allahım ben bu kadar kötümüyüm?istediğim sadece bir bebek,bir evlat...

btly

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
147
19
artık bebek umutlarımı kaybetmek üzereyim.2 senelik evliyim.yaşım 30.artık bazı şeylerin sınırında hissediyorum kendimi.geçen temmuz hamile kaldım.daha doğrusu idrar testinde öğrendim.kan testinde değerlerim düşük çıktı.doktor rahimde keseyi göremeyince DIŞ GEBELİK dedi.o ana kadar öyle birşeyin varlığından bile haberdar değildim.6 haftalıkken bebeğimi iğneyle düşürdüler.2 ay sonrada tedaviye başladık.çünkü dış gebelik geçirenlerin tekrar dış gebelik geçirme ihtimali daha yüksek.klomen,çatlatma iğnesi,aşılama derken olmadı.tam ümitlerimi kaybetmek üzereyken normal yollardan martta hamile kaldığımı öğrendim.tabi ilk gebeliğin korkusuyla sürekli kanda bhcg testlerini yaptırıyorum.herşey normaldi.ta ki...8.haftaya kadar.inanın bir sabah üstelik hiçbişey yokken içimde müthiş bir sıkıntıyla uyandım ve saabahın 7.sinde bebeğimin kalp atışlarını duymam gerek dedim.doktora gittim ve kalp atışlarını göremedik.doktora gittiğimde 7+5 teydim.doktor bebeğin boyunu ölçtü.7+4'te gelişim durmuş.hayatımın en büyük şokuydu.şimdi bile bunları yazarken canım nasıl yanıyor anlatamam.şimdi çok korkuyorum.3 ay önce nasıl hamile kalırım derken şimdi acaba hamile kalırsam yine olurmu diyorum.böyle bir acı yok.
bebeği aldılar.bebeğimi parça parça düşürdüm.canımdan can gitti.şimdi tekrar ne zaman hamile kalabilirim diye düşünüyorum.arkadaşlar kürtajdan ne kadar zaman sonra hamile kaldınız.duyduklarınız yada bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

Çok geçmiş olsun btly...
Acını anlayabiliyorum çünkü ben de 16 Mart'ta kürtaj oldum. Benimde bebeğimin kalp atışları duyulmadı ve gelişmediği anlaşıldı..
Ama lütfen umudunu kaybetme, ben de 30 yaşındayım canım ve emin ol ki bu yaş hiçbir şey için geç bir yaş değil.
Herkesin bünyesine göre değişebiliyordur durum elbette ama bana doktorum kürtajdan sonra 2 regl geçirdikten sonra hamile kalabileceğimi söyledi.
Ben de kan pıhtılaşması da çıktı, şimdi aspirin ve folic plus kullanıyorum, hamile kaldığımda ise iğnelere başlayacağım.
Ama umudumuzu yitirmememiz, kendimizi korkutup strese girmememiz gerek canım.
Ben inanıyorum, bir daha ki hamileliğim güzel bir şekilde sonlanacak lütfen sen de inan.
Hem hiç hamile kalamamak daha büyük bir sorun, bizler en azından hamile kalabiliyoruz.
Lütfen umudunu yitirme, kendini de korkutma.
Dilerim yeniden hamile kalır, bebeğini sağlıkla kucağına alır ve güzel günlerde büyütürsün.

canım çok geçmiş olsun.inan seni çok iyi anlıyorum.çünkü bende 3 düşük yaşadım.2.5 senelik evliyim 25 yaşındayım.hayırlısı böyleymiş napalım.isyan etme hep kendinden daha zor durumdakileri düşün.ya sakat olsaydı,ya son aylarda düşseydi.daha kötüsü hep daha kötüsü.bunları yaşayanlarda var hepimizin çevresinde.bebeğimizin hareketlerini hissetseydik inan daha zor olurdu kopması.bende çok üzüldüm,çok ağladım,hiç atlatamıcam zannettim o günleri.ama rabbim sabrını veriyo.inşallah bizede sağlıklı evlatlar nasip eder.rahim filmi çektirdindin mi peki?

merhaba,
lütfen umutsuz olma.. ben de bir düşük yaşadım, 30 yaşındayım..üstelik bağışıklık sitemimde de problem var.. ama umutlu olmak lazım.... çalışmalara devam....

Çok üzülüyorum bebek bekleyen annelerı okudukca senağlama

bekarken ileride cocugum olur mu olmazmı dıye düşünmüyosun,ben bu sıteye uye olana kadar aklıma hiç gelmemişti.evlenıcektım ve bebek yapcıcaktım,bu kadar basıttı hersey.benneyaptımki

ama şimdi düşünüyorum ya bende hasret cekersem dıye.hayırlı sağlıklı 4 bebgım olsun derken,artık ya kalamazsam dıyorum.

Rabbım herkesın yardımcısı olsun,insallah Allahım ol derde olur.Sadece ınancımızı kaybetmeyelım dıyorum,isyan etmek,neden demek,ümit kesmek olmaz.

Allah gönlümüzdekilerı versın,ne dıyım:çok üzgünüm:

of offf içim acıyor yaa
dualarımm sizlerle kızlarr
rabbim dileyen isteyen herkese annelik duygusunu tattırsınn
bununla imtahan etmesin hiçbirimizii :Saruboceq:

inşallah kızlar dediğiniz gibi olur.ben bütün testlerimi yaptırdım.düşük parçayıda patolojiye gönderdim.şimdi ondan sonuç bekliyorum.bir de doktorum genetik testi istedi.şimdi onun için gün aldım onu yaptıracağım.ama inanın çok korkuyorum.doktorum en azından kendin hamile kalabiliyorsun dedi ama ya yeniden olmazsa...

kürtajdan yada düşükten ne kadar zaman sonra hamile kalınıyor.hemen o ay lohusayken yani hamile kalan varmı hiç duyduğunuz.çünkü lohusayken de yumurtlama oluyormuş.ban doktorum sadece 1 ay bekle dedi.herkes 3 aydan bahsediyor.doktoru 1 ay süre veren vermı???

cok buyuk gecmis olsun canim
yuce rabbim sabrini deniyor olsa gerek isyan etme...herseyin hayirlisini verir rabbim...yasadigin o kadar talihsizligin uzerine inan yakin zamanda duyariz hamileligini...sakin umidini kaybetme bak neler okuyoruz kac yildir cocuk bekleyip cocuk sahibi olanlari doktorun cocugun olmaz deyip cocuk sahibi olup kocasinin ve ailesinin inanmayip dna testi isteyenleri biliyoruz dimi tatlim o yuzden sabrini umidini kaybetme....yuce rabbim isteyen herkesi cocuk sahibi yapsin kimseyi bebeginin sesinden mahrum etmesin...

cnm moralini bozma ablam 37 yaşında hamile kaldı yaşı kafana takma nolur bol bol dua et ve inan. dış gebelik tedavisi olan bir durum. bebek sahibi olman zor değil sadece daha fazla kontrol altında olacaksın.
diğer sorunu bilmiyorum cnm ama en azından bu yaş meselesini yazmak istedim.
Allah gönlüne göre versin. isyan etme. elbet olacak vaktini bekliyor kereta.

geçmiş olsun canım...ama çok üzülüp yıpratma kendini..bide şu açıdan düşün..ne güzel hamile kalabiliyorsun....yıllardır bunu hiç hissedemeyenlerde var...Allah büyüktür umudunu yitirme..mutlaka birgün çok yakında sağlıklı bir gebelik geçireceğine inanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…