Allah rızası için, kendime dua istesem?

moonlight_mj4ewr

Evlâd-ı Osmanlı
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2012
849
14
Merhaba ablalarım. Ben 18 yaşında bir kızım.
Öncelikle biliyorum çok daha büyük dertler var dünyada ama herkesin derdi kendine acı verır..
Umarım konum kapanmaz, kapansa bile sizden dua istiyorum. Çünkü başka çarem de kalmadı.
Neyse, ne için istediğime gelince....
Ben birini seviyorum aylardır...
Baya uzun bir zaman oldu. Ancak o sevmiyor beni. Ve bu benim zihnimi çok meşgul ediyor. Üzülüyorum :KK43:
Niyetim sevgili olmak değil. Ben flörte de karşıyım zaten. Onun beni sevdiğini bilsem ve beni bekleyeceğine dair söz alsam, ömür boyu onu beklerim, bana yeter bu şimdilik.
Neyse işte. Ben ona olan sevgim sayesinde namaza da başladım, ancak yarım yamalak olsa da devam etmeye çalışıyorum. Namazın sonunda dua ediyorum. Rabbimden bir dileğim var.
"Eğer o benim için hayırlıysa, o da beni sevsin. Eğer değilse, benim ona olan aşkım son bulsun."
Belki küstahça bir istek biliyorum Allah affetsin beni. Ama beni o kadar meşgul ediyorki düşüncesi. Sınavlarıma çalışmıyorum, aklım dağınık. Artık hayatımı etkilemeye başladı.
Benim dua isteyecek kimsem yok. Kimseye anlatamam derdimi etrafımda, utanırım... O yüzden düşündümki.. Burada temiz niyetli bır çok ablalarım var, anlarlar beni. Bir kişi bile dua etse inanılmaz mutlu olurum.
Eğer namazımı sürekli kılan biri olsaydım istihareye yatardım bunun için ancak, Rabbime karşı yüzüm yok, günahım çok. Utanırım istihareye yatmaya, zaten o duam kabul olur mu bilemiyorum.
Eğer öyle düzgün birini bulursam istihare isteyeceğim bu iş için. Bu belirsizlik öldürüyor beni.
En ufak bir olumlu ya da olumsuz belirtide yolumu çizeceğim ben de.
Lütfen alay etmeyin benimle... Biliyorsunuzki, aşk acısı insana çok büyük azap verir. En samimi dileklerinizi ve dualarınızı istiyorum :KK43: adımı da söyleyebilirim isterseniz... Bir duaya, bir ışığa muhtacım. Çok görmeyin bana lütfen.....:KK43:

güzelim öncelıkle namazı sevgılın için değil Allah rızası için kılmalısın..dur ezan okundu namaz kılıyımda sevdıgım cocuk için dua edıyım nıyetıyle bır adım atamazsın..herseyden önce derslerın onemlı senın gelecegını elın adamı kurmaz emın ol baban bıle kurmaz gelecegını kendın kuracaksın bunun içinse derslerıne konsantre olacaksın..yarın mubarek gün emın ol duam senınle olacak ama kendını yıpratma elın cocugu için once kendını ve kendı gelecegını düşünmelisin

güzelim öncelıkle namazı sevgılın için değil Allah rızası için kılmalısın..dur ezan okundu namaz kılıyımda sevdıgım cocuk için dua edıyım nıyetıyle bır adım atamazsın..herseyden önce derslerın onemlı senın gelecegını elın adamı kurmaz emın ol baban bıle kurmaz gelecegını kendın kuracaksın bunun içinse derslerıne konsantre olacaksın..yarın mubarek gün emın ol duam senınle olacak ama kendını yıpratma elın cocugu için once kendını ve kendı gelecegını düşünmelisin

Benim başlamam şöyle oldu canım. Facebookta bişey gördüm, "her namazdan sonra Allaha uzun uzun senden bahsediyorum."
Bu söz beni harekete geçirdi, birden içime namaz kılma isteği geldi. Ondan önce hep üşenirdim ama şimdi üşenmiyorum... Hep şükrettim Allahım cok şükür beni huzuna kabul ettin diye.... Esasen onun yüzünden değil ama içimden de geliyor ama en başta o sebep oldu. Yani onun için kılmıyorum sadece :)
Gerçekten çok teşekkürler..ben de her ne kadar sizin gibi düşünsem de sevgisi ağır basıyor :KK43:

Son düzenleme:
Benim başlamam şöyle oldu canım. Facebookta bişey gördüm, "her namazdan sonra Allaha uzun uzun senden bahsediyorum."
Bu söz beni harekete geçirdi, birden içime namaz kılma isteği geldi. Ondan önce hep üşenirdim ama şimdi üşenmiyorum... Hep şükrettim Allahım cok şükür beni huzuna kabul ettin diye.... Esasen onun yüzünden değil ama içimden de geliyor ama en başta o sebep oldu. Yani onun için kılmıyorum sadece :)
Gerçekten çok teşekkürler..ben de her ne kadar sizin gibi düşünsem de sevgisi ağır basıyor :KK43:

peki o sevdıgın cocugun sana olan ilgisi nasıl sınıf arakadsın falan mı yanı sureklı yanyana geldıgın bırı falan mı onda bazı ışıkları goruyomusun sana karsı bakısı ilgisi vs eğer ondada varsa bu tür hisler cık karsısına anlat durumu boyle boyle dıye eger sevmıyosa en azından bı kere acı cekersın sonra zamnla unutursun ama bıkere onun agzını araman lazım

o benı sevmıyor yazmıssın sımdı gordum onu sevmıyosa ve illa sevmesını istıyosan ne kadar mutlu olacaksınız kı o yanımda olsun ben onu bısekılde kendıme aşık ederım dusuncesı içersındeysen asrın hatası yaparsın canım bırak bosverrr daha unıversıteye gıdeceksın neler neler cıkar karsına

Onun sevgisinden emin değilim işte... Çünkü belli eden biri değil. Gözgöze gelince mesela bana gülümsüyor acayip bi şekilde. Daha bir sürü şey var ama telefondan anlatamıyorum. Benim de amacım o benim için hayırlıysa o da sevsin ama değilse benim sevgim de geçsin. Aşkin tesadüf olduğuna inanmıyorum ben... Boşu boşuna sevmemişimdir onu gibi geliyo. Ne biliyim kaybedilmeyecek kadar değerli bir insan gibi geliyor. İşte bu düşünceler beni harekete geçiren...iyi ya da kötü son bulması için bu sevginin... :KK43:

Onun sevgisinden emin değilim işte... Çünkü belli eden biri değil. Gözgöze gelince mesela bana gülümsüyor acayip bi şekilde. Daha bir sürü şey var ama telefondan anlatamıyorum. Benim de amacım o benim için hayırlıysa o da sevsin ama değilse benim sevgim de geçsin. Aşkin tesadüf olduğuna inanmıyorum ben... Boşu boşuna sevmemişimdir onu gibi geliyo. Ne biliyim kaybedilmeyecek kadar değerli bir insan gibi geliyor. İşte bu düşünceler beni harekete geçiren...iyi ya da kötü son bulması için bu sevginin... :KK43:

şöyle bi profılını inceledımde bu cocuk senın kafanı fena bozmus :) konseri var demıssın bıyerde senden buyuk bırımı yoksa ? ve kova erkegı dıye adlandırmıssın ne olmus kova olduysa ulasılmaz bıseymı ? sen incüğe büncüğe cok takmıssın guzelım rahat ol bıdahamı geleceksın dunyaya elin cocugu için ne kafanı yoruyosunkı sen,olursa olur olmazsa olmaz,psikolojını bozmus bu cocuk senın cok fazla düşünmemeye gayret goster,iş cıkıs saatım gelınce bırden cıkmak zorunda kaldım canım kusra bakma..kaybedilmeyecek kadar değerli bir insan karsına hep cıkacak..sadece dunyada o yok at gozlugu cıkar aç gozerını etrafına bak emın ol senı seven cok kısı vardır..

şöyle bi profılını inceledımde bu cocuk senın kafanı fena bozmus :) konseri var demıssın bıyerde senden buyuk bırımı yoksa ? ve kova erkegı dıye adlandırmıssın ne olmus kova olduysa ulasılmaz bıseymı ? sen incüğe büncüğe cok takmıssın guzelım rahat ol bıdahamı geleceksın dunyaya elin cocugu için ne kafanı yoruyosunkı sen,olursa olur olmazsa olmaz,psikolojını bozmus bu cocuk senın cok fazla düşünmemeye gayret goster,iş cıkıs saatım gelınce bırden cıkmak zorunda kaldım canım kusra bakma..kaybedilmeyecek kadar değerli bir insan karsına hep cıkacak..sadece dunyada o yok at gozlugu cıkar aç gozerını etrafına bak emın ol senı seven cok kısı vardır..

Keman çalıyor canım keman kursunun konserleri oluyormuş ona gittim çok güzeldi :) 48 gün büyük benden :)
Evet bilmiyorum öyle biraz dozunu kacırdım. Dediğim gibi en başlarda hep bastırdım duygularımı. Ama sonunda çok fena bir şekilde geri geldi ona karşı duygularım. Anladımki bastırmakla olmuyor..zaman gerekli unutmak için ama onu şu veya bu sebeple görüyorum ve herşey başa sarıyor... Okul mevzusu tamamen kapanınca sonsuza dek kaybedeceğim :KK43:

X