Alıştınızmı anneliğe?

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
Güzel anneler ben evlendikten 4 sene sonra bebek yaptım...rahata alısmısım cok zor geldi ilk zamanlar...gece kalkması...dısarı cıkamamam....tv izleyememem...kocamla olan keyifli anlarımız filmler izleyip dısarlara cıkmamız hepsi kısıtlandı...ilşk ay cok sinirlerim bozulmustu ama yinede kızım vardı mutluydum....şuan daha iyiyim....alıstım artık..bebeğim biraz daha büyüdü...sadece kilo sorunum var:KK43:(
bebğinize hiç kızdıgınız oldumu benim olduya uyumuyordu 1 kere yeter diye bagırdım (okadar üzüldümki sonrasında anlatamam halen aklıma geldikce üzülüp aglıyom niye bagırdım diye...işte o anki ruh halim ve psikolojim bozuktu.....ayyy yavrum şimdi uyumasada asla bagırmıyorum nasıl öyle bi aptallık yaptım minicik bebeğim ne anlar yeter uyu denilmesinden korkmusturda ayyy yavrum benim...kendimi affetmiycem ya niye bagırdım ben kusuma...sizinde oluyomu öyle sinirlenmeleriniz...

Güzel anneler ben evlendikten 4 sene sonra bebek yaptım...rahata alısmısım cok zor geldi ilk zamanlar...gece kalkması...dısarı cıkamamam....tv izleyememem...kocamla olan keyifli anlarımız filmler izleyip dısarlara cıkmamız hepsi kısıtlandı...ilşk ay cok sinirlerim bozulmustu ama yinede kızım vardı mutluydum....şuan daha iyiyim....alıstım artık..bebeğim biraz daha büyüdü...sadece kilo sorunum var:KK43:(
bebğinize hiç kızdıgınız oldumu benim olduya uyumuyordu 1 kere yeter diye bagırdım (okadar üzüldümki sonrasında anlatamam halen aklıma geldikce üzülüp aglıyom niye bagırdım diye...işte o anki ruh halim ve psikolojim bozuktu.....ayyy yavrum şimdi uyumasada asla bagırmıyorum nasıl öyle bi aptallık yaptım minicik bebeğim ne anlar yeter uyu denilmesinden korkmusturda ayyy yavrum benim...kendimi affetmiycem ya niye bagırdım ben kusuma...sizinde oluyomu öyle sinirlenmeleriniz...

ah duru ah aynen benım duygularımı yansıtmıssın..bende özledım eskı gunlerı ama annelık öyle bır duygu ki atsan atılmıyor satsan satılmıyor.masum masum gözlerımızın içine bakıyorlar..ne yapsalarda affedıyoruz sonra..eşim benı büyük bır hayretle ve hayranlıkla gözlemlıyor anne oldugumdan beri..sen nasıl sabredebılıyorsun ,inanamıyorum sana dıyor..ben bu kadar sabredemem dıyor..eee anneler de onun için özel dıyorum..ama bazen sabır sınırlarımı aşıyorum.bende 1-2 kez yeter artık dıye bagırddım..hiç durmadan aglıyordu dayanamamıstım artık..sonra o agladıkca oturdum ebnde agladım..insanın cok zoruna gıdıyor..düşününce sonra.ama bizde insanız şte bazen hakim olamıyoruz..allahım sabır ver dıyorum sık sık..allahım sen sabır verrrr...annelık cok enteresan gercektende..anne olmadan bilinmiyormus ..ne yapalım cok şükür saglıklılar bı sorunları yok ya varsın aglasınlar varsın uyumasınlar uyutmasınlar bizi..elbette gececek bu günler.insan başına gelınce herseye alısıyor..

eski günleri hatırlamıyorum sanki şimdiye kadar hep vardı kardelen bende 5 sene sonra çocuk sahibi oldum hamileyken bukadar yoğum değildi duygularım yalan söyleyemem ama şimdi çok farklı kendimi çok farklı hissediyorum ona bişey olucak diye ödüm kopuyor anneliğe alıştımmı bende bilmiyorum henüz :)) onunla ilgilenmek güzel olduğu kadar zorda benimde sinirlendiğim anlar oluyor ama bunlar bence güzek günlerimiz ilerde bu haylazlar bizi çileden çıkartıcaklar :))

ben doğuştan anneyim....
evcilk oynarken ya öğretmen yada anne olurdum çocukken şimdi ikisinide oldum....
biz eşimle neredeyse bebek öncesi hayatın aynısını yaşıyorus...
motora binmek ve bu havalarda balık tutmaya gitmek haricinde

Evet kızlar bir şeylere alışmak çok zor. Aynı duyguları bende yaşadım evlendikten 1.5 sene sonra oğlum oldu okadar çok istedim ki herkes erken olduğunu söyledi ama ben çok mutluyum bebişime alıştım eşimle biraz birbirimize zaman ayıramıyoruz ama zaten 6.5 senedir birbirimzleyiz zaten onun için bebek çok iyi geldi. ıyiki var oğlum onu çok seviyorum.

canım bende ilk zamanlar çok zorlandım, ilk 15 gün falan. çünkü doğumumdan bir gün önce bile dışarıdaydım, evde tek başıma oturunca canım sıkılıyordu. şimdi lohusalığın bitmesini 4 gözle bekliyorum.benim tek sorunum dışarı çıkamamak, emzirmek falan zor gelmiyo artık hiç, bebişimi emzirdikçe çok mutlu oluyorum.

bez evlendikten 3.5 yıldan sonra bebek sahibi olduk.biraz daha bekleyebilirdik aslında çünkü eşimin askerliği var.tek kalıcam bebeğimle ona üzülüyorum:KK43:
ama böyle bir duyguyu hiç tatmadım anne olmadanda tadamam birdaha.öylesine güzel öylesine masum bir duygu ki,resmen büyüleniyorum onu izlerken.
bakımı çok zor ve bi o kadar zevkli.heleki meleğimi emzirmek yokmuu en mutlu em cok sevgiğim anım kızımla.
çk ağlıyorlar bazen ama bebekler bizden yardım istemek için ağlarlarmış ama biyerimi agrıyor acıyormu bilemediğimiz için susturamıyoruz bazen.çok korkuyorum ona bişi olucak diye.bende bağırdım.hatta dün gece bağırdım.yatana koyuyorum ağlıyo alıyorum kucama ağlıyo babaya veriyorum ağlıyo ayy saat olmuş 4 nasıl bağırdıysam yeteeerr berruu sus diye.yazık kızım sustu 5-6 saniye başladı gene ağlamayaa :) sonra özür diledim pişman oldum o ayrı.
allahım onları başımızdan eksik etmesin

bez evlendikten 3.5 yıldan sonra bebek sahibi olduk.biraz daha bekleyebilirdik aslında çünkü eşimin askerliği var.tek kalıcam bebeğimle ona üzülüyorum:KK43:
ama böyle bir duyguyu hiç tatmadım anne olmadanda tadamam birdaha.öylesine güzel öylesine masum bir duygu ki,resmen büyüleniyorum onu izlerken.
bakımı çok zor ve bi o kadar zevkli.heleki meleğimi emzirmek yokmuu en mutlu em cok sevgiğim anım kızımla.
çk ağlıyorlar bazen ama bebekler bizden yardım istemek için ağlarlarmış ama biyerimi agrıyor acıyormu bilemediğimiz için susturamıyoruz bazen.çok korkuyorum ona bişi olucak diye.bende bağırdım.hatta dün gece bağırdım.yatana koyuyorum ağlıyo alıyorum kucama ağlıyo babaya veriyorum ağlıyo ayy saat olmuş 4 nasıl bağırdıysam yeteeerr berruu sus diye.yazık kızım sustu 5-6 saniye başladı gene ağlamayaa :) sonra özür diledim pişman oldum o ayrı.
allahım onları başımızdan eksik etmesin

ya bu aglamalarımız nolacak bılmıyorum bız dun gece 4 e kadar uyumadık.allahım aglıyor aglıyor..sankı etini koparıyormus gfıbı..kolık fılan dıyoruz ama..gunduz hıc bır sorunu yok guluyor ,uyuyor,oynuyor..aksam olunca basıyor yaygarayı..ne zmana gececek bukafamçokkarıştı

kızlar ben kolik sancıları için müzik yükledim süper iyi geliyor hemen susuyorlar vallahi...tabi her bebekte susmayabilir
buziki orhan diye bulun yükleyin sizde bulamazsanız mesaj atın msn den yollarım size...saglıkla kalın

X