzel söylemişsin biz kendimizi anlayamıyoruzki eşimiz nasıl anlasın :)) çok doğru eşlerimizide bizim yönlendirmemiz lazım onlarda bilmiyorki ne yapacaklarını.. tekrar sağol allahım inşlh isteyen herkeze yaşatsın bu duyguyu. artık korkmayacam allaha emanet bebeğimde bizde herşey olacağına warır. ama biliyorumki bebeğim gelişimini tamamlayınca sağlıkla kolaylıkla doğucak we kucağımıza alacağız onu:)

tbr ler allah sabir versin bencede kaybetme korkusundan oluyor ama kendini kendin teselli edebilirsin vernede allah almak isterse zaten alir senin stres yapamana gerk yok bebekleri cok seviyorsan stres yapmamilisin bence

özlemcim kendini rahatlat biraz bak çok şükür bebişlerin var,sağlıklılar,rrahat ol,eşinle de aranı düzelt,herşey daha ii olacak ozaman sana çok destek çıkacaktır.Stres yapacak bişey yok baksana :))

gebeliğinin tadını çıkar
hamileliğinin kıymetini bilmelisin
bu duyguyu hiç yaşamayabilirdin
çok zorda hamile kalmışsın boşuna kendini yorma canım
hiç birşeyi takıp dert etme herşey olacağına varır
allah tamamına erdirsin

olumsuzluklardan sıyrılman lazım tebrik ediyorum Allah tamamına erdirsin bu arada bebeklerim demişsin sanırım ikiz Allah sağsalim kucağına almanı nasip etsin darısı başımıza inşallah

öncelikle hayırlı ugurlu olsun rabbim tamamına erdirsin 1.cisi asla eşinden beklentilerin olmasın ne duygusal nede yardım bende öyleydim ama insan hamilelikte bekliyo işte çocuk gibi oluyosun elinde degil bi kagıda kimsenin görmiyecegi bi yere koy ve her gün oku ( hamileyim şükürler olsun .mutluyum .huzurluyum. yalnız degilim bebişlerim benle)bu ikincisiydi 3.cüsü ise tüp bebekte 5 tane bebiş oluyo genelde 2.si yada 3 ü ölüyo oda rabbim tarafından digerlerine ve anneye zarar vermeden kanamayla vücuttan atılıyo hiiiç merak etme rabbim işini bilir RELAX 4.cüsü taddddını çıkar herzaman HAMİLE olamıyo insan

evet cok sukurkı hamılesın burda yıllardır ugrasanlar var cok kotu durumda olanlar var ılk once halıne sukret.ve kendını ferah tut.allah yar ve yardımcın oldun bebeklerınle mutlu huzurlu gunler gecırmen dılegıye

öncelikle tebrikler
allah tamamına erdirsin
merak etme aynı durumlar bendede vardı ilk aylarda
belli bir aydan sonra geçiyor
sen kendini rahat tut

canim oncelikle tebrikler.Allah tamamina erdirsin.
bence boyle seyler düsünüp de ne kendini ne de esini uzme.
iyi dusun iyi olsun.hamileliginin tadini cikar.eger dusuk olsaydi mutlaka bir belirtisi olurdu kanama,sanci,vs...Allah bebisini sana bagislasin,sag salim kucagina almayi da nasip etsin insallah....

canım üzme bu kadar kendini....evet hamileliğin tadını çıkartmaya bak,her an hamile kalınmıyorki....:)içinde bir canlı büyütmenin,beslemenin keyfini çıkar...tabiki zorlukları olucak,mide bulantısı,gerginlik,sinir,ama unutmaki bunları sana o minicik meleğin yasatıo,bırak yasatsın,zevk almay abak canım.eşinlede konuş,dedikleri gibi kızların,ona seni anlaması için yardım et....ve sağ salim meleklerine kavus .....cok sevindim,kaybetme korkusu nedir bilirim,ama hakkımızda hayırlısı canım ya,,,tebrik ederim cANIM.meleğinle birlikte mutlu kal.....

X