All-Star Diyet Yarismasi...

Cok guzel yazmissin canim:) ben de inat ettim, kilom 1 ay da ayni kalsa birakmicam diyeti. Sonucta guzel beslendigimi biliyorum, e illa azalicak o yaglar. Tarti ne derse desin, zaten guvenmiyorum salak tartima

Kizlar bunu buldum. Ne kadar isinize yarar bilmiyorum. Ben uygulayabilirim ama tavuk ve et tercih etmiyorum. Yerine sadece balik mi koyarim. Buldum patatiz. Ornek olarak koyalim.

----------------------

Karbonhidrat Rejimi Listesi
Karbonhidrat rejimi listesinde hangi gıdalar olmalıdır? Tahıl ürünleri karbonhidratça zengin ürünlerdir. Karbonhidrat rejiminde et ürünleri, yumurta, süt ürünleri, meyve ve sebze ağırlıklı gıdalar tüketilmesi gerekir.

Kilo vermek hastalık riskini azaltmak ve sağlığını en iyi hale getirmek için bu diyetin en ideal bir diyet olduğunu kanıtlayan birçok bilimsel araştırmalar mevcuttur. Hangi gıdaları yemeniz gerektiği sağlık durumunuza ne kadar kilo vermek istediğinize ve ne kadar spor yaptığınıza bağlı olarak değişmektedir.

Karbonhidrat rejiminde yememeniz gereken gıdalar; şeker, buğday, bitkisel yağlar, trans yağ asitleri, diyet ve az yağlı gıdalar, çok işlenmiş gıdalar yenmemesi gereken gıdalardır.

Karbonhidrat rejimi listesi üç öğünden meydana gelmektedir. Aşağıdaki diyet listesini 7 gün boyunca üç öğün şeklinde uygularsanız bir haftada 5 kilo verdiren bir diyet listesi uygulamış olacaksınız. Bu diyet listesi sizin acıkmadan kilo vermenizi sağlayacak. Bu liste günde 50 gramdan daha az karbonhidrat içermektedir. Ama eğer spor yapıyorsanız karbonhidrat miktarını 150 grama çıkarabilirsiniz.

Karbonhidrat rejimi, günlük hayatında hareketsiz bir yaşam sürenler ve günde 1 veya 2 saat spor yapan kişiler için oldukça uygun bir rejimdir. Özellikle de vücut geliştiren ve kuvvet çalıştıranlar için oldukça uygundur çünkü kas kaybetmeden yağ kaybedeceksiniz, vücutta yağ oluşmadan kas oluşturacaksınız.

Karbonhidrat rejimi listesi sayesinde uyuyan yağ yakma mekanizmalarını harekete geçirecek şeker yakıcı olmanın yanında yağ yakmaya başlayacaksınız. Bu diyet sayesinde proteinli ve yağlı gıdaları daha çok yiyeceksiniz ve bu gıdalar daha çok doyurucu olduğu için kişinin iştahı oldukça azalacak. Karbonhidrat az tüketildiği için kalori tüketiminiz daha da azalacak. Karbonhidratlı gıdaların tadını zamanla unutacak ve canınız bu yüksek kalorili yiyecekleri çekmeyecek.

Karbonhidrat Rejimi Listesi; Pazartesi;

Kahvaltı; Hindistan cevizi yağı ve tereyağı ile yapılmış omlet ve çeşitli sebzeler
Öğle; yoğurt, böğürtlen ve bir avuç badem
Akşam; biftek ve yanında buharda pişmiş sebzeler

Karbonhidrat Rejimi Listesi; Salı;

Kahvaltı; Haşlanmış yumurta ve yanında sebze yiyebilirsiniz.
Öğle; pazartesi akşamından kalan biftek
Akşam; tereyağlı ve sebzeli somon balığı

Karbonhidrat Rejimi Listesi; Çarşamba;

Kahvaltı; Hindistan cevizi yağı ve tereyağı ile kızartılmış yumurta ve çeşitli sebzeler
Öğle; zeytinyağlı karidesli salata
Akşam; sebze ve ızgarada pişmiş tavuk

Karbonhidrat Rejimi Listesi; Perşembe;

Kahvaltı; Hindistan cevizi yağı ve tereyağı ile yapılmış omlet ve çeşitli sebzeler
Öğle; bir avuç badem, ızgara tavuk ve çeşitli sebzeler
Akşam; biftek ve sebzeler

Karbonhidrat Rejimi Listesi; Cuma;

Kahvaltı; Hindistan cevizi yağı ve tereyağı ile kızartılmış yumurta ve çeşitli sebzeler
Öğle; zeytinyağlı ve tavuklu salata
Akşam; ızgarada yapılmış somon balığı ve çeşitli sebzeler
Karbonhidrat Rejimi Listesi; Cumartesi;

Öğle; zeytinyağlı ve tavuklu salata
Akşam; ızgarada yapılmış somon balığı ve çeşitli sebzeler

Karbonhidrat Rejimi Listesi; Pazar;

Öğle; yoğurt ve ızgarada yapılmış tavuk
Akşam; ızgarada yapılmış somon ve çeşitli sebzeler

Kaynak : https://www.karbonhidrat.gen.tr/karbonhidrat-rejimi-listesi.html

Liste çok güzel ama benim ulaşabileceğim protein kaynakları yumurta ve tavuk oda hergün yenmez. Balıkta ton balığı olur en fazla. Yoksa şahaneymiş

Ben boyle beslenmeye calisiyorum, beni denek olarak kullanabilirsiniz:)

Ben ust vucut calismaya agirlik verdigimden beri goguslerimde iyilesme goruyorum roxencim. Yastan, hormonlardan vs. de olabilir ama goguslerim hic bu kadar duzgun olmamisti hayatimda.
yani ben harika bir görüntü gördüğümü söyleyemem belki en en başında spor sütyeni kullanmadığım için bilmiyorum ki zaten büyük göğüslü sınıfında değildim en zirve kilomda bile

Bence degil. Gercekten degil. Onemli spor yapmak ve istikrarli olmak . Bu daha onemli su an benim icin. Zaten oyle cirkin bir vucudum yok.
sana çirkin vücutlusun mu dedik
niçin ölçü almanı istedim , çünkü 1 hafta şeker orucu ve sporla kısa sürede ölçünün değişeceğini gör istedim ..motivasyonun devam etsin diye..yoksa nasıl istiyorsan öyle yap tabiki

Benim motivasyonum mezureden gelmiyor diyelim.

Onu birak da uyku duzenim alt ust . 2 gibi kalkiyorum sonra yatamiyorum. Sekeri biraktigimdan beri bu boyle. Tavsiye?

Benim motivasyonum mezureden gelmiyor diyelim.

Onu birak da uyku duzenim alt ust . 2 gibi kalkiyorum sonra yatamiyorum. Sekeri biraktigimdan beri bu boyle. Tavsiye?
papatya çayı işe yarıyor diyorlar ama hiç denemedim..uykusu bölük pörçük olan biri olarak her türlü tavsiyeyi bende bekliyorum

genelde haftalık gibi uyuyorum mesela hafta içi bölük bölük günde toplasan 4-5 saat uyku hafta sonu bir gün 10 saate yakın uyuyorum yetiyor tabi şimdilik

Ya iste ben de ayni durumdayim. Gun icinde de hic yatmam. Haftasonu da yatamiyorum ben :)) Yatarken kafeinsiz bitki cayi iciyorum. Bugun bir de badem sutu icecegim yatmadan. Belki ise yarar.

Ya iste ben de ayni durumdayim. Gun icinde de hic yatmam. Haftasonu da yatamiyorum ben :)) Yatarken kafeinsiz bitki cayi iciyorum. Bugun bir de badem sutu icecegim yatmadan. Belki ise yarar.
bende de yok gün içinde uyuma.. kafasını yastığa koymadan her koşulda uyuyan insanlara özeniyorum büyük lüks bence

bende de yok gün içinde uyuma.. kafasını yastığa koymadan her koşulda uyuyan insanlara özeniyorum büyük lüks bence
Mentalist bile izlemeyi biraktim uykusuzluktan kafami veremiyorum. Mocha da canim cekmiyor degil ama basladim bi kere. Yemek fazla yesem oyle kalkmam biliyorum. Az yeyince oluyor bende :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…