Allah Anne Babanın da Hayırlısını Versin !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KarisikDunya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2022
246
191
37
Merhaba arkadaşlar, sizin de bakış açılarınız benim için önemli.

Ciddi kronik rahatsızlıklarıma karşın 3. gebeliğim profesör dr hocalarımızın takibi ve destekleriyle gebeliğin 6. ayına ulaştık. Şimdi son 3 aylık sıkıntılı süreç sonunda inşallah bebeğimizi kucağımıza alacağız. Ailem destek olmak yerine yer yer köstek oldular. Onları affedemiyorum.

Dediğim gibi affedemiyoruz çünkü eşim de çok çaresiz kaldı, maddi/manevi tükendik, benim annem de babam da devletin üst mertebelerinden emekli (durumları bizden misliyle iyi) ve biz evsiz kaldığımızda dahi destek olmak yerine kendileri yazlık ev derdine düştüler.

Eşim onlara yalvarırcasına kadın tuttum, yemeği, temizliği yapacak, anne sen sadece Karışık Dünya’ nın yanında dur, atak geçirince babamla hastaneye yetiştirin ya da bana haber verin izin alıp geleyim dedi. Farklı günlerde 2 gün durdular ben atak geçirirken yardımcı kadın son seviyede farketmiş, eşimin akrabalarını çağırmış ama benim annem ve babam gelmedi.

Şimdi beni ve karnımdaki bebeğimi ölüme terkeden anne ve babamla konuşmuyoruz, annem tutup eşimin teyzesine benim de hemoglobin seviyem düştü kendimle ilgilenmem gerekiyor demiş, yahu ben bu halde tüm değerlerim altüst onları görmüyorum bile çünkü ataklarım sıklaştı, hal böyle olunca eşimin akrabaları da bunlar nasıl insan diyor.

Şimdi Allah izin verirse 3 ay sonra doğumum olacak ve yine annem gelmeyecek çünkü eşim bunca boşvermişliklerini yaşayınca onlar hayatımıza dahil olamazlar, hadi torun nedir bilmiyorlar ama sen evlatlarısın, senin ölme ihtimalini bile umursamadılar diyor. Nitekim haklı da ama benim içimde ölenleri tahmin bile edemez.

Arkadaşlar dünyanın merkezindeki bu kibirli insaları ben artık anne baba gözüyle göremiyorum. Ne kötülüklerini isterim ne de iyiliklerini. Hiç benim hissedeniniz var mı? Annem büyük teyzesine nasılsa sonunda barışır demiş. Doğumumda yanımda ne annem ne de başka bir yakınım olacak, yapayalnız olacağım sadece eşim ve tutacağımız kadın olacak.

Eşinizle evliliğinize karşı çıkıyorlar mıydı? Onlarda bir "ne hali varsa görsün" modu var gibi geldi bana. Ama tabiki yine de çocukları ne hata yaparsa yapsın destek olmalılar. Konunun detayında başka şeyler var gibi geldi

Çok geçmiş olsun rahatsızlıginiz nedir sürekli atak geciriyorsunuz. Gebelikten önce atak risklerini göz aldınız mı. Benimde rahatsızlığın vardoktorum. Bebek istiyorsun ama sağlam atak gecirebilirsin ya da çok güzel bi hamilelik geçirirsin diye bana bıraktı . Eşinizle bunları dusunmusmuydunuz. Doğum ve sonrası güzel geçer umarım

Aileniz için bişey diyemiyorum Allah kalplerine merhamet versin

Diğer iki gebelik sonucu sağlıklı iki çocuğunuz var mı ?

Bu kadar riskli bir durumda üçüncü gebelik yaşamanıza tepkili olabilirler mi?
Yani bu kadar ciddi durumlar varsa neden üçüncü diye size kızgın da olabilirler bence
Ben de bunu söyleyecektim ama sanki diğer iki gebelik sağlıklı sonuçlanmadi gibi geldi çünkü çocuklarından hiç bahsetmiyor.

Benimde rahatsızlığım var sizinki kadar ciddi olmamasına rağmen ileride evlenirsem nasıl çocuk yaparım nasıl bakarım diye düşünüyorum sizin çok kronik rahatsızlığınız olmasına rağmen o çocukları düşünmeksizin 3.hamile kalmışsınız.

Nasıl evsiz kaldınız? Evet aileler çocuklarına destek olabilmeli ama ailenizin maddi durumu iyi diye onlara da güvenmemelisiniz. Hem maddi durum kötü, hem sağlık sorunlarınız var ve 3.hamilelik var. Aileniz bu yüzden boşvermişlik yapıyor olabilir haklı olarak.

Ben de bunu söyleyecektim ama sanki diğer iki gebelik sağlıklı sonuçlanmadi gibi geldi çünkü çocuklarından hiç bahsetmiyor.
Şimdi baktım öyleymiş.
Ben olsam ben de kırılırım.
Muhtemelen hastalığından dolayı hayatını riske attıkları için korkuyorlar endişeleniyorlar ama çocuğunun kararı buysa destek olmaları lazımdı.
Haklısın konu sahibi
Umarım bebeğini sağlıkla alırsın kucağına

Şimdiye kadar çok nazlarına oynadıysanız alışmışlardır.
O da kudurmuştan beter derler.

Her şey güzel olacak sakin ol, tek başına her şeyi yapabilirsin. Allah öyle bir güç veriyor. Korkma hiç yalnızım diye. Sağlıkla süreci atlatmaya odaklan

Ciddi bir hastalık varken anne babaya güvenip çocuk yapılmasını doğru bulmuyorum. Ki çocuk yapılıyorsa elde birikmişinizin olması lazımdı. Ama tabiki bu durum siz atak geçirirken ailenizin yazlık peşinde olmasını masumlaştırmaz maddi destek olmak zorunda değiller ama manevi olarak yanınızda olmalılardı. Hatalarını anlayıp gönlünüzü alana kadar konuşmayın onlarla. Sağ salim sağlıkla gelsin bebeğiniz.

Öncelikle geçmiş olsun. Sağlıklı doğumlar diliyorum. Sağlık sorunlarınızda yanınızda olmaları gerekirdi bu konuda hak verdim size ancaak

Şimdi geçmiş konularınızı okudum. Eşiniz oldukça sorunlu bir tip ve teyzesiyle de hastalıklı bir bağı var. Teyzesinin kumar borcu olmasaydı maddi olarak rahatta olacağınızı yazmışsınız. Anne babalar çocuğunun sürünmesine göz yummasın elbette ama damadı teyzesinin kumar borcunu ödüyorken kimseyi de fedakarlık yapmadı diye suçlayamayız diye düşünüyorum. Adam kendisi düşünmüş mü kendisini ki kaynanasına kayınpederine beni düşünmediler diye kızıyor?

Onun dışında bu evlilik onaylamadıkları bir evlilik miydi?

Eski konulariniza baktim.
Bu adamı nerde buldunuz?
Yani anne babaniza sitem etmek yerine kocayi boşasaniz nasil olur?
Büyük konuşmak istemem ama kizim kalkip eşiniz gibi bir adami damat diye getirse bende Tüyerim.
Adam teyzem için ölürüm ve öldürürüm diyen, size sinek muamelesi yapan bir tip. Birde bu herif ailenize küfür ediyormuş.
Dua edin aileniz yılda bir evinize geliyor. Ben olsam il degiştiririm

Bu kadar riskli bir durumda üçüncü gebelik yaşamanıza tepkili olabilirler mi?
Yani bu kadar ciddi durumlar varsa neden üçüncü diye size kızgın da olabilirler bence
Hiçbiri yaşamıyor tüm tedbirleri henüz alabildik öncesinde de destek olmadılar

Hiçbiri yaşamıyor tüm tedbirleri henüz alabildik öncesinde de destek olmadılar
Allah sağlıklı doğum nasip etsin. Neleri atlatmissiniz bunu da atlatırsınız. Beklentiyi kesin uzulmemis olursunuz. Şuan kendinize ve bebeğinize odaklanın onlar seni umursamiyorsa sen de umursama çok zor ama mecbursun.

Annemler değil teyzesi başımda durdu diye zaten eşim de zırvaladı o dönem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…