Allah demek nasip meselesi

askitotomsu

Yiğit Aras_SMA destek
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
10.869
7.479
Adamın biri her zaman Allah Allah diye zikrederdi.
Bir gün şeytan ona gelip:

-Ne diye durmadan Allah Allah deyip duruyorsun? Bir kerecik olsun sana Allah: "Lebbeyk kulum, ne istiyorsun?" dedi mi? Daha ne kadar Allah deyip duracaksın, dedi. Bunun üzerine o zat, zikri bıraktı. Gönlü kırık halde yatıp uyudu. Rüyasında Hızır'ı gördü.

-Neden Allah demeyi bıraktın diye sordu Hızır ona.

-Yaptığım onca zikre karşılık Hak katından "Lebbeyk, buyur" sesi gelmedi. Ondan bıraktım.

Hızır'ın cevabı son derece düşündürücüydü:

-Ey Allah'ın kulu! Senin Allah demen, Allah'ın "Lebbeyk kulum, buyur" demesi sebebiyledir. Senin Allah diyebilmen, Allah'ın sana duyduğu sevginin göstergesidir.

İnsanın Allah'ı bilen ve inanan bir kalbe, Onu her zaman övgüyle anan bir dile sahip olması, nimetlerin en büyüğüdür. Allah'ı tanımaya ve zikre muvaffak olmuş bir insanı, Allah rahmetine almış, yaptığı kulluğu kabul etmiş demektir.

mehmet dikmen'in ailemle her gün bir hayat dersi öğreniyorum kitabından alıntıdır

Son düzenleme:

Allah razı olsun.. bu yazıyı okuyabilmek de nasip meselesi çok şükür Rabbim sana..

Mevlit Kandili için ortak hatme katılmak isteyenler, Ramazan hatmine var mısınız (dualarımız sizinle) konusuna bakıp cüz alabilirler
herkes kendi hayırlı niyetiyle katılabilir, 13 ocak kandilde hatim duası yapıp hem kendimize hem birbirimize dua etmek istiyoruz
ortak ibadetlerin sevabını unutmayalım arkadaşlar :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…