Alkol komasına giren liseli 2 genç nerede içki içti?

Huy Meselesi

🌜🌚🌛
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
61.512
62.458
ADANA’da yıl sonu partisinde aşırı alkol aldıkları ileri sürülen lise öğrencileri 17 yaşlarındaki F.K. ve R.Ö. alkol komasına girdi.
alkol-komasina-giren-liseli-2-genc-nerede-icki-icti--5666090.Jpeg

Gökhan KESKİNCİ/ADANA, (DHA)

Olay, dün akşam saatlerinde merkez Yüreğir İlçesi Kazım Karabekir Mahallesi’nde bulunan bir lisede meydana geldi. Okullarındaki yıl sonu partisine katılan öğrencilerden F.K. ve R.Ö., parti sonunda okul çıkışında fenalaştı. Kendinden geçen öğrenciler çağrılan ambulansla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Alkol komasına girdikleri anlaşılan iki gençten F.K.’nın kanında 2.45 promil, R.Ö.’nün ise 2.40 promil alkol tespit edildi. Hastanede çaresiz şekilde bekleyen gençlerin yakınları ise sorumlulardan şikayetçi olacaklarını açıkladı.

ALKOLÜ KOLAYA KARIŞTIRMIŞLAR

fft1_mf792401.jpeg

F.K.’nın babası Sefer K., alkolün kolaya karıştırıldığını, oğlunun da kolaya düşkün olduğunu söyledi ve sorumluların peşine düşeceklerini belirtti. Olay sonrası öğretmenleri aradığını aktaran R.Ö.’nün dayısı Şevket Özver, sorumlu olarak okulu gösterdi. Çocukların durumunun iyi olmadığını anlatan Özver, "Bu işi sonuna kadar takip edeceğiz"dedi.

F.K. ve R.Ö.’nün yakınlarından haber alarak hastaneye gelen Eğitim Bir Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, durumdan ötürü üzgün olduğunu söyledi. Söz konusu okula yüksek puanlı öğrencilerin geldiğine dikkat çeken Sezer, "İl Milli Eğitim Müdürü, yıl sonunun yaklaşmasından dolayı ilçe milli eğitim müdürlerini, onlar da okul müdürlerini yaşanabilecek olumsuzluklar konusunda uyardığını biliyorum. Bu uyarılara rağmen böyle bir etkinliğin yapılıyor olması çok ilginç. Hiçbir veli, çocuğunun başına böyle bir olayın gelmesini kabul etmez" diye konuştu.

OKUL: ÖĞRENCİLER PARTİYE KATILMADI

Öte yandan okul yetkilileri, yıl sonu etkinliğine öğrencilerin kapıda imza atarak girdiğini ve adı geçen öğrencilerin etkinliğe katılmadığını ileri sürdü. Okul yetkilileri, sorumlu olarak okul çevresindeki tekel bayilerini gösterdi.

F.K. ve R.Ö. hastanedeki tedavilerinin tamamlanmasının ardından sabah saatlerinde taburcu edildi.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.
http://www.milliyet.com.tr/alkol-komasina-giren-liseli-2-genc-gundem-2063360/

Bizde doğum günü partisi için gittiğimiz cafe sahibi izin vermiyor diye meyve suyuna bira karıştırıp içmiştik kuzenimle (iğrenç) :) ama bu çocuklar abartmışlar. ailelerde tuhaf. milletin işi gücü yok sanki. kimse kendi çocuğuna toz konduramıyor belki ama bu kadar kör olmak da iyi deil.

Alkol komasına giren çocuklar içkiyi kolaya kendileri katmıştır ama kendilerine geldiklerinde eminim ki valla baba biri çaktırmadan koymuş, bende bilmeden içtim deyip inkar edeceklerdir, klasik gençlik yalanları, ebeveynler sorumlu olarak önce dönüp kendilerine ve çocuklarına baksınlar, benim kızda mezun olurken okulda yıl sonu etkinliği yapıldı, tek bir kadeh içki içmiş çocuk dahi yoktu aralarında, öğretmenler zaten her dakika gözlemledi öğrencileri.

O çocuklar Eğlenceye katıldı mı katılmadı mı illa ki çıkar ortaya, yalnız okul yönetimleri de yıl sonu eğlencelerinde daha çok dikkat etmeliler, üst araması, girip çıkanların denetimi Şart.

Ne olsa öğretmenden biliniyor. Herkesin çocuğu ve kendisi kusursuz. Diyelim ki başkası kattı colalara alkolu, hiç mi anlaşılmaz canım? Bile isteye içmişler işte. Bebekte değiller sonuçta akıllar başlarda yetişkin gençler.

kimse çocuğuna toz kondurmuyor. öğretmen suçlu, arkadaşları suçlu, okul yönetimi suçlu ama hiç içen suçlu değil. keşke olmasaymış ama koladaki içkide sanmıyorum farkedilmeden içilecek bişey olsun :KK14:

Hep derim çocuğuna her türlü şeyi yaşatacaksın ki gizli saklı yapmasın. İlk içkimi 15 yaşımdaki doğum günümde yanımda ablam varken içtim. Sadece yarım bardak biraydı. Sonrasında da hiç gizli ya da tehlikeli bulduğum ortamlarda alkol almadım. Çocuğu kısıtlarsan, kızarsan gizli gizli yapar üstüne farketmemişim yaauuw diye yalan da söyler. Burda ne okul ne o ne bu suçlu. Tek suçlu aileler...

Ben burada suçu ailelerde görüyorum sen çocuğunla ilgilenmezsen ne yaptığını kimlerle görüştüğünü bilmezsen daha çok genç heba olur kimsede suç aramasınlar bu yaşta çocukların alkol uyuşturucu alması çok üzülüyorum gençlerin bu haline..

Hep derim çocuğuna her türlü şeyi yaşatacaksın ki gizli saklı yapmasın. İlk içkimi 15 yaşımdaki doğum günümde yanımda ablam varken içtim. Sadece yarım bardak biraydı. Sonrasında da hiç gizli ya da tehlikeli bulduğum ortamlarda alkol almadım. Çocuğu kısıtlarsan, kızarsan gizli gizli yapar üstüne farketmemişim yaauuw diye yalan da söyler. Burda ne okul ne o ne bu suçlu. Tek suçlu aileler...
Aynen, bende babamın onayıyla bira içmiştim, ne alkolik oldum ne de başka bir içkiyi merak ettim, aksine Alkolle aram pekte hoş değildir, Rıza göstermeseydi belki gizli saklı içecektim ve tatlı gelecekti.

hahah lisedeki yılbaşı şenliklerimizi hatırladım. İçine alkol karıştırırız diye su bile sokamıyorduk o gün okula. Sadece kantinden su alabiliyorduk :KK70: Ama biz de salak değildik heralde. Bir gün öncesinden su şişesinde vodka sokup ertesi gün kolalarımıza karıştırmıştık. :KK70:

O yaşlarda oluyor böyle meraklar. Arkadaşlar abartmış durumu. :)

hahah lisedeki yılbaşı şenliklerimizi hatırladım. İçine alkol karıştırırız diye su bile sokamıyorduk o gün okula. Sadece kantinden su alabiliyorduk :KK70: Ama biz de salak değildik heralde. Bir gün öncesinden su şişesinde vodka sokup ertesi gün kolalarımıza karıştırmıştık. :KK70:

:KK48::KK48::KK48:

Zaten bunları da büyük ihtimal votka ya da cin çarptı:KK70::KK70:
Bira içselerdi bari, çok çok WC'ye gidip dururlardı:KK70:

X